Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładownice typu Ak47/Akm nie Ak74


Recommended Posts

Cześć, szukałem podobnego wątku ale nie znalazłem. W razie powtórzenia proszę o sprostowanie.

 

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad różnego rodzaju sprzętu do przenoszenia magazynków oferowanego przez sklepy. Są ładownice zwykłe, fast, iraski i shingle (reszty nie spotkałem). Wszystkie występują w różnych konfiguracjach czy to pojedyńczo czy po killka jednak ich celem jest jedno. Przenosić magazynki! Magazynki do Ak47/Akm nie są zbyt komfortowe przez ich "bananowatość". Tutaj rodzi się pytanie jakie najlepiej wybrać by narobić sobie najmniej roboty (grupowanie,wygoda) oraz być jak najbardziej efektywnym na polu (nie mylić z efektownością, lans mile widziany ale bez przesady). Wiadomo, że każdy powinien robić to wedle swojego uznania. Ja bym chciał się dowiedzieć jakie macie doświadczenie z typami ładownic do tychże magazynków. Zapraszam do dyskusji :)

Link to post
Share on other sites

Wszędzie gdzie się nie patrzy (wojsko,gry) są zdjęcia z ładownicami podpiętymi w sposób zamknięty jak np. tutaj:

 

http://frontowiec.com/galerie/k/kamizelka-lazutczik-oliw_10187.jpg

 

Nie ma nigdzie takich jak np. shingle czy irasek, zastanawiam się czemu tak sie dzieje? Wygodniejsze są? Od dłuższego czasu mnie nurtuje to, mógłby ktoś rozwiać wszelkie wątpliwości z tym związane? Zastanawiam się nad kupnem ładownic typu:

 

http://www.miwo-military.pl/?p=8.1089.'SHINGLE'-NA-4-X-2-MAGAZYNKI.B-20.MIWO-MILITARY

 

lub

 

http://www.miwo-military.pl/?p=8.1230.'IRASEK'-NA-4-X-2-MAGAZYNKI.B-50.MIWO-MILITARY

 

Może się ktoś podzielić doświadczeniami jak to się sprawuje lub na co należy zwrócić uwage podczas doboru ładownic do Ak?

Link to post
Share on other sites

W dużym skrócie i uproszczeniu: im bardziej zabudowana klapa ładownicy, tym mniejsza szansa, że uda Ci się zapaskudzić magazynki - piachem, błotem, igliwiem - podczas działania. Szczególnie przy leżeniu i czołganiu się.

Im klapa mniej zabudowana (aż do kompletnego jej braku w niektórych modelach shingli, gdzie nie ma nawet gumy przytrzymujacej magazynki od góry) tym magazynek łatwiej i szybciej wyjmiesz.

Link to post
Share on other sites

W dużym skrócie i uproszczeniu: im bardziej zabudowana klapa ładownicy, tym mniejsza szansa, że uda Ci się zapaskudzić magazynki - piachem, błotem, igliwiem - podczas działania. Szczególnie przy leżeniu i czołganiu się.

Im klapa mniej zabudowana (aż do kompletnego jej braku w niektórych modelach shingli, gdzie nie ma nawet gumy przytrzymujacej magazynki od góry) tym magazynek łatwiej i szybciej wyjmiesz.

 

W realiach wojennych ma ta jeszcze sens, chociaż nie rozumiem czemu czasem żołnierze z magazynkami do M4 i pochodnych używają takich rozwiązań mimo właśnie tego "syfu" wokół, przecież m4 jest bardziej podatna na zabrudzenie i zacięcie gdzie kałach czyści się po 1 strzale. Jednak ładownic innych niż takie zabudowane do ak nie spotkałem nigdzie indziej niż na witrynie sklepowej. Są nie praktyczne? W takim razie jakich używać najrozsądniej? Takich gdzie magazynek jest ułożony od siebie, tak że łuk/wygięcie skierowane jest do klatki czy położony w bok?

W realiach ASG chyba nie ma to aż takiego znaczenia że taki będzie wpływ tego (powietrze,ziemia) na prace magazynka, choć mogę się mylić. :icon_confused:

Link to post
Share on other sites

Bardzo uogólniasz i upraszczasz pewne sprawy. Nie doceniasz moim zdaniem też problemów płynących z zabrudzenia magazynka airsoftowego. W szczególności mam na myśli sam wylot- dostanie się się piachu do komory HU może mieć większe konsekwencje niż gdyby to miało miejsce w broni ostrej.

Nie wiem też jakie zdjęcia oglądasz. Tam gdzie są beryle widuję często-gęsto ładownice otwarte. Gdyby nasi mieli akms'y pewnie dużo by się nie zmieniło.

Jeśli chodzi o rekonstrukcję/ stylizację na wojska rosyjskie to widywałem ładownice otwarte, także nie wiem skąd podejrzenie że NIKT ich nie używa. Chociaż jeśli ktoś celuje w starsze okresy to nie wymagajmy żeby używać ładownic które jeszcze nie istniały na świecie.

Mogę jeszcze z doświadczeń kolegi nie sugerować się zawsze zapewnieniami producentów o ,,uniwersalności" niektórych ładownic. Jeśli coś jest opisane jako ,,2xm4/ak74/47" to może się to skończyć tym że dobrze będą siedziały magi do ak74, te od m4 się utopią a od 47 wejdzie max jeden.

 

Jeśli używasz systemu molle to mogę polecić noszenie magazynków w obu typach ładownic- X w ładownicach szybkich i 2X w ładownicach zamkniętych. Nie zawsze szybka zmiana jest potrzebna.

Edited by Karczu
Link to post
Share on other sites

W przypadku naszych "misjonarzy" często są to zakupy prywatne. Więc raczej kierują się doświadczeniem, co się bardziej sprawdza. Ja prywatnie wolę ładownice w których magazynek jest ustawiony prostopadle do pasa - szybciej mi się zmienia magazynek. Ładownicę noszę na pasie po prawej dość blisko klamry, na tyle odsunięta od niej żeby wygodnie się czołgało. A że czołgam się / leżę sporo to wolę zamkniętą. Używam takiej:

http://miwomilitary.pl/?p=8.244.NA-3-MAG.-MODULOWA-DO-AK,-BERYL.B-04.MIWO-MILITARY

i jestem zadowolony.

Link to post
Share on other sites

http://www.skdtac.co...h-p/e2m.108.htm kopie takich ładownic szył mi Bombel, bardzo fajna rzecz.

 

Będę chyba właśnie w tym kierunku szedł, gdyż nie chce ładownic uniwersalnych jakie oferuje miwo. Wolałbym się skupić na dedykowanych ładownicach. Może ktoś coś polecić?

 

 

2. A czy mógłbym zasięgnąć porady o tych dwóch ładownicach niżej wymienionych:

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152198976-Potrojna-ladownica-na-magazynki-do-AK-olive-drab.html

 

http://www.sprzetmilitarny.pl/product-pl-978-K93-LADOWNICA-2-X-KBK-AK-BERYL-WZ-93-SPECOPS.html

Link to post
Share on other sites

Super dobrze gada jednak osobiście bym jego pomysł zmodyfikował i ciągle myślę o nim jako ładownicy idealnej do zielonej.

-ładownica mieści dwa magi AK, Beryl, STANAG M4/M16

-zamykana jest na fastex

-klapa w pełni chroni magi, ale przedłużyłbym delikatnie klapę o 1cm, a zmiejszył wysokość ładownicy o 1cm aby wygodniej było wyjmować magazynki

-przegroda niewyjmowalna

-ładownica jest wąska i nie odstaje w żadnym kierunku –zajmuje odpowiednią ilość miejsca na pasie czy kamizelce i nic ponad to

-wykonana jest z Cordury 1000D wewnątrz i 500D na zewnątrz.

-system montażu jest prosty i skuteczny i do tego bezawaryjny

-bez ściągaczy itp jako nieprzydatne w zielonej.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym żeby podczas wyjmowania magazynek nie szamotał się w ładownicy i nie zaczepiał o pierdoły (co może się zdarzyć np. w shingle) a taki kształt ma wybitne zadatki do takich fikusów, zależy mi na szybkości i bezpieczeństwie (oraz nie mam pojęcia jaka ergonomia/typ/wygląd jest naj., stad pytania o różne typy), dlatego chciałbym coś z dedykowanych do Akm. Stawiałem na sklepy bo się na tym nie znam za zbytnio (dlatego zrodził się ten wątek), a moim zdaniem to skoro sklep robi coś pod standard wojska to jest to sprawdzone i sprawnie działa. Boje się krawców z których mogę być nie zadowolony, gdy wpuszczą mnie w maliny lub nie będzie to tak jak sobie wyobrażałem, jednak coraz bardziej się przestawiam na ten wariant. Moglibyście polecić mi jakiś konkretnych wartych publikacji osób które są w tym dobre? :) Był tutaj już przytoczony Bombel z którym mam nadzieje się w najbliższym czasie skontaktuje.

Link to post
Share on other sites

PSTG z czym realizacja zamówienia może się przedłużyć bo mają wersję tylko do M4. Albo zagadaj bezpośrednio do supera http://supertac.pl/

Nie ma w żadnym sklepie nic dedykowanego bezpośrednio do AKM, wszystko jest robione pod AK74/beryle a przy okazji do tych ładownic magi od AKM pasują.

Masz jeszcze w dziale producenci, tematy z prywatnymi krawcami, którzy szyją dobrze i pewnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...