Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wymiana lufy oraz gumki w AK bez zdejmowania frontu.


Recommended Posts

Nie mogę wybić pina trzymającego front AKS-74u Boyia przez co nie wiem jak mam wymienić stockową lufę i gumkę. Czy jest możliwe aby po wyciągnięciu GB i odkręceniu komory HU wymienić je bez konieczności zdejmowania frontu giwery? Próbował ktoś?

Link to post
Share on other sites

Miałem już tyle kałachów w życiu, że od razu wykluczam możliwość pomyłki :icon_razz2: Po prostu przy pomocy młotka pin cofnął się na milimetr i teraz ani w tą ani w tą. Zastanawiam się czy przypadkiem chinole go nie podkleili czymś. Obawiam się o obsadę lufy więc nie mam zamiaru walić w nią młotkiem z całej siły.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że trzeba to będzie rozpykać sposobem. A więc GB out, odkręcenie komory HU, odsunięcie jej do tyłu, rozłożenie jej, wyciągnięcie z niej lufy wraz z gumką, włożenie nowej lufy, założenie gumki, włożenie do komory, złożenie komory, itd. Chyba, że lufa z założoną gumką przeciśnie się przez lufę zewnętrzną to wtedy można od razu ją założyć.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

No może i tak ale jest nie napisane że chce przodem. Jeśli przodem to ok, tylko założenie komory będzie nie wygodne.

 

Nie jest napisane bo to jest logiczne :icon_mrgreen: Złożenie komory to w tym wypadku najmniejszy problem, bardziej obawiam się o wycentrowanie gumki HU co by kulkensy prosto latały.

 

Edyta: A jednak :icon_razz2:

 

Chyba, że lufa z założoną gumką przeciśnie się przez lufę zewnętrzną to wtedy można od razu ją założyć.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Mam pełnowymiarowego AKS-74 VFC i jakoś dałem rade nie raz zmienić gumkę bez zdejmowania całego frontu. Nie jest to wygodne (komorę trzeba zakładać po umieszczeniu lufy z powrotem w komorze zamkowej), ale się da...

 

PS. Długość lufy 502mm.

Edited by kazik_
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...