Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK [E&L]


Recommended Posts

To ja nie wiem w jaki sposób zgiąć ten zawias kolby. W każdym razie, trzeba odwalić coś wybitnego. Pompki gość napierdzielał na kałaszu pewnie.

 

Pompki muszą być bezproblemowe, w każdym ak powyżej 1k ;) , śmieje się ale w ubiegłej dekadzie gdy znałem się troszkę gorzej na replikach, to napierdzielałem sobie pompeczki na moim real swordzie dosyć często :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobra, a co z wytrzymałością tego GB? Gunfire sądzi, że 20tys kulek na m150 przeszło, nic nie pękło, tylko się przytarło. Co, Wy, użytkownicy o tym sądzicie, patrząc na bebechy? Da radę taką ilość przemielić na m150. Dla mnie wynik zadowalający, bo zanim to pierdyknie to zdążę podreperować budżet po przesiadce na standard AK, więc będę mógł odłożyć opancerzanie gearboxa na później.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że coraz bliżej do zakupu ( o ile będzie dostępna, bo była przez kilka dni i już zero - tak się rozchodzi, czy tak mało przychodzi?) i mam pytanie do użytkowników: czy magi cymy podchodzą bez problemu? Mam midy i hicapy do Suki Cymowskiej, więc fajnie jak by to było kompatybilne.

Jeśli już ktoś poruszał, to w tym temacie, to przepraszam, przejrzałem cały ale już jakiś czas temu.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Co do magów Cymy to do mojej 105tki wchodzą hicapy bez podpiłowania, a lowy/midy trzeba mocno wcisnąć, uderzyć od dołu i się zatrzaskują :)

W tej chwili jestem z jednej strony rozczarowany, a z drugiej zaskoczony tym jak podczas majówki w Bornym Sulinowie zardzewiała mi replika.

10329144_698166253573486_7760005941139905822_n.jpgReplika nie leżała na ziemi, tylko była oparta o PK w namiocie bez "podłogi". Nie padało, a replika zardzewiała w jedną noc.

Link to post
Share on other sites

 

W tej chwili jestem z jednej strony rozczarowany, a z drugiej zaskoczony tym jak podczas majówki w Bornym Sulinowie zardzewiała mi replika.

 

Weź szmatkę, namocz ją WD-40 i powycieraj dokładnie całą replikę. Usuniesz rdzę i przy okazji nałożysz powłokę, która zabezpieczy replikę przed rdzą na jakiś czas. Jak zacznie znowu łapać "rudą" to powtórz cały proces.

Link to post
Share on other sites

WD40 jak najbardziej nadaje się do usunięcia nalotu. Do konserwacji pozwoliłbym sobie polecić dedykowane preparaty - np. brunox,

fajnie się nakłada (spray, rureczka do "główki" w zestawie) i odpowiednio chroni (przynajmniej moje, w pełni stalowe kałachy), a do tego ładnie pachnie :) Warto też dodać, że jest obojętny dla drewien czy tworzyw.

 

 

W momencie, gdy przez dłuższy czas nie planujemy używać repliki - można ją przesmarować olejem i w takim stanie pozostawić.

Zapewni nam to odpowiednią ochronę, przed użyciem po prostu zetrzeć i gotowe. Szczeliny warto pozostawić "zakonserwowane",

oczywiście co jakiś czas należy je oczyszczać z gromadzących się tam zabrudzeń i ponownie zabezpieczyć.

Link to post
Share on other sites

Dedykowany jest wojskowy płyn PKB. Użyjcie googla. No i ten zapaszek jak w magazynie broni - warte każdych $. Jak ktoś nie potrafi dostać, można skombinować mieszając olej maszynowy 10-Z i koncentrat W-68 w stosunku wagowym 8 :1...

Link to post
Share on other sites

Z tym rdzewieniem to na prawdę masakra w E&Lu.

Mój kałasz leżał przy okienku namiotu na Stalkerze i całą noc na niego deszcz lał, dopóki go nie schowałem do śpiwora. Potem przez kawałek imprezy też kałaszkowi się dostało (cały dzień padało).

 

Trochę rdzy wyskoczyło (nie tak mocno, jak u kolegi na zdjęciu), ale połączenie Iżmaszowskiego smaru i smaru sylikonowego załatwiło problem, wyczyściłem replikę w czasie przerwy i replika mi nie pordzewiała przez resztę imprezy.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Ja także podczas wypadu dwudniowego do lasu podczas majówki zostawiłem broń na polu. Oczywiście lało, i nikt nie pomyślał o niej, bo jej nikt nie widział. Oczywiście wystarczyło potrząsnąć, powycierać, i funkiel nówka. Zero rdzy. Co najwyżej troszkę wypłukało bejce z drewien od palnego. Zaznaczę, że wcześniej była ciągnięta po betonie w kanale, i także nic się nie stało.

 

Posiadam AKM od LCT, więc tutaj można ocenić dwie rzeczy, które są drążone od początku tematu - albo E&L ma gatunkowo słabą stal, albo tak słabą oksydę, ze nic nie wytrzyma ( znajomy ją paznokciem zdrapywał ).

Link to post
Share on other sites

Zaznaczyć chciałem że kolega Mazda ma kałaszka postarzanego , gdzie oksyda jest w innym stanie niż w nówce lct, albo niepostarzanej lct, ja swojego boyca oksydowałem na zimno, i postarzałem watą stalową, i tam gdzie były większe przetarcia, na tegorocznym salkerze degradacji, podczas deszczu powychodziła mi rdza że hej, tam gdzie było dużo oksydy - na dekielku - rdza nie wyszła - to małe porównanie trochę mówi o jakości stali pomiędzy lct i boyi, jak również różnicach w oksydzie ciepłej i zimnej.

Mimo że ten wnioski te nie są ściśle związane z e&l, to nasuwa się pytanie - jakiej jakości musi być w nim stal, skoro rdza tak wychodzi w całkiem nowych egzemplarzach których właściciele nie postarzali wizualnie? ( podejrzewam że w elkowej oksydzie proces zmiany odcienia watą stalową jest niemożliwy i raczej odpadłaby cała).

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Od siebie. Po Kilku miesiącach strzelania jedyny luz pojaił mi się na kolbie w orientacji góra dół ( na boki jest sztywno) wyeliminowałem to podklejając od strony korpusu malutki, wycięty kawałek dętki jako amortyzator :).

Rdzy nie widziałem, pewnie dla tego, że regularnie smaruję PKB.

Mechanicznie bez zarzutu. Noo jedynie hopek ma tendencje do samorozregulowania, ale tym też zaraz się zajmę.

Link to post
Share on other sites

Ja rownież jestem bardzo zadowolony...

U mnie luzów 0...

Hopek baaardzo twardo chodzi i regulowany był tylko raz...

 

Mam pytanie: ktoś próbował zmieniać kolbe?

Wchodzi "standardowa" cymowska? Sa luzy?

Jak z ostrymi kolbami?

 

Edit:

Chodzi mi o kolby składane...

 

Dzięki i pozdrawiam

Edited by wolfman4101
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...