Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK [E&L]


Recommended Posts

A kumpel dostał kilka dni temu RPKS od LCT z uwalonym mocowaniem kolby, a mówił że paczka pancernie zapakowana, więc to nie mogło się stać w transporcie.

Czyżby Gunfire miał się stać kolejnym machinegun.pl :P? Oni też robili numery w stylu wysłania repliki z połamaną rączką.
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie, mam problem z E&L. Po około pół roku fpsy z 430 spadły do 360, od razu wziąłem się za wymianę sprężyny na m130 madbulla, dyszę zmieniłem na uszczelnioną i gumkę na zieloną GG. Wtedy fpsy kstałtowały się na poziomie 410-430 lecz były duże wahania. Wczoraj wymieniłem springa na m145 elementa i sprawdziłem wszystko jeszcze raz, gerobox jest szczelny jak strzykawka zarówno bez jak i z dyszą lecz moc generuje się nadal na poziomie 410fps. (teflon na gumce, spasowanie komory z GB jest jak najbardziej dobre żeby nie było że to wina.) Postanowiłem nie ruszać już GB i zająć się komorą i gumką. Na starej zielonej GG pokazuje mi 395 FPS! po zmianie na systeme energy jest 450 a przy lekko zużytej już gumce g&g moc na 0,20 wynosi 490fps co jest dla mnie szokiem ponieważ jest lepiej niż na nowej systemie czy g&g. Szczerze to skończyły mi się już pomysły jak osiągnąć coś więcej na tym springu więc piszcie co mogę jeszcze zrobić itp. Dodam że smar w cylindrze to S1 a na zębach Łt43, lufa czysta, kulki G&G.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po rozłożeniu kałach generuje stabilne 425fps na 0,28. Po wystrzeleniu 20kulek i ponownym nabiciu maga kulkami fpsy to 350-360... ktoś wie co to może być za przyczyna. ? jak pisałem wyżej szczelności na każdym połączeniu są idealne a co ciekawe spada 75fps i następne wahania są max 1-3fps.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam pytanie do użytkowników E&L'a, mianowicie, moja replika (PMC-C) ostatnio coś nie chce podawać kulek. Wygląda to tak, że na semi nie ma opcji, żeby cokolwiek wystrzelić, jedyne co zostaje to włączyć serię, przeciągnąć z 3-4 sekundy i powoli zaczyna podawać. Później można już normalnie przejść na semi i podaje każdą kulkę. Miał ktoś kiedyś taki problem? Zastanawiam się czy to komora, czy też może, moje piłowane magazynki nie chcą się ułożyć dobrze w replice. Warto dodać też, że kiedy długo nie strzelam tylko się przemieszczam z repliką, to czasami problem się powtarza i zostaje znowu auto :( Próbowałem na innych magazynkach i sprawa wygląda tak, że na niektórych podawała idealnie, a na niektórych problem był ten sam.

Link to post
Share on other sites

Tak! Kulki również blokują się w komorze. W sobotę będę rozbierał replikę, więc jeżeli dowiem się czegoś więcej to wszystko napiszę. Komorę mam stockową, więc raczej nie powinna się odsunąć. Jednakże robię tuning, więc i tak komorę zmienię na inną, jak wiele rzeczy (razem z dyszą i cylindrem). A więc jak tylko dowiem się jak rozwikłać ten problem, to opiszę :)

Link to post
Share on other sites

Obstawiam gumkę. dodam, że ze stockową komorą i lufą mam problemy z doszczelnieniem gumki -zielonej G&G - puki co bawie się z teflon fixem, ale przy najbliższej okazji zmienię na czarną systemę (jest grubsza wiec powinna ciaśniej siedzieć od G&G).

Edited by KWIATEK87
Link to post
Share on other sites

:icon_biggrin: spoko :icon_biggrin: tutaj zewnętrzna lufa ma takie jakby przedłużenie i na dwie śrubki jest skręcona z hop-upem, który dodatkowo jest przykręcony poziomą śrubką do gb przez co się nie odsunie, do tego zewnętzrna jest do korpusu przykręcona dwoma imbusami. Powiem ci, że zewnętrzna jest tak spasowana, ze po odkręceniu wszystkiego ani drgnęła u mnie. Żeby ją ruszyć i wyjąć musiałem sięgnąć po gumowy młotek, a i tak ostro walczyła, przed wyjściem :icon_biggrin:. Jak mi z serwisu przyjdzie replika to dodam zdjęcie jak wygląda to połączenie :D

Edited by Chaszcz
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Co do akumulatorów to jest rzeczywiście problem przy E&L, sam mam wiele pytań i byłbym ciekawy jakie koledzy pakują lipo 11.1 do swoich AK'czy (oczywiście pod pokrywę), bo co prawda jest o tym na forum, jednakże w sumie temat jest martwy, o 11.1v nic nie pisze i mało kto się tam udziela. Napisz jeszcze raz nazwę baterii, ponieważ link nie działa.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie link nie działa. To może ten http://deltashop.pl/pl/li-pol-2s-74v-/622-turnigy-nano-tech-1200mah-2s-1525c.html . Albo inaczej zadam pytanie - może ktoś zmierzy i napisze jakie wymiary baterii są optymalne żeby wygodnie wchodziła i nic nie blokowała. I jeszcze jedno pytanie początkującego - wcześniej piszecie że replika jest "zalana" olejem konserwującym - jak wyczyścić lufę żeby jej nie uszkodzić. I co z tymi kabelkami wymieniać na niskooporowe czy zostawić te które są. Do E&L przekonuje mnie stalowa budowa ale wciąż się zastanawiam nad CM.040.

Link to post
Share on other sites

Bateria powinna wejść. Ja korzystam z VB Power, lipo 7,4 1300mAh : http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=7622

i wchodziła elegancko tak samo do RK-02 Boyi jak i E&L AK-104 PMC-C (a ma podobne wymiary).

 

Co do czyszczenia lufy, to polecam po prostu wziąć wycior do czyszczenia luf w replikach ASG, obwiązać końcówkę jakimś delikatnym papierem, oraz włóż go do lufy jednostajnym ruchem obrotowym tak, aby papier się nie odwinął. I tak do momentu, aż papier będzie czysty. Co prawda są zwolennicy korzystania z oleju silikonowego, ale jak dla mnie w tych lufach i tak jest już dużo oleju, więc po prostu ją wyczyścisz. Aha i pamiętaj o wypiętym magu, oraz o skręceniu Hop'upa na 0.

 

Moim zdaniem nie ma porównania między E&L a Cymą. Co prawda może cena w tych pierwszych jest często przesadzona, ale dostajesz już coś dużo porządniejszego. Jest tam pare rzeczy do wymiany (ja osobiście kable wymieniałem, z tego względu iż zakładałem mosfet, a stockowy bezpiecznik był tak beznadziejny i tak często się przepalał, że krew zalewa), oraz czasami występują jakieś drobne usterki, jednakże i tak wypada lepiej niż cymy.

Link to post
Share on other sites

Korzystam z mosfetu Nano ASR i muszę przyznać, że na 11.1v daje nieziemski rof. Niczym miotacz plazmy :D Co do magów, to korzystam z Mid-cap'ów od King Armsa oraz Cymy, tak zwanych "wafli". Jednakże nie obeszło się bez piłowania . Co do usterki o którą wcześniej pytałem, to była to wina komory HU. Teraz obecnie gunfire puściło serię replik E&L "2.0" gdzie problem ten prawdopodobnie (tak jak piszą) został rozwiązany.

 

O takie magazynki: http://shop.ehobbyasia.com/king-arms-110rd-polish-type-magazine-for-ak-series-aeg-od-5pcs.html#.VIjbA_l5O_4

 

O taki mosfet: http://topguns.eu/mosfet-nano-asr-gate.html

Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że mogłem pomóc :icon_smile: Jak kurier przyjdzie, to chętnie usłyszę co sądzisz o E&L'ach z wersji 2.0, bo jak na razie to będziesz jednym z pierwszych, którzy coś będą mogli powiedzieć na ten temat :icon_smile:

 

EDIT:

 

Muszę się odnieść do mojego problemu, bo jak się okazało, wcale go nie rozwiązałem. Zmieniłem w replice lufę, na precyzyjną promyka, komorę na airsoftpro, gumkę na czarna systemę, zamontowałem mosfet Nano ASR oraz wymieniłem cylinder na SHS shooter'a typ 1. Problem został częściowo rozwiązany. Replika podaje teraz wszystkie kulki, jednakże jakieś pierwsze 20-30 kulek leci jedynie na 15-20m. Dopiero po przestrzeleniu troszkę repliki, najlepiej na auto, wszystko zaczyna już chodzić normalnie, a osiągi jak na moje zdanie są wręcz obłędne. Warto dodać, że replika wydaje dosyć dziwny odgłos, kiedy strzela na ten mały dystans. Dźwięk z GB jest bardzo przytłumiony. Serwisant (który wszystko składał) powiedział, że dysza i popychacz wraz ze sprężynką wyglądają na ok. Jutro replika znowu do niego leci, bo tak być nie może ;_; Ma ktoś może jeszcze pomysły, co z nią może być nie tak? Może ktoś miał podobnie?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...