Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK [E&L]


Recommended Posts

Wy chyba życia prywatnego nie macie. Będą dociekać czy zabawki są robione w fabryce broni palnej i się kłócić kto ma większego siusiaczka od dystrybutora tych zabawek.

 

Więcej tego pseudo-spiskowego pieprzenia w tym temacie niż informacji na temat samych replik. Więc tu moja prośba... możecie skończyć już pier***ić?

 

Zaraz będzie odpowiedź "tu nie chodzi o rozmiar susiaczka tylko o wprowadzanie ludzi w błąd blablablabla..." no i? Zmienia ta "walka z niesprawiedliwością i złą korporacją" coś? Możecie sobie na nagrobku to napisać? Dupy na to rwać no nie wiem.

 

"-Ej, wiesz ja codziennie walczę ze złymi korporacjami i bronię niewinnych.

-Jesteś prawnikiem?

-Lepiej, znawcą na wumazgu."

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Osoby,których dręczy luz w kolbach składanych mogę pocieszyć.

 

Zatrzask stalowy dboys to wasze zbawienie. Po 5 minutowych igraszkach z dremelkiem (piłowanie zęba zatrzasku), Kolba nie ma nawet nanometra luzu. Zatrzask siedzi tak zajebiście, że trzeba go młotkiem wybijać, żeby kolbę zwolnić.

Przy okazji wymieniłem też sprężynkę na bojcową, która jest sporo twardsza.

 

Obecny zatrzask się super zgrywa z powierzchnią body.

 

Teraz jeszcze tylko nawiercić i zakołkować lufę, i finito.

Btw. ma ktoś jakiś pomysł na nowy kołek klapy w suce? Mój się nadaje do wymiany, a nie mam obecnie czasu żeby przy tokarce coś ukręcić. Idzie kupić gotowca?

 

Fotki i film: https://www.dropbox.com/sh/phv7yyl5jcwtqpo/AADYZ88HbDDiknHIKA42dWbLa?dl=0

Link to post
Share on other sites

Tak czytam szitstorm odnośnie tego czy jednak klepią je tam gdzie palne czy nie i dochodzę do wnoisku, że przecież znaczenia to nie ma żadnego. Od ostergo wrzuciłem sobie drewna i wystarczy. Sklep może twierdzić, że tak jest poprzez budowanie pewnej legendy ''koszerności'' E&L a część powie, że to marketingowa bajka bo dowodów brak albo są tak słabe, że nie obronią stanowiska sprzedających. Dlatego pozwolę sobie pominąć rozstrzyganie tego, kto ma rację i przejdę do konkretów.

 

Najbardziej chyba interesuje Was to, jak replika sprawdza się w użytkowaniu, co jest in plus a co wymaga poprawy. AKM w wersji 2.0 mam od marca, wywaliłem ok. 1,5k kulków czyli niewiele. Gearbox stock, wymieniona gumka na Systeme czarną (wyjściowa jest badziewna) oraz lufa na MadBull Black Python II choć stokowa 6.04 też daje radę. Zasięg skuteczny na 0.25 to ok. 60m, skupienie przyzwoite, nie powinno być problemu z trafieniem w sylwetkę. Do wymiany pójdzie pewnie okablowanie i wtyki. Większego tuningu nie planuję, zobaczę co podda się pierwsze - mam już druma :icon_biggrin: Do tej pory nic nie zawiodło poza kulkami, teraz tylko G&G - roketsy to można wsypać sobie do zośki i pokopać po strzelaniu. O wyglądzie zewnętrzym już wiele zostało napisane. Spasowanie i jakość wykonania na wysokim poziomie. W moim przypodku jest miodnie poza jedną drobną acz irytującą rzeczą - słabo sklepane nity. Trzy odpadły, jeden znalazłem, więc dwa w plecy. Żaden z elementów nie ma luzów, wszystko siedzi pewnie i wygląda na to, że tak zostanie.

 

Polecam, kawał porządnej repliki, która wytrzyma wiele. Jak są jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Edited by Cebus
Link to post
Share on other sites

Przyda się też na start wymienić głowicę cylindra, bo tulejka dyszy się niemiłosiernie giba. Może wystarczy też ją dokleić, jednak zalecam jej wymianę, i przy okazji dyszę. Poza tym w stocku jest git malina.

Link to post
Share on other sites

Do tej pory nic nie zawiodło poza kulkami, teraz tylko G&G - roketsy to można wsypać sobie do zośki i pokopać po strzelaniu.

 

O widzisz a ja strzelam z wszyskiego rakietami 0,25 i dziwią mnie te problemy z celnością, z cięciem w midach i replikach. A dziwią mnie, bo wywaliłem tych rakiet około 60 tysięcy lekko. Bez ani jednej zacinki, latają zadziwiająco dobrze no i cena niższa od gg :) Mówię o tych najtańszych czerwonych, żadnych super serii platinum nie planuję.

 

Zatrzask stalowy dboys to wasze zbawienie. Po 5 minutowych igraszkach z dremelkiem (piłowanie zęba zatrzasku), Kolba nie ma nawet nanometra luzu. Zatrzask siedzi tak zajebiście, że trzeba go młotkiem wybijać, żeby kolbę zwolnić.

Przy okazji wymieniłem też sprężynkę na bojcową, która jest sporo twardsza.

 

Z góry mówię ze nie miałem tej repliki, ale nie wystarczyło, tak jak w bojaczu, klepnąć tego miejsca na kolbie lekko młotkiem żeby się "odgięło" i kolba była sztywna? Sam tak zawsze robiłem i miałem wszystko sztywne o luz zatrzasku, mówię cały czas o boyi.

Link to post
Share on other sites

Nie nie wystarczyło poklepać, w ogóle tego pomysłu nie rozumiem. Staliwo klepać? Prędzej pęknie,aniżeli się coś odegnie.

 

Staliwo to nie żeliwo. Przynajmniej ta kolba to raczej jest z blachy stalowej, ze staliwa może jest i zatrzask.

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites

Jakie komory HU macie zamontowane i czy są z nimi problemy ? Po zmianie na komorę AirSoftPro zaczeły się problemy, 2 kulki wyskakują na raz, co któryś strzał spada ilość fps (stockowo ma 460).

 

ps. Wiadomo kiedy wyjdzie wersja v3 (gen2) ?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o mnie to po co zmieniałeś komorę i co tą zmianą chciałeś osiągnąć ??

 

Następnie jakich batek używacie w swoich replikach, dziś byłem pierwszy raz na strzelance ze swoim EL-104 PMC-A, pod dekiel wsadziłem Redoxa 7,4V i 1400 MAH i baterii starczyło raptem na jednego midcapa, zdążyłem wystrzelić 140 kulek na auto krótkimi seriami.

Dopiero po podłączeniu batki 11,1 V i 2200 MAH replika strzelała aż miło, ale mam wrażenie że zębatki mogą tego nie wytrzymać.

 

Następnie jeśli już mogę dodać coś od siebie to zakup tej repliki był najlepszym wyborem jakiego dokonałem w ostatnim czasie, już nigdy nie dotknę niczego ze znalu i innego badziewia :icon_smile:

Edited by jarekfn
Link to post
Share on other sites

Dziwne ja używam 7.4V turningy nanotech 1300mha i zazwyczaj starcza ni na prawie cały dzień mam drugą którą wymieniam w polowie dnia ale bardziej profilaktycznie niż z przymusu.

Co do komory to ja tez wymieniłem oryginalną ver1.0 na ProWin cnc bo moja straciła 50fps z jakiegoś powodu. Po zmianie na ProWin fps wróciły do stanu poprzedniego.

 

Btw gdzie wsadziłeś ta 11.1v batke??

Edited by sprinter12
Link to post
Share on other sites

Jakie komory HU macie zamontowane i czy są z nimi problemy ? Po zmianie na komorę AirSoftPro zaczeły się problemy, 2 kulki wyskakują na raz, co któryś strzał spada ilość fps (stockowo ma 460).

 

Zgaduję, że masz zieloną gumkę HU G&G ? Mam tą komorę i na samym początku psy na niej wieszałem, aż nie założyłem czarnej Systemy, która jest cieńsza od G&G. Po tym zabiegu problemy skończyły się w jednej chwili. Wcześniej na SP140 miałem ok. 440 fps i przy ustawieniu na 0 HU puszczał po dwie kulki naraz albo padały puste strzały.

Edited by xxx768
Link to post
Share on other sites

Ok jedynie co mi przychodzi do głowy to jutro poluzuje silnik, być może jest za mocno dokręcony w koszu.

A jak to nie ustąpi to odeślę na serwis i niech Gunfire się martwi :icon_neutral:

 

Czy używasz przejściówki z mini na T ? Jeżeli tak to w pierwszej kolejności pozbądź się jakichkolwiek przejściówek. Następnie wymień w replice złącze mini na T. Twoja bateria może być równie dobrze uszkodzona i nie osiągać znamionowej pojemności. Inna sprawa, że jeżeli posiadasz 104-kę w wersji 450-460 fps to bateria może być za słaba i dlatego tak szybko się rozładowuje.

Link to post
Share on other sites

Przejściówek nie używam od razu odciąłem końcówkę mini i przylutowałem T, wiem że przy przejściówkach są straty :)

bateria na 100% nie jest uszkodzona bo ją sprawdziłem, a akurat posiadam 104 w wersji 450 fps i chyba masz racje że Redox 7,4V, 1400 mAh może być do tej konfiguracji za słaby. Bo na 11,1V replika zamienia się w maszynę do szycia, tylko martwię się o zębatki.

Link to post
Share on other sites

Ja mam 2 plastikowe midy od LCT pasowały bez przeróbek i używam również 6 midów metalowych cymy wymagały lekkiej przeróbki dremelem

Mam AK 1.0 nie wiem czy sa jakiekolwiek zmiany w gnieździe magazynka między wersjami62d23c85af69f6eb8bb1861706a4af83.jpg4bdba1bba4d4139a3459b73232313405.jpg25b8a8bfb60c990461f50281727dc11a.jpg5f933e4ffa2ab6c91a03162e456b0993.jpg

Na ostatnim zdjęciu ta część zawadzała mi o body może tylko u mnie był problem.

Mam nadzieję że pomoże Ci to nie nazywać stalowego kałaszka nieszczęściem :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Edited by sprinter12
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...