Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK [E&L]


Recommended Posts

Jako użytkownik kałacha od E&L odpowiem na tyle, na ile wiem.

 

Jeśli zamierzasz samemu grzebać w bebechach, to ok. Do wymiany jest dysza, tłok i głowica tłoka. Wtedy na stockowej sprężynie kałach wali 480-490FPS.

 

Oksyda jest położona bardzo dobrze, brak jakichkolwiek wad u mnie. Swojego kałacha tyrałem trochę po deszczach i śniegach - zero śladów rdzy. Też się o rdzę obawiam, ale jedyne co robię to przecieram szmatką na szybko po strzelaniu i rdzy (jeszcze) nie ma.

 

I LCT i E&L są zewnętrznie wykonane wzorcowo. Więc jeśli lubisz i chcesz grzebać w bebechach to polecam. Opłacalność kupowania E&L jest taka sobie właśnie ze względu na konieczność wymiany wspomnianych wyżej części.

 

Osz ty jakim to cudem, ja zmieniłem w Gearboxie prowadnicę sprężyny na łożyskowaną Modify, tłok ze wszystkimi stalowymi zębami Ultimate, głowica tłoka SHS, głowica cylindra SHS, sprężyna SP130 Guarder, doszczelniona dysza SHS, lufa Promyk. Cały zespół to strzykawka jak cholera, ale mam 465 fpsów i więcej już się wyciągnąć nie da. Z tego co się orientuje to stockowa sprężyna też jest na poziomie SP130 więc jakim cudem osiągasz 480-490 fpsów ??

Edited by jarekfn
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiesz co, składał mi to serwisant, ponieważ sam nie jestem znawcą. Ogółem, jeśli na 130 masz 465fps, to albo ta sprężyna jest już ubita, albo jednak masz gdzieś nieszczelność.

 

U mnie stockowa sprężyna po wyjściu od serwisanta dawała 480-490FPS. Wczoraj miałem możliwość sprawdzenia repliki na chrono - delikatnie się sprężyna ubiła i wynik jest na poziomie 473-485FPS.

 

Jakby co, to ja mam tą całą "generację 2", gdzie cylinder jest monolitem z głowicą cylindra.

Link to post
Share on other sites

Wiesz co, składał mi to serwisant, ponieważ sam nie jestem znawcą. Ogółem, jeśli na 130 masz 465fps, to albo ta sprężyna jest już ubita, albo jednak masz gdzieś nieszczelność.

 

U mnie stockowa sprężyna po wyjściu od serwisanta dawała 480-490FPS. Wczoraj miałem możliwość sprawdzenia repliki na chrono - delikatnie się sprężyna ubiła i wynik jest na poziomie 473-485FPS.

 

Jakby co, to ja mam tą całą "generację 2", gdzie cylinder jest monolitem z głowicą cylindra.

 

Hm może cały szkopuł tkwi w tym monolicie, albo w Gearboxie generacji 2 są bardziej dopracowane, ja nabyłem swojego kałacha już jakiś czas temu, nie było wtedy generacji 2, wtedy Gearboxy to była trochę porażka.

No i pytanie czy tam przypadkiem nie ma stockowej sprężyny 150 bo to by wyjaśniło twoje fpsy.

Edited by jarekfn
Link to post
Share on other sites

No Panowie, bez przesady :icon_biggrin:

 

Gen 1 miała M140 w stocku, a Gen 2 ma M130 w stocku. od nowości jest nawet naklejona taka folijka z oznaczeniem "M130".

 

Od nowości, po wyjęciu z pudełka kałach osiągał ~415 FPS, więc był nieszczelny jak szklanka zrobiona z siatki.

Po ogarnięciu środka na stockowej sprężynie śmigał w zakresie 480-490FPS, czyli normalnie jak na szczelny układ z m130.

 

 

Jakby tam było M150, to bym tego pewnie nie uciągnął na 7,4v :icon_biggrin:

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

mps - meter per second

fps - feet per second

 

150 mps to około 490 fps

140 mps to około 460 fps

130 mps to około 425 fps

 

Czyli na sprężynie M150 powinno być około 490 fps, niestety producenci lecą sobie w kulki z oznaczeniami i mamy takie kwiatki jak:

SP130 Guardera na której można zrobić +480 fps. Więc jeżeli mówimy że osiągamy pewną ilość fps na sprężynie 140 to trzeba zawsze dodać producenta, ponieważ 130 Guarder'a da inny wynik niż 130 SHS'a ;)

 

Jaka sprężyna siedzi w stocku? Nie wiadomo, wiadomo że daje około 480 fps po uszczelnieniu, czy E&L nazwie ją sobie 130 czy 150 to nie ma znaczenia. Jedno jest pewne: E&L jest w stocku strasznie nieszczelne i wizyta u serwisanta bardzo dużo daje.

Link to post
Share on other sites

Udało mi się wyhaczyć AKM E&L Gen I w bardzo okazyjnej cenie - w następnym tygodniu powinienem go dostać do rąk.

 

Jak na razie to mam nadzieję, że pochodzi trochę na "stocku" i będzie miał trochę zbite FPSy - aktualnie nie mam żadnej repliki z niższą mocą + brak funduszy na doprowadzenie GB do ładu i tuning. Kupiłem głównie ze względu na wykonanie zewnętrzne - z bebechami będę się bawił później.

 

Z tego co czytałem to do wymiany podobnie jak w Gen II - dysza, tłok i głowica tłoka + w gen I cylinder z głowicą cylindra. Myślę, że jakoś w lutym będę walczył z tym kałachem, to podzielę się z Wami spostrzeżeniami i ewentualnymi wynikami.

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

Hudy01 te 490fps masz na tym zintegrowanym cylindrze ? Po wyjęciu z pudła akm-a 2 generacji chrono pokazywało 430fps. Zmieniłem cylinder na aluminiowy 0, głowice tłoka na płaską, łożyskowaną shs, cylindra też shs i dysze shs 21mm( stockowa jest tych samych wymiarów) Po przesmarowaniu i doszczelnieniu wynik : 475-480fps. Teraz, tzn po paru miesiącach od dnia zakupy wynik spadł na bardzo stabilne 464-465fps.

 

Według mojej( i pewnie nie tylko) opinii za taką kasę wolałbym kupić coś od FC, pozostałą część kasy przeznaczyć na dobrą preckę typu promyk i ewentualnie na tuning wewnętrzny.

 

 

Link to post
Share on other sites

Hudy01 te 490fps masz na tym zintegrowanym cylindrze ?

 

Tak, mam stockowy, zintegrowany cylinder z głowicą. (480-490 od razu po tuningu, teraz, po lekkim ubiciu sprężyny, 470-480)

 

 

Też uważam, że bardziej opłaca się wziąć FC, bo za FC z tuningiem zapłaci się tyle co za "gołego" E&L, a zewnętrznie są oba bardzo dobre.

Link to post
Share on other sites

Nawiązując do wcześniejszych wpisów:

okolice 500fps na sprężynie 130 i lufie powiedzmy od 400mm są jak najbardziej osiągalne, oczywiście przy dobrze uszczelnionym układzie, więc nie widzę nic dziwnego w tym, że stockowy spring daje takie osiągi.Stockowe M4 KWA po wymianie springa na 130 zawsze da 500+, a w moim przypadku przy wstawieniu precki 407, wentylowanej głowicy tłoka i cylindra typ 1 - 540.

Link to post
Share on other sites

Pytanie do posiadaczy I generacji replik E&L.

 

Bawiłem się trochę AKMem którego ostatnio kupiłem (używany, w dobrym stanie). Nie wiem jak wygląda w środku i nie rozbiorę, bo i tak by mi to nic nie rozjaśniło. Poprzedni właściciel napisał mi, że jest to całkowity stock, czyli stockowo jest sprężyna M140.

Podłączyłem baterię 7,4v i spodziewałem się, iż będą trudności z naciągnięciem sprężyny. Ku mojemu zdziwieniu replika na 7,4 śmiga tak samo dobrze jak mój drugi kałach na 11,1v i M130. Bardzo dobra reakcja na spust, a rof też niczego sobie.

 

Czy to po prostu kwestia bardzo dobrego silnika, czy mogę założyć, iż sprężyna jest słabsza? Czy wasze kałachy na stockowej M140 też ładnie pracowały na 7,4?

 

Bardziej skłaniałbym się ku temu, że jednak sprężyna jest słabsza, bo silnik w gen II miałem o wiele słabszy niż ten w gen I (zakładając, że jest tam stockowe M140). Nawet by mnie to urządzało, by mieć tam słabszego springa. Albo może po prostu miałem pecha we wcześniejszym kałachu i silnik miałem skopany?

 

Wiem, że najlepiej byłoby sprawdzić na chrono ile fps generuje, ale nie mam aktualnie do niego dostępu

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich :icon_biggrin:

Od prawie roku mam suczkę Mod C od E&L (gen 1.5), jestem z niej zadowolony, w środku jest stock i póki co się nic nie posypało. Do pełni szczęście brak mi tylko w niej magwella od lct i tutaj jest pytanie - Założenie tego cholerstwa wymaga wywalenia / rozwiercenia nitów na osłonie spustu. Pytanie jak najlepiej to złożyć aby trzymało się na mur beton i wyglądało estetycznie? Śruby? Nowe nity? Coś innego?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Rozmawiałem z jakimś amerykaninem, który twierdził, iż E&L są "robione w tej samej fabryce co "ostra broń".

Jako iż nigdy nie było dowodów na to, krytykowałem to stwierdzenie. Podesłał mi stronę "tego producenta broni" - Emei

 

http://www.emfirearm...m/production/1/

 

I faktycznie, mają w ofercie ostre kałachy, na dole strony przekierowanie do strony E&L, a w menu mają "airsoft guns" gdzie faktycznie widnieją repliki E&L. Była tutaj wcześniej dyskusja o tym, jednak nigdy nie było chyba wspomnianej tej strony.

 

Jak się do tego odnieść?

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

mam pytanie o tą replikę: http://gunfire.pl/product-pol-1152209794-Replika-karabinka-ELMS-Gen-2-.html Szukam podstawy pod uber wytrzymałą wewnętrznie i zewnętrznie replikę akmsa. Mój łączny budżet to 2k. Zastanawiam się czy brać właśnie ją, czy może po prostu RK-10s boyca i przerobić wewnątrz?

Najważniejsze dla mnie jest, żeby replika z godnością się starzała (nie rdzewiała), oddawała jak najwierniej palny orginał (będę, np. łoża używał raz tu, raz tam ;)) i zasadniczo jeżeli to będzie E&L to, żeby dużo nie wymieniać, a mieć fajną replikę do lasu.

 

Jakieś opinie na temat nowszych produktów tego producenta? Bo czytałem, że te starsze niestety do LCT (które miałem i sobie chwaliłem) nie dorastają. Jestem wdzięczny za wszelkie opinie użytkowników najnowszych generacji E&L, bo z Boiycem to wiadomo :)

Link to post
Share on other sites

Mogąc kupić E&L nie powinno się zwracać uwagi na Boyi (mimo ze Boyi jest ok).

 

Starzenie - ja swoje E&L traktuję Brunoxem i wszystko jest ok. Nie rdzewieją.

 

Co do wytrzymałości zewnętrznej - to E&L. Sprawdź sobie chociażby na kanale Gunfire co chłopaki z SCDTV robili z tymi kałachami. Na prawdę trzeba się postarać, żeby je zniszczyć.

 

Wewnątrz - lipna dysza i tłok. Jak wymienisz to masz spoko replikę z M130. Mój AK przemielił do tej pory 20k kulek na stockowej sprężynie, po czym miałem okazję schronować go wczoraj. Bez skręcania hopka stabilne 485FPS.

 

Co do porównania z LCT - Gen II faktycznie wygląda lepiej niż Gen I. Nowe E&L nie mają się czego wstydzić przy LCT.

 

 

PS. AKMS E&L i tak jest niedostępny i trochę czasu minie zanim GF uzupełni zapasy.

Link to post
Share on other sites

Do strzelania po cioraniu, milsim fan over here ;)

 

Co do ich wytrzymałości, gdzieś tu poleciała opinia, że co innego jest w pudle, niż marketing GF dał do testów, to oczywiście tylko pojedyncza opinia ale przy inwestycji 1600 PLN nie można jej nie wziąć pod uwagę. Jak z tą precką? Podejrzewam, że startu do PDI to nie ma żadnego, ale do Promyka? Bo tu upatruje największej koniecznej inwestycji w tej replic).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...