Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK [E&L]


Recommended Posts

Kolega wyżej ma racje, jeśli kupisz tę replikę i potraktujesz ją jako bazę pod tuning, to można z niej zrobić naprawdę super kałaszka.

 

W moim po zakupie poleciał tłok, są naprawdę badziewne.

Poza tym cała reszta była ok, nie miałem żadnych luzów, może dlatego że miałem gen1.

Na stan obecny z E&L-a w środku już nic nie ma, została tylko skorupa.

Cały środek jak i oszynowanie jest nowe.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pytanie do osób które już próbowały, mianowicie czy komora z prowina dobrze pasuje do lufy promyka i gumek systemy. Jak wiadomo lufy promyka są szersze niż standardowe i trzeba się trochę namęczyć żeby weszło ładnie z gumka systemy do stock komory EL, próbował ktoś na prowinie?

Link to post
Share on other sites

Pytanie do osób które już próbowały, mianowicie czy komora z prowina dobrze pasuje do lufy promyka i gumek systemy. Jak wiadomo lufy promyka są szersze niż standardowe i trzeba się trochę namęczyć żeby weszło ładnie z gumka systemy do stock komory EL, próbował ktoś na prowinie?

Nie wiem skąd te brednie bierzesz ale zapewniam cię że problem nie jest w lufie tylko w różnych grubościach gumek...
Link to post
Share on other sites

Strzela...

 

Zależy na jaki trafisz egzemplarz. Kupiłem w tej promocji i trafił się cukierek. Zero luzów, i niedoróbek typu nadlewki itd.

 

Jeżeli chodzi o flaki jest spoko. Podobno ludziom tłoki padają, choć mi to się jeszcze w 10 e&lach nie trafiło.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

W środku wszystkie AK do E&L mają to samo oprócz długości lufy wewnętrznej i być może typu cylindra, z podziałem na GEN1 i GEN2 oczywiście. Więc nie ma co się pytać o konkretne modele w obrębie generacji, to jest wszystko to samo, brać co się podoba.

Zwłaszcza że Gunfire w końcu dał normalne ceny na niektóre modele i można za 800 zł mieć bardzo dobrą replikę.

 

Sam kupiłem Suczkę, opiszę wrażenia jak przyjdzie, a jak będę miał więcej czasu to może porównam z Cymką ;)

Link to post
Share on other sites

Hejka! Również rozważam kupno. Mam pytanko do posiadaczy - czy w replice jest coś do zrobienia po wyjęciu z pudełka? Podobno warto ją doszczelnić.

 

Dużo zależy od egzemplarza ale moim zdaniem warto. U mnie po doszczelnieniu dyszy,wyosiowaniu gb, nasmarowaniu cylindra i wymianie gumki na zieloną G&G prędkość wylotowa wzrosła z 410 na 450-460fps. Od razu wymieniłbym również tłok gdyż na stockowy szkoda nerwów. U mnie pękł na 2 części po wystrzeleniu paru midów na singlu do tego na zębach było widać wyraźne ślady zużycia.

Edited by Filipt15
Link to post
Share on other sites

Miałem dokładnie to samo. Kolega u którego tuningowałem replikę powiedział że to wina magazynka i należało go rozebrać i coś w środku podpiłować/ poszerzyć kanał przy wylocie czy coś takiego. Spróbuj jeszcze na jakiś lepszych jakościowo kulkach pokroju SA, G&G.

 

Bez przeróbek (po za tym że przedni zaczep trzeba spiłować od spodu papierem ściernym o jakieś 0.5mm) mogę powiedzieć że elegancko podaje ten magazynek http://www.taiwangun...&campaign-id=19

Edited by Filipt15
Link to post
Share on other sites

może ten cypel co trzyma kulki w magu ?? używam wyłącznie mid cap :icon_razz:

 

teraz rozebrałem maga ta sprężynka od zwalniacza jest bardzo twarda

 

Wiesz co to chyba nie chodziło o to bo u mnie ten element jest nietknięty. Bardziej chyba było coś nie tak z samym elementem podającym kulki. Na PW dam Ci namiary do tego kolegi to może jak napiszesz to wytłumaczy Ci w czym problem ;)

Link to post
Share on other sites

Kupiłem niedawno Suczkę od E&L, dokładnie to AKMSU.

Oznaczenia E&L - ELAKMSU, EL-A113-A

https://gunfire.pl/product-pol-1152209795-Replika-subkarabinka-ELMSU-Gen-2.html

 

Pierwsze wrażenia pozytywne, wszystko sztywne, nic nie lata, oprócz kolby która ma luz góra dół.

 

Magazynek hi-cap CYMY pasuje, midcap "magpull" CYMY trzeba lekko podpiłować z przodu. Siedzą sztywno.

 

O FPS:

Na kartce od E&L średnia z 5 pomiarów 439 fps +/- 1 fps

Na kartce od GF średnia z 10 pomiarów 419 fps +/- 2 fps

Moje pomiary, na kulkach 0.2 G&G na chrono Radecka, średnia z 20 pomiarów 435 fps +/- 2 fps

Na LiPo 11.1V 16 k/s

 

Tyle mogę powiedzieć z oględzin domowych, na strzelance jeszcze replika nie była.

Link to post
Share on other sites

Replika była na pierwszej strzelance i mam mieszane uczucia.

 

Wyjmuję replikę z torby, wsadzam magazynek z kulkami 0.25 G&G i strzelam żeby ustawić hopka, pierwsze trzy strzały na 10 metrów, kolejne już ok. Wywaliłem na strzelance około 1,2k kulek, 12 magów, zdarzyło mi się jeszcze 2 razy że pierwsze 3 kulki leciały na 10 m, po wpięciu świeżego maga.

Chronowałem jeszcze replikę w między czasie i fpsy były jakieś niższe, w okolicach 390-400 fps (na 0.2g).

 

Oprócz tego jest ok, replika dość celna. Kolba jednak nie przypadła mi do gustu, wolę tą składaną na bok, ale co do kolby mam jeszcze inne plany.

 

Po powrocie do domu kiedy replika postała kilka godzin w cieple, zmierzyłem fpsy i wyszło około 415.

 

Dziwny taki spadek po kilku dniach i jeszcze trochę niże fpsy w temperaturze około 5 stopni. Z CM045 nie miałem takich akcji.

Link to post
Share on other sites

Ja rozumiem że niższa temperatura może spowodować spadek fps, ale nie o 40. Dodatkowo pomiar w temperaturze pokojowej w odstępie kilku dni i przerobieniu 1k kulek różni się aż o 20 fps.

Pewnie się to skończy na wymianie dyszy i gumki, być może głowicy tłoka.

 

Bateria starczyła na styk, ostatni mag z wyraźnie niższym rofem i reakcją, a używałem tej:

http://www.taiwangun.com/akumulatory-li-po-2/akumulator-li-po-1200mah-11-1v-20c-ipower

Nie wiem czy ją polecać czy nie, bo kupiłem za 20 zł używaną, więc za taką cenę jestem zadowolony ;)

 

A plany co do repliki zewnętrznie mam takie:

 

e3277971a5357.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...