Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK [E&L]


Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A moje stockowe tłoki wytrzymały 60k+ w AKSU, a w AKMie tłok o wieeele więcej, grubo ponad 100k. I nadal latają. W 74M miałem wymieniony, (bo miał się zepsuć, tak jak wszyscy gadali, więc profilaktycznie wymieniony). Przestrzelał jakieś 10k zanim został zmieniony. Nic mu się nie stało.

 

Potwierdzam, tłoki są wytrzymałe. Składałem jedną replikę na M125, druga na M135- właściciele bardzo zadowoleni, ten na M135 nie oszczędza i na auto też sieje

Link to post
Share on other sites

Chyba sobie zamówię to suwadło... Stalowe naturalnie?

 

Przy okazji, fajny patent na selektor w ELu. Jak wiadomo, są mocno wygięte, niby można to naprostować, ale dzięki temu ładnie się dźwignia zaklikuje w nastawach. Niestety mocne wygięcie dźwigni może skutkować tym, że ogranicznik na kabłąku nie będzie działał - raz już tak uwaliłem ten walec od krzywek selektora, bo mi dźwignia przeskoczyła w dóóóóóóóół.

Rozwiązanie: nakapać spawem selektor od dołu.

 

CnRuTDW.png

Link to post
Share on other sites

Dlaczego nie wywaliłem E&L i nie poszedłem w LCT? Bo wolę replikę, w której nie połamię podstawy muszki od byle upadku (tak, ludzie potrafią złamać LCTeki, tutaj plus dla E&L za większą wytrzymałość mechaniczną. Po za tym daytona pasuje też do E&Li - są w necie relacje z budowy kilku AK E&L z daytoną, gdzie wszystko działa). Dlaczego nie poszedłem w daytonę? Bo replika za tyle pieniędzy, o którą trzeba cały czas dbać i czyścić, w której zamek cofa się 1/3 długości skoku zamka w palnym to lipa. Jeśli miałbym się bawić w blowback to myślałbym tylko o GHK z "full travel bolt" kitem.

 

Strzelanie z HPA to fajne doświadczenie. Ja wiem, że nie chcę już wracać do AEGów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja mam 4 takie magazynki jak w linku, wszystkie pasowały bez piłowania. Dobrze podają, latają w gnieździe, plastik słabej jakości, gnie się w rękach. Za taką cenę nie są złe(często są na promocji i po 18zl można dostać)

 

Lepszy wyborem są lowy z lct, trochę piłowania jest ale żadnych luzów, dobrze podają i plastik twardy nie gnie się w rękach.

 

Co do podawania kulek to nigdy nie miałem z tym problemów, kwestia kilkukrotnego sformatowania magazynka przed użyciem i wyłącznie kulki g&g.

 

Link to post
Share on other sites

Projekt "Taktyczna Suka" prawie skończony. Z zewnątrz została tylko kosmetyka.

 

XzT05yd.jpg

 

W sumie prawie nic nie pasowało. Nie mówię tutaj o kolbie i kolimatorze na deklu, co z założenia było rzeźbieniem ale:

- Chwyt pistoletowy ala M4 od CYMY - drobne piłowanie

- Aluminiowe łoże dolne do AKSU/ Krinkov od Big Dragon - nawet widać na zdjęciu że jest za krótkie o 5mm, jakoś się udało to spasować, ale trochę mnie to razi i będę szukał od innego producenta.

- Tłumik "Świniak" Noveske od Big Dragon - bez przelotki na 14mm, ma gwint 23 mm!!

 

W środku chce wymienić dyszę, gumkę i wsadzić mosfet. Tłok zostawię stockowy w celach testowych, zobaczymy czy jebnie.

Na weekend powinienem się wyrobić.

Link to post
Share on other sites

Czemu stabilizatory usunąłeś, działa przecie z nimi?

Jak zamierzasz zakryć dziury po kolbie?

 

Stabilizatory w chwycie pistoletowym? Mi trochę nie pasowały, można by trochę zwęzić i by weszły, ale jeden mi się złamał to i drugi wywaliłem, w niczym to nie przeszkadza. Stockowy chwyt w ogóle ich nie ma, tylko jeden z tyłu.

Dziury w kolbie zakrywam zwężonymi częściami od starej kolby, co by ładnie przylegały do body. Czekam tylko na oksydę żeby usunąć przetarcia po kolbie.

Link to post
Share on other sites

hmm... Ten korpus... Nie wiem, czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby po prostu zamienić się korpusem z kimś, kto ma AKMa E&La a chciałby mieć AKMSa, albo zagadać do Kompasa_BP, bo on masowo ogarnia części z rozbiórek różnych replik, w tym E&Li.

 

No nic, w sumie to nawet kibicuję temu projektowi, ma potencjał, chociaż moim zdaniem trochę przekombinowane

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

Na pewno z korpusem od AKMa wyglądałoby to lepiej, ale ja nie chciałem się bawić w zamiany, sprzedawanie, kupowanie, dla mnie tak było mniej kombinowania i mam przynajmniej jakieś ucho na zawieszenie.

 

Projekt z zewnątrz jest na 95% skończony. Walnąłem niechlujnie oksydę na zimno, tylko na miejsce gdzie były przetarcia. Z daleka nie widać, z bliska widać gdzie stara, gdzie nowa. Kiedyś się zrobi porządnie na gorąco, ze zdarciem całej starej oksydy.

Zostało jeszcze kilka drobniejszych rzeczy, ale to jest zawsze niekończąca się historia.

Teraz czas na drobne zmiany w środku

 

Wygląda to tak:

DCzaj1C.jpg

 

Kilka innych zdjęć co by nie zaśmiecać tematu:

https://drive.google.com/drive/folders/0B5wQreMPLVhfUy1haXNJdEVZa3M?usp=sharing

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...