Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK [E&L]


Recommended Posts

Hehe już połowa ludzi z ak na bulagarach z cyny śmiga xD Ta kolba to od cymy czy jakiś inny wynalazek? Może bym wsadził do swojego sbr'a w miejscu emkowego adaptera dla testu czy nie będzie lepiej się w masce złożyć. Znalazło by się w niej miejsce na batke 1200+ ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bułgary są fajne, bo są wąskie, w miarę proste i przez to mieszczą się w niektóre ładownice od M4.

To jest kolba od CM077a. Nie widziałem nigdzie do niej adapterów. Jak nie chce się kombinować to trzeba by kupić korpus od C077a, którego samego też nie ma.

Kolba od CM077, która jest stałą kolbą, podobno pasuje do korpusu AKM.

W kolbie CM077a nie ma miejsca na baterię, w CM077 na 99% też nie.

Link to post
Share on other sites

Witam zapytam jeszcze raz bo nie udało mi się uzyskać odpowiedzi :/

Ile mniej więcej powinna na stockowej spężynie fps posiadać suczka e&l 2gen?

Pytam bo moja replika na stocku (nasmarowana została głowica ) ma 440 fps (sprawdzane w sklepie) i nie wiem jak się do tego odnieść (czy mam duże nieszczelności czy jest ok). Da się jeszcze coś wycisnąć fps bez zmiany sprężyny (naklejka na gb wskazuje że jest to M130)?

Link to post
Share on other sites

Długość lufy

 

Zamierzam zmodyfikować swoje AKSU, wyposażyć je we front od AK105 oraz je "uZENITowić". Tutaj przychodzi kwestia długości lufy wewnętrznej. Do AK105 potrzebna jest "emkowa" lufa 363mm - czy ta lufa kończy się "w gwincie" czy wystaje do środka urządzenia wylotowego? Nie chciałbym, aby było widać lufę wewnętrzną w tłumiku płomienia.

Link to post
Share on other sites

Powracam do grzebania wewnętrznego w AKMSU do E&L

 

Jakiś czas temu po pierwszej strzelance zmieniłem gumkę na zieloną G&G i przy okazji lufę pps bo leżała luzem, stockowa gumka w ogóle nie trzymała fpsów na mrozie.

W międzyczasie wsadziłem też mosfet Gate Pico AAB.

 

Sobotnie grzebanie:

 

Przed otworzeniem GB:

Konfig #0 gumka zielona G&G, lufa pps 285mm, GB Stock.

356 na 0,25g ~ 1,47J ~398 fps na 0.20g

418 na 0.20g ~ 1,62J

 

Dziwna sprawa że na 0.20g jest więcej J, niż na 0.25g. Zazwyczaj mam na odwrót.

 

Wrażenia z pierwszego rozbierania:

W środku dość sucho, ale nie całkiem. Trochę brązowego/pomarańczowego smaru na zębatkach i tłoku.

Chciałem zostawić tłok i zobaczyć czy i kiedy walnie, niestety już jest pęknięty po zaledwie około 2k kulek, brak słów.

Sprężyna jest twarda, ale strasznie krótka, nie podoba mi się. Wsadziłem jakiegoś stockowego chińczyka, więc niestety wyniki fps przed i po będą nieporównywalne.

Wyczyściłem pobieżnie środek, nasmarowałem, wsadziłem nowe części i wyszło tak:

 

Konfig #1 gumka zielona G&G, lufa pps 285mm, dysza SHS, głowica tłoka SHS, tłok SHS, sprężyna chińczyk M-nieznane.

 

~400 na 0.25g ~ 1,86J ~ 447 fps na 0.20g

~445 na 0.25g ~ 1,84J

15 rps na 11.1 20c

 

Na razie tak zostanie, jutro test w polu.

 

Kilka zdjęć środka:

https://drive.google.com/drive/folders/0B5wQreMPLVhfUy1haXNJdEVZa3M

 

Inne przydatne informacje:

dysza SHS długa fioletowa - 20,68 mm

dysza ProTech - 20,61 mm

dysza Stock - 20,70 mm

Link to post
Share on other sites

No i pięknie :D Suwadło idealnie dopełnia całą replikę. Już myślę nad wpakowaniem tych suwadeł do reszty AK :D

 

 

Co do odkręcania obsady lufy - faktycznie, chyba zrobię dziurkę w sprężynie od szczerbinki. Tę drugą "bliżej" jeszcze da się odkręcać w miarę łatwo.

Link to post
Share on other sites

No i pięknie :icon_biggrin: Suwadło idealnie dopełnia całą replikę. Już myślę nad wpakowaniem tych suwadeł do reszty AK :icon_biggrin:

 

 

Co do odkręcania obsady lufy - faktycznie, chyba zrobię dziurkę w sprężynie od szczerbinki. Tę drugą "bliżej" jeszcze da się odkręcać w miarę łatwo.

 

nie trzeba się bawić w wiercenie tejże sprężynki wystarczy zdjąć szczerbinkę i potem normalnie wyjąć tę sprężyke i bez kombinacji alpejskich.

Link to post
Share on other sites

nie trzeba się bawić w wiercenie tejże sprężynki wystarczy zdjąć szczerbinkę i potem normalnie wyjąć tę sprężyke i bez kombinacji alpejskich.

 

Masz E&La? Wiesz jak twarde jest to cholerstwo i jak można sobie pociąć ręce siłując się z tym?

 

(No chyba, że tylko u mnie jest to tak twarde i sztywne, że bez młota lepiej nie podchodzić)

Link to post
Share on other sites

Masz E&La? Wiesz jak twarde jest to cholerstwo i jak można sobie pociąć ręce siłując się z tym?

 

(No chyba, że tylko u mnie jest to tak twarde i sztywne, że bez młota lepiej nie podchodzić)

 

nie nie mam E&L ale mam LCT a jak powszechnie wiadomo są tak samo zbudowane.

Link to post
Share on other sites

Muszę się pochwalić, w końcu skończyłem swoje AK74M. P* JACK, 1,8J, 365fps na kulkach 0.30. Łoże i kolba są od palnego. Pod pokrywą pełne suwadło z tłokiem. Przez to suwadło była kupa roboty z tym wszystkim, żeby upchnąć FCU i baterię do niego w kolbie. Potrzebny jest do tego customowy kabelek, najlepiej długości 51-52cm. Nawet prowadnice frontu musiały być modyfikowane. Ogółem w końcu się udało, ale nigdy więcej montowania hpa samemu :icon_biggrin:

 

HVwuyB4.jpg

qunnPFt.jpg

L9XBZbH.jpg

 

jwU6osN.jpg

 

hcKuiox.jpg

 

PS - Patent z nawierconą sprężyną szczerbinki 10/10

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

W końcu popsułem E&La - w moim AKMie poszła pneumatyka. Szczelności nie ma za grosz, przy każdym strzale sprężyna dzwoni jak chora, a huk uderzania głowicy o szkielet jest ogromny. Co ciekawe, zasięg ma niecałe 40m przy 230fpsach xD

 

Trochę mu to zajęło zanim padł, przebieg przestałem liczyć po 100k.

 

No nic, przyjdą fundusze to będę robił :icon_biggrin:

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

Panowie czy ktoś z was używał tych magazynków: https://gunfire.pl/product-pol-1152202677-Magazynek-mid-cap-120-kulek-do-replik-typu-AK74-G-G-oliwkowy.html#tabs_58676

 

Chcę wymienić wsystkie swoje magazynki na jakieś dobre przede wszystkim nie łamliwe, przerobiłem już wiele marek, ostatnio testuje magazynek od Guardera i problem z nim jest taki że przy pełnym nabiciu pare pierwszych kulek wypluwa przed lufe.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...