Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PTT do oryginalnych MSA Sordin


Recommended Posts

  • 5 weeks later...

85 usd to rozsądna cena, te adaptery chodzą zazwyczaj po 100 usd.

Oryginalne lemo to kosztowne złączę ( i firma się ceni ) .

Przelutowanie lemo na tp120 (nexus) to magia voodoo wg tego co się czyta na forach ar15 czy gearsoc.

Albo adapter za 85 usd albo ptt za 100-160 usd.

Link to post
Share on other sites

Chyba kawa mi się rzuciła na głowę, widzę tylko kiepski schemat dla nexus tp-120 :icon_wink:

Owszem jeden user chwali się tam że przelutował mnóstwo tego, ale schematu nie widzę.

W lemo jest 6 żył, nas interesuje konkretna kombinacja 4, z 15 możliwych. To całkiem sporo prób i błędów :)

Link to post
Share on other sites

Też w przypadku sordinów i ich lemo 6 pin dostępne są przejściówki na ebay'u, w przeciwieństwie do lemo 5. Także przynajmniej o tyle łatwiej. No i też wiadomo - dla chcącego nic trudnego, trzeba poświęcić po prostu czas albo wyłożyć na przejściówkę/ PTT od TCI.

Link to post
Share on other sites

Dotarło mi ptt do sordinów,

foty porównawcze oryginalnego "używanego" PTT ( sprzedawca ocenia stan na B ) z prawie nowym ( bylo w terenie 2 razy ) PTT ztactical.

BLT730g.jpg

Na górze Ztac, na dole oryginał.

 

 

 

 

 

k4hdeXJ.jpgUP2pfiv.jpg

Po lewo Ztac, po prawo oryginał.

 

 

Co do działania:

Ztactical 'prawie nowe' wymagało dłubania w środku by działało z sordinami tj przelutowanie wiązek, wlutowanie przedwzmacniacza. Kabel jest już złamany w 3 miejscach. Jakość mierna. Właściwie więcej nie działa niż działa, z powodu kabla.

 

Oryginał z baofengiem i sordinami działa prosto z pudełka. Czeka na test w terenie.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

schemat przedwzmacniacza który można wlutować w chińskie PTT . Przed tym konieczna jest zamiana ścieżek gdyż standard wojskowy i ztactical róznią .

lGO4fpE.jpg

 

 

Grafik płakał jak rysował

 

 

Róznice chinoli i standardu wojskowego

ztactical_sordin_08.jpg

 

Jak zauważył seger jakość kabli z-tactical to patologia i sugeruję od razu wymianę na coś lepszej jakości.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Witam,

 

Mam taki oto problem i może ktoś tutaj bardziej obyty pomoże.

Otóż nabyłem następujące rzeczy do moich oryginalnych sordinów model 75315:

PTT:

http://emperionstore...le-ptt-tri.html

 

Radio:

http://emperionstore...-radio-tri.html

 

Po podłączeniu wszystkich elementów i ustawieniu częstotliwości na tym radiu oraz innym, które posiadam (Wouxun) okazuje się, że podczas nadawania nie słychać mnie na drugim radiu (Wouxun). Odbieram natomiast komunikaty na moim prc 152. W momencie, gdy odłączę PTT od sordinów i nadaję za pomocą PTT w radiu, to wszystko jest ok. Ma ktoś może jakiś pomysł, co może być przyczyną takiego problemu?Dodam, też że próbowałem podłączać te sordiny do Wouxuna za pomocą oryginalnego PTT U94/A amplified version (kenwood) problem był ten sam.

Link to post
Share on other sites

Widocznie nie masz przedwzmacniacza w ptt. Chinole pisza, że ptt jest pod real deal headset ale to tylko w kwestii polaryzacji wtyczki.

Ptt wymaga przedwzmacniacza oraz zwarcia biegunów A i E, w przeciwnym przypadku słychać na głośniku radia komunikaty odbierane i po wciśnięciu ptt i mówieniu do radia, można nadawać. Sam tak miałem z oryginalnym, fabrycznie nowym PTT od MSA.

Po modyfikacji problem ustał. Działa pieknie :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...