Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM, SA, PJ vs G&G


Recommended Posts

Witam,

odnośnie pierwszych trzech replik można co nieco poczytać i wyrobić sobie zdanie ale każda ma swoje plusy i minusy. Więc mam pytanie która z nich byłaby najlepsza do leśnych rozgrywek.

 

CM.008 jest podobno dobre ale przecież to chińczyk

http://www.taiwangun...8-full-metal-cm

 

SA-B04 ma podobne rewelacyjne osiągi ale zdarza się że pluje kulkami, grzeje się silnik oraz ma wiele innych kosmetycznych usterek

http://gunfire.pl/pr...rms-SA-B04.html

 

PJ4 CQB z tego co o niej wiem nie mogę jej chyba nic zarzucić

http://www.taiwangun.com/pj4-cqb-p-j

 

CM16 R8-L wyprodukowało G&G a to mówi bardzo dużo, nie przeszkadza mi body z tworzywa i z tych wszystkich replik ona chyba byłaby najlepsza, tyle że nie będę kupować w ciemno bo nigdzie ale to nigdzie nie ma żadnej opinii

(link ze zbrojowni nie dział więc musicie skopiować i wkleić nazwę CM16 R8-L Combat Machine w wyszukiwarkę na stronie)

http://www.zbrojownia.com.pl/

Link to post
Share on other sites

Czytałem temat w którym w prawie każdej replice od SA co się zepsuło; jednemu pluł kulkami, grzał się silnik, zepsuł się bolt catch, był problem z kablami. Oczywiście to błahe problemy ale jednak trzeba to naprawić a przecież na serwisie mi tego nie przyjmą a ja jestem w temacie naprawy replik niedoświadczony, zresztą to dodatkowe koszta. Gdyby nie te awarie to rzeczywiście bym wybrał specne więc co wam się tak w niej podoba, wydaje mi się że repliki G&G będą lepsze.

Link to post
Share on other sites

Z mojego punktu widzenia - "jak kto dba, takie ma", w moim środowisku kilka tych emek się pojawiło i jak za tą cenę to całkiem znośnie. G&G są plastikowe - tyle za plastikową replike w życiu bym nie dał. Jak podobają Ci się kałachy to porozglądaj się za serią RK z Boyi. Najlepsze modele to te z literą S na końcu (na Taiwanie jest teraz promocja), oznacza to, że są w pełni stalowe.

Link to post
Share on other sites

G&G jest spoko do póki nie grzebie się w GB (podobno), a plastiku nie macałem pewnie jest trochę lepsiejszy ale zawsze to plastik. Jak dla mnie V3 to najlepsze gearboxy, miałem Kałacha RK-05 z gearboxem Cymy i za te pieniądze naprawdę nie można było narzekać. Gdyby nie stylizacja to pewnie dalej szalałbym z kałaszkiem. Obecnie mam Emkę z Evolution Airsoft, zasięg jak na tyle FPSów spoko, ale to nie to samo co kałach, nie ma takich możliwości tuningu (za rozsądną kasę) zaś z wykonania jestem naprawdę zadowolony, jeżeli miałbym się kierować osiągami a nie wyglądem, co de facto jest ważniejsze w ASG to wybrałbym na pewno kałacha.

Link to post
Share on other sites

PJ4 RIS CQB miał 425fps na długiej (363mm) lufie guardera i springu M110. Stabilnie i kulturalnie :icon_biggrin: i miał kosmiczne 700m zasięgu !

hehehe dobry żart, pewnie jeszcze przebijała hełmy razem z zawartością na 600m ?

A teraz tak poważnie, miałem m16a3 (seria która w stoku miała bore up) stok po doszczelnianiu i wymianie gumki hop up strzelał spokojnie na te 70m.

Link to post
Share on other sites

70m z błędem pomiaru wzrokowego czyli 50m rzeczywiste.

 

Gdzieś tam padło podsumowanie G&G, więc dodam coś od siebie - G&G są dobre do pierwszej awarii.

70 m zmierzony zasięg dwukrotnie, może trafiłem po prostu na dobry egzemplarz

Edited by ahmed91
Link to post
Share on other sites

SA-B04 wygląda bardzo dobrze bez żadnych luzów. Emka jest dobrze wyważona i poręczna. Tłumik ognia był uszczerbiony, ok. 2,5mm, więc od razu założyłem pas z obawy przed efektem upadku repliki. Mag lata w gnieździe, a co do kolby to nie jest jakaś niezwykła ale na pewno w najbliższym czasie nie będę jej wymieniał. Na razie z niej nie strzelałem ale opisze swoje wrażenia.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...