Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka replik do tarczy w mieszkaniu na krótką odl.


Recommended Posts

Witam,

Chciałbym rekreacyjnie postrzelać sobie w mieszkaniu do tarczy przez okres zimowy. Na wiosnę może postrzelam do puszek, ale teraz siedząc w mieszkaniu żebym mógł się nacieszyć strzelaniem jako rozładowanie stresu. Jestem świeżynką - niegdy nie strzelałem. Chce kupić tarczę żelową i pistolet. Jaki? Najbardziej jestem skłonny do zakupu sprężynowego, bo cichy (sąsiadów nie będę wkurzał) oraz ekonomiczny. Tarcza będzie w odległości max 5m (długość pokoju) więc potrzeb odległościowych nie mam. Czy może lepiej broń na GG. Nie mam zamiaru się strzelać z kolegami (może kiedyś, ale wtedy zainwestuje w coś ciekawszego).

Proszę o porady. Mam na oku, albo:

http://www.militaria.pl/umarex/pistolet_asg_walther_ppq%282_5107%29_g_p17416.xml

albo

http://www.taiwangun.com/replika-m92f-m9-vertical-heavy-weight-gas-pistol-stti

 

Pistolet ma być cichy, ekonomiczny do użytku domowego, ewentualnie outdoor na krótkie odległości do celu.

 

Proszę o porady.

Pozdrawiam,

Krzysztof

Link to post
Share on other sites

Twoje wymagania (cichy, ekonomiczny, zasięg do 10 m) spełnia każda z replik https://gunfire.pl/s...p?filter_traits[6466]=6469&filter_price=0-136&filter_text=&filter_promotion=&filter_instock=y&filter_producer= wybierz tę która Ci się najbardziej podoba.

Cena idzie w parze z jakością i trwałością.

Militaria.pl to drogi sklep.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

W pomieszczeniu musisz mieć okulary na nosie, pamiętaj ! Bo rykoszety nosi diabeł :icon_wink:

Ja bym wybrał model GGas, skoro chcesz mieć frajdę ze strzelania, tyle, że trzeba doliczyć koszta gazu.

Nie wiem jak się sprawdzają takie tarcze żelowe, nigdy nie sprawdzałem. Ja wykorzystuję czasami w pomieszczeniu takie prostokątne blaszane formy do pieczenia ciasta, do zamocowania tarczy formatu A4 - przy odpowiednim zamocowaniu tarczy powstaje z tego prosty kulochwyt, a przy tym dobrze słychać trafienie w cel.

Edited by JarekPN
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak dla mnie pistolet sprężynowy da Ci mało frajdy. Za to pistolet zasilany Green Gazem i do tego z blowbackiem będzie świetną rozrywką. Jeśli BB będzie dla Ciebie w mieszkaniu zbyt głośny to i tak bym pozostał przy pistolecie na GG, tylko po prostu bez BB. Ta Beretta którą podesłałeś moim zdaniem się całkiem fajnie sprawdzi w strzelaniu w pokoju. Jeśli masz trochę większy budżet to zainwestuj w coś z BB, a dokładnie w co to poczytaj co w danym przedziale cenowym jest najlepiej wykonane (w dziale o pistoletach gazowych).

 

I oczywiście pamiętaj o okularach :)

Link to post
Share on other sites

Tarcza żelowa nie sprawdzi się przy obecnych replikach, te dzisiejsze są zwyczajnie za mocne. Najlepiej duży kulochwyt z kartonu - pudło kartonowe, do środka kilka warstw na płasko. Zero rykoszetów, cicho, a na zewnętrzną warstwę bez problemu nakleisz sobie dowolną tarczę.

 

Co do repliki, to GG i blowback. Najwięcej frajdy, nie tylko ze strzelania, samo przeładowywanie, czy wyciąganie magazynka da masę radości osobie, która szuka substytutu broni palnej.

Link to post
Share on other sites

Witam. Ja mam żelową tarczę Crosmana. Strzelam do niej z Glocka CYMY CM030 (~180fps BB2g) oraz Beretty sprężynowej UMAREXU (~180fps BB2g) - właśnie w mieszkaniu.

Tarcza jest super, kulki przylegają a następnie ześlizgują się do podstawki. Głośność uderzenia kulki w tarczę taka sama jak w karton. Strzelam z jakichś 5m-8m. Kilka razy nie trafiłem bądź trafiałem kulką w przylepioną wcześniej kulkę - i tu uwaga - kulki rykoszetują (!!!) więc NIE radzę stawiać w pokoju - ja mam tarczę w przedpokoju gdzie nie ma niczego szklanego w zasięgu strzału i rykoszetu. Na co dzień noszę okulary więc na rykoszety to wystarczy ale w szufladzie mam też ESSy :icon_smile:

 

Karton też jest ok ale trzeba go przynieść, wypełnić, wydrukować tarczę, przylepić, potem nową przylepić itp. A tarcza żelowa wymaga raz na jakiś czas umycia (żel jest lepki w dotyku) i wsio. Zapewne jak strzelisz w nią 600fps z bliska to zrobisz dziurę ale z broni bocznej nie tuningowanej raczej nie wróżę problemów.

 

Pozdrawiam.

Edited by sir_john
Link to post
Share on other sites

Do strzelania do tarczy moje okulary korekcyjne wystarczą spokojnie. Grube tworzywo.Testowałem bo raz oberwałem rykoszetem w szkiełko - nawet nie mam rysy na powłoce antyrefleks. Ale to moje oczy i ja decyduję, każdy może mieć inne zdanie.Poza tym moje repliki z ~180fps to słabiutkie są. Ale do strzelanek zawsze obowiązkowo gogle czy tam jakieś inne dedykowane.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...