Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M14 [G&G]


Recommended Posts

  • Replies 285
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Słyszałem, że ten silnik robili z odpadków po produkcji kopi podróbki cymy 0.28. Jestem w stanie w to uwierzyć. Warto go wymienić tak czy inaczej, więc włożenie nowej sprężyny to dobra okazja.

Wszystko inne powinno wytrzymać, ale jak już wymieniasz silnik, to może przy okazji całe okablowanie?

 

 

Edit.

Nie wytrzymam i się pochwalę. Udało mi się wpasować drewno z ostrego do mojego M14. Chwyt jest węższy niż w replice, dlatego bałem się, że koszyk silnika nie wejdzie, ale wszystko się ładnie spasowało. Magazynki się zapinają (w sumie nawet lepiej niż w starym łożu) i nawet podają.

 

Problem mam tylko taki, że po złożeniu wszystkiego do kupy ta metalowa część przy komorze zamkowej, gdzie mamy numer seryjny odstaje od łoża o jakiś 1-2mm. Jeśli dociśnie się to miejsce na siłę, to ładnie się zgrywa, ale po puszczeniu sprężynuje. Skończyły mi się pomysły gdzie to może się jeszcze blokować, jeśli Wam przychodzi cokolwiek do głowy, to czekam na wskazówki.

Edited by MiKorn
Link to post
Share on other sites

MiKorn popróbuj z sypkimi pigmentami, czymkolwiek co może odbić miejsce styku. Farbkami, whatever. Tak jak dentyści z tymi różowymi tabletkami tak i Ty możesz w ten sposób znaleźć przyczynę. Mają jeszcze takie blaszki które barwią. Popytaj, może dadzą Ci kilka :D

Link to post
Share on other sites

Myślałem o tym, ale doszedłem do wniosku, że ciasnych miejsc jest trochę zbyt dużo, a w dodatku najpierw przechodzą przez nie elementy grubsze, potem chudsze, raczej nic z tego nie wywnioskuję.

Przed chwilą złapałem ją w ręce i pomyślałem, że problem może leżeć nie w środku, tylko na zewnątrz.

 

Grafika

 

W miejscu zaznaczonym na czerwono jest już naprawdę ciasno, a wkładając coś w miejsce styku szpara którą chcę wyeliminować powiększa się. Może tu jest pies pogrzebany, podpiłuję kawałek i zobaczę co z tego będzie. :icon_smile:

Edited by MiKorn
Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie twoja kostka stykowa za głęboko wchodzi między płytki. Proponuję zagiąć je "wcześniej", żeby szybciej łapało. Przypominam również, że to jest zabawa dosłownie z dziesiątymi milimetrami, więc nie można zrobić tego za mocno.

Link to post
Share on other sites

No oczywiście zbieramy te wszystkie i wsadzamy do G&G. :-D

 

Ale żeby nie robić dalej OT, to rozwiązywał już ktoś problem pękniętego szkieletu GB? Dostać nowy graniczy z cudem, a blachy będzie bardzo ciężko dopasować. Marzy mi się szkielet CNC. Te stockowe niby pancerne, ale jak już strzeli to kaplica. Mój póki co na szczęście cieszy się dobrym zdrowiem, ale znam przypadek pęknięcia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak to było u Ciebie Lesio z twoim tunningiem w M14? Zależy mi na 100m zasięgu, jest to możliwe z tym setem czy trzeba by robić R-hop. Druga sprawa podobno ten selektor to tragedia i jak się zepsuje to strzela non stop na auto. Gdybym wstawił mosfet, który bez względu na ustawienie selektora pozwala tylko na strzały pojedyncze to przy rozklekotaniu się selektora replika strzelałaby tylko auto? Bo jakoś mi się nie widzi strzelanie w ludzi 600fps seriami.

 

Wysłane z mojego QUANTUM_600 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
No ciekawy jestem na jakich kulkach planujesz mieć te 100m.
Co do r-hopa to w M14 przez konstrukcje komory jest to w zasadzie nieosiągalne (trzeba by poszerzać okno dystansera i przemyśleć na nowo sposób jego działania).
Można założyć mosfet semi-semi, fajne rozwiązanie to też semi i semi z pre-cockingiem.
Link to post
Share on other sites

Mam pewien problem- M14 Veteran.

Strzelam na semi i nagle koniec reakcji na spust, jakby nie było zasilania, przełączam na auto- działa, wracam na semi- działa, po chwili znowu nie działa itd. Co gorsza na auto też jest taki problem- działa, później przestaje, a po zmianie trybu ognia znowu na chwilę zaczyna działać.

 

Co jest winne?

Styki?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...