Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak zamontować? PILNE proszę o pomoc.


Recommended Posts

Witam,

 

Zamówiłem na gunfire.pl pojedynczą szynę RIS aby ją zamontować na przodzie karabinu typu M4, na którym nie ma szyn RIS tylko taki obudowany front zdjęcia poniżej.

 

A więc mam takie pytanie jak mam ją zamontować skoro w zestawie nie ma śrubek do przykręcenia ani nic oprócz tej RIS'y. Mam je dokupić a jeśli tak to jakieś linki podsyłać

 

Z góry dzięki czekam na odpowiedź

 

Replika z TYM PRZODEM : http://gunfire.pl/pr...a-BI-3681M.html

 

SZYNA RIS : http://gunfire.pl/pr...-RIS-22-mm.html

Edited by marjan19973
Link to post
Share on other sites

To może wróć do klasy wyłączywszy uprzednio telefon. Z pewnością bardziej przyda Ci się przyswojona na lekcji wiedza, niż "risa" lub "linki podesłać".

 

A może po którejś godzinie sam wpadniesz na rozwiązanie ...

Edited by danesz
Link to post
Share on other sites

No to interes życia zrobiłeś, nie ma co... A kto podpowiedział Ci takie rozwiązanie? Na eMkach sie nie znam ale po zdjęciach wygląda,że ten RIS będzie tam pasował jak świni siodło... Ale oczywiście możesz dalej iść w tym kierunku ,tylko chyba czeka Cię jeszcze parę wydatków-jak choćby inny front do eMki...

Link to post
Share on other sites

Dla odmiany napisze na temat:

 

Przyłóż szynę do frontu, zaznacz miejsca gdzie beda otworki. Wywierć otwory pod śruby, dopasuj śrubki (pewnie coś koło m5, m4 może). Dwie śrubki, dwie nakrętki. Do tego pod przednią śrubę tzn pod szynę (między szynę a łoże) dołóż odpowiednią ilość podkładek. Między podkładki proponuję dać jednego grubego dość oringa- ściskając go śrubka wyregulujesz sobie aby szyna była równolegle do lufy.

 

 

Kolegom wyżej gratuluję pomysłowości i ani jednego posta na temat.

Link to post
Share on other sites

Jak "se" on tak przykręci tą szynę jak kolega wyżej napisał, to wszystko co na tej szynie uda mu się założyć będzie zamontowane krzywo. Do polimerowych okładzin platformy AR są specjalne szyny z odpowiednim "kątem" ich montażu.

 

Ta szyna to szyna która powinna być w G36 na przednim chwycie.

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie, jeśli nie chcesz modyfikować/nawiercać frontu, lub nie masz do tego narzędzi/umiejętności to pozostaje umiejscowienie jej w wycięciu na szczycie frontu, i dociągnięcie jej "trytkami". W razie potrzeby możesz zgodnie z przedmówcą podłożyć jakieś podkładki z castoramy.

O wytrzymałość trytek nie ma się co bać - w moim mp5k robią za tylne ucho zawieszenia :icon_wink: - a przy odpowiednim naciągu nic nie powinno się ruszać.

Edited by Tomek P-ń
Link to post
Share on other sites

Szynę da się zamontować na chwycie przednim M4A1 - oczywiście musi być odpowiedniej długości i mieć śrubki w zestawie.

Taki RIS wygląda całkiem dobrze i w pełni spełnia swoją funkcję - pod warunkiem, że montujemy to w konkretnym celu.

Ja kiedyś kupowałem do swojego M4 na Taiwangun taką szynę (zestaw ze śrubami mocującego), musisz zerknąć, czy mają (albo w jakimś innym sklepie szukać).

 

ale co z tego jak szyna i tak będzie pod kątem

Nie szkodzi, kąt jest mały i niczemu nie przeszkadza. Szyna dolna ma sens - rączka domontowana siedzi pewnie i bardzo ergonomicznie ; jest do tego sporo miejsca na zamontowanie latarki, a nachylenie szyny powoduje, że skupione światło latarki wskazuje dokładnie pole ostrzału przy dystansie ok. 8-14 m. Szyny górnej nie montowałem, bo tu faktycznie użyteczność jest wątpliwa.

Edited by JarekPN
Link to post
Share on other sites

Uważa, bo niektórym możesz na ambicję wjechać, a to niebezpieczne :>. A tak serio to ta szyna naprawdę słabo się nadaje w tym celu, też kiedyś poziomowałem podkładkami, ale to jednak nie to samo co dopasowana szyna do plastikowych okladzin.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Senku, masz na myśli jakieś konkretne? Przed wymianą guna bym kupiła, szyny by potem powędrowały do nowego...

 

Mówiłem o konkretnym modelu dedykowanym do danej repliki. Kolega marjan przedstawił swoją replikę - więc

już wiadomo,jakie zespoły szyn są kompatybilne z tym systemem montażu. Od siebie proponowałbym CASV'a, jednak nie wszyscy za nim przepadają gdyż jak widać montowany jest on na górnej szynie korpusu, co podnosi nam optykę. Oczywiście można też zamontować każde inny zestaw szyn, który korzysta z delta ringa.

 

Co do odpowiedniego kąta szyny - nawet jeśli miałby być na niej zamontowany tylko chwyt

to fajnie gdyby był prosto. Im będzie dłuższy, tym bardziej ta "krzywizna" będzie widoczna.

Edited by senkuPH
Link to post
Share on other sites

Front Ris koszt 100zł +/- a osttanio jest wysyp tego. Kupić i zamiast 1 ma się 4 szyny :D a co do granatnika to moim zdaniem najładniej wygląda podwieszony na lufie. A w szczególności w M4 granatnik long i typowy tłumik od m4 krótki :D Mniam :D

Link to post
Share on other sites

Front Ris koszt 100zł +/- a osttanio jest wysyp tego. Kupić i zamiast 1 ma się 4 szyny :icon_biggrin: a co do granatnika to moim zdaniem najładniej wygląda podwieszony na lufie. A w szczególności w M4 granatnik long i typowy tłumik od m4 krótki :icon_biggrin: Mniam :icon_biggrin:

 

Bo granatnik w sumie powinno się nosić podwieszany na lufie, powinno się nosić długą wersję. Nie spotkałem się jeszcze nigdy z krótką wersją M203 (o ile rzeczywiście istnieją) w użyciu przez jakąś armię, czy też noszenia ich na RIS. Już nie chodzi o to, że się osłona spustu nie chce zahaczyć, ale o to, że Bóg nakazał nosić na lufie jak porządny obywatel, a nie szynach jak wsiór.

 

Jeśli chodzi o cenę RIS - zdarzają się tańsze. Wątpię by autorowi chciało się kupować markowe szyny i zwykłe chińskie (jak ta podesłana) mu wystarczą. Istotnym jednak elementem jest wihajster zaciskający się na atrapie rury gazowej.

 

Cena tej szyny wskazuje jednak, że użytkownikowi najlepiej będzie wypodkładkować szynę z pomocą poziomicy i jakoś przytroczyć gdyż na front nie stać. Chyba wszystkie opcje zostały już poruszone, to wysilanie się nad rozwiązaniami pokroju smarowania sokiem z eukaliptusa jest zbędne.

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...