Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

><Pomoc dla początkującego><


Recommended Posts

Witajcie.

Otóż pragnę zacząć przygodę z ASG, nigdy wcześniej nie miałem dostępu do broni, ani nic podobnego. Mój budżet także nie jest zbyt wysoki, wynosi on jedynie 350+/- zł.

Moją uwagę zwróciła taka oto replika:

http://gunfire.pl/product-pol-1152189676-Replika-karabinu-szturmowego-CM028U.html

Czy ona jest "idealna" na początek? Jestem otwarty na wszystkie sugestie, a ponad budżet raczej nie mogę wyjść, no może maks. 400zł, ale to góra! Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Replika jest ok, ale weź wersje z kolbą stałą. Te składane lubią się łamać.

Co do kulek, wszyscy piszą 0,25g najbardziej uniwersalne. Możesz też sprawdzić 0,23g, ale chyba bym został przy 0.25.

Co do repliki dla kumpla zależy co mu się podoba, bo tak to ciężko cokolwiek powiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Replika jest ok, ale weź wersje z kolbą stałą. Te składane lubią się łamać.

Co do kulek, wszyscy piszą 0,25g najbardziej uniwersalne. Możesz też sprawdzić 0,23g, ale chyba bym został przy 0.25.

Co do repliki dla kumpla zależy co mu się podoba, bo tak to ciężko cokolwiek powiedzieć.

Prawie tak jak wyżej, z jednym wyjątkiem, G&G nie produkuje kulek 0,23 ale 0,25 będą akurat...

 

Jeśli, jak piszesz, będziesz się bawił głównie w CQB, zastanów się nad kupieniem MP5PDW, to jest replika prawie idealna do budynków a i w lesie zupełnie dobrze zdaje egzamin. Kulki takie same.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Nie polecaj tych okularów, przeszczepów oczu jeszcze nie robią...

Najtańsze co można polecić to Uvex Ivo :icon_exclaim:

 

Nie zgodzę się. Jeśli są to okulary o odpowiednich normach i wytrzymałości to do ASG sprawdą się bardzo dobrze. Przez 5 lat biegałem w okularach tego typu aż kupiłem uvexy i-vo i niestety nie podpasowały do mojego "rozmiaru" twarzy :icon_biggrin: Źle przylegały od spodu i na 3 strzelance miałem podbite oko od kulki która wpadła pod okulary, powiedziałem sobie "wole te stare". Teraz mam ess crossbow supressor i są wporzo. Moim zdaniem okulary jakie posłał są okej.

 

Ps biegałem najpierw w bardzo podobnych do tych, potem podobnego typu z firmy galileo, potem znowu na inne też tego samego typu galileo. Wszystkie pochodzące z kopalni z bardzo dobrymi normami wytrzymałościowymi :teethh: Więc wszystkie okulary z odpowiednimi normami są okej.

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites

Tak się składa, że spectaclesy pewnie były by bardziej wytrzymałe niż nie jedne okulary za 'miliony monet' ;). Cena nie zawsze świadczy o jakości. Radziłbym 2,3 a nawet 4 razy przemyśleć odradzanie tych okularków ;). Ja od siebie jak najbardziej polecam, bo nie ma nic mocniejszego za tak niską cenę.

Link to post
Share on other sites

No cóż, Wasze oczy, Wasz wybór... :icon_confused:

 

Testowałeś te okulary? :icon_biggrin: Moje zdanie jest wypisane w poście. Jako ciekawostke dodam że pare lat do tyłu były postacie przy logu WMASG i miały właśnie ten typ okularów "odrysowany".

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites

Wez normalna CM028, bo w tej sie kolba lamie.

Replika jest ok, ale weź wersje z kolbą stałą. Te składane lubią się łamać.

Pierwsze słyszę by kolby w wersji U były badziewne. Te w wersjach B i S (składane pod spód) są do niczego, ale o kolbie w wersji U (składanej na bok) nie słyszałem złych zdań. Macie jakieś potwierdzenie tych informacji?

Link to post
Share on other sites

Pierwsze słyszę by kolby w wersji U były badziewne. Te w wersjach B i S (składane pod spód) są do niczego, ale o kolbie w wersji U (składanej na bok) nie słyszałem złych zdań. Macie jakieś potwierdzenie tych informacji?

Kumpla, który po nagłym zderzeniu z ziemią ma wersje bez kolby.

Wiem, że pojedynczy przypadek nie musi stanowić reguły, ale się zdarzył.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...