Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [GFC/APS]


Recommended Posts

Mam cały zestaw midów od Battle Axe i do APSa podają bez problemów. Trochę się krztusiły jak wymieniłem komorę na CNC, ale wystarczy unieruchomić płytkę z kanalikiem między magiem a HU.

 

Jak idzie o ładownice to klasyczne AUGowskie magi spokojnie pasują do ładownic od AK, długi czas nosiłem w swoim chest-rigu. Po prostu nie wystają az tak bardzo

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

https://gunfire.pl/product-pol-1152212665-Replika-karabinka-GFG50-tan.html

 

Mógłby ktoś coś konkretnego powiedzieć na temat tych AUG'ów GFG50 ? Nigdzie jeszcze używki na komisie nie widziałem, a już trochę czasu są te repliki na rynku. Takie dobre, że nikt nie chce się pozbyć ?

Ładnie wyglądają i są najbardziej zbliżone do wersji A3.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

https://gunfire.pl/p...-GFG50-tan.html

 

Mógłby ktoś coś konkretnego powiedzieć na temat tych AUG'ów GFG50 ? Nigdzie jeszcze używki na komisie nie widziałem, a już trochę czasu są te repliki na rynku. Takie dobre, że nikt nie chce się pozbyć ?

Ładnie wyglądają i są najbardziej zbliżone do wersji A3.

 

Myślałem że moje posty z ostatnich kilku stron tematu są konkretne ;)

Mam replikę już prawie rok i powiem że całkiem mi się podoba. Zazwyczaj używam jej do lasu jako DMR na 520 fps, ale ostatnio wziąłem do CQB, wsadziłem sprężynę na 340 fps i miałem fajny efekt dwu-strzałowego bursta na semi, nawet mi się to podobało.

Na razie nic złego się z repliką nie dzieje.

 

Zaczynają mi się tylko lekkie problemy z magami od Battle Axa, zostaje mi w magazynku jedna kulka, sprężyna bardzo szybko się ubiła. Można by coś pokombinować z jakąś podkładką na końcu sprężyny lub w ogóle wsadzić nową, ale szczerze to mi się nie chce grzebać w magu za 20 zł.

 

Jak masz jakieś konkretne pytania to wal.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam.

Panowie mam gorąca prośbę. Przygodę z ASG zacząłem w połowie zeszłego roku, dlatego tez moja wiedza teoretyczna i praktyczna jest jeszcze ograniczona. Przymierzam się do tuningu swojego aug'a od gfc. Nie chce utopić pieniążków po raz kolejny dlatego kieruje prośbę do was. Co w nim powymieniać, w jakiej kolejności i na jakich częściach jakich firm. Juz prawie bylem zdecydowany na zestaw tuningowy Systemy jednak czytając internety tylko głowa mnie rozbolała (w takim zestawie dysza sie nie uszczelnia a w innym tlok jest lipny itd itp) i jestem w jeszcze większej kropce. Bede super wdzięczny gdyby ktoś poświecił swój czas na "recepte" ztuningowania aug'a Linki do sklepu beda dla mnie jeszcze bardziej pomocne. Priorytetem dla mnie jest zasięg milo by było dostać 10-15m.

Budżet 300-400zl.

Z gory dziekuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Do tuningu można podchodzić dwojako.

Albo sobie zakładamy jakiś cel, fps, rof czy jeszcze coś innego, albo wymieniamy to co jest najsłabsze w replice i patrzymy co z tego wyjdzie.

Niezależnie od tego, można wymienić części, które są w chińczykach po prostu słabe. Ja niezależnie od tego do czego mi replika będzie służyć zawsze wymieniam kilak rzeczy na początek: gumka, dysza, okablowanie + mosfet.

A Ty do czego chcesz używać swojej repliki?

 

 

Z innej beczki:

Wczoraj na strzelance, temperatura około -6, kulki (.30 specna) zacinały mi się w komorze. Z oględzin zewnętrznych hopka wydaje mi się jakby mi się gumka uszkodziła, ale nie jestem pewny. Jak będę miał chwilę to przestrzelam w domu.

Link to post
Share on other sites

Priorytet to zasieg drugie miejsce fps -+450 aby miescic sie w limitach szturmowych. Oczywiscie repika bedzie tez wykorzystywana w cqb ale tutaj poki co w zupelnosci wystarczy mi zmiana sprezeny. Moglbym pojsc po najlzejszej lini oporu i kupic zestaw Lonex, Systema, Guarder ceny od 160 do 220zl tylko czy taki zestaw spelni moje oczekiwania ? Za reszte myslalem o kupieniu jakiejs budzetowej lufy Madbull,PDI, prowadnicy tloka z szybka wymiana, i byc moze zebatek. Kable i mosfet to temat dosc prosty i spokojnie sobie to doczytam w internetach, natomiast wnetrze gb to inna bajka.

 

P.S

Przypomnialo mi sie o malym mankamencie. Walac full auto z wcisnietym spustem do oporu kulki leca na 15-20m, gdy zostawie troche luzu na sposcie 2-3mm niesie jak nalezy. Gdzie szukac przyczyny ?

Edited by Udar^
Link to post
Share on other sites

AUG od GFC ma kiepską stabilizację GB. Pewnie jak wciskasz spust do oporu to się GB przesuwa i dysza traci szczelność na gumce.

 

O jakie zestawy Ci chodzi? Takie dysza + głowica cylindra + cylinder?

AUG w stocku ma 400-420 fps. Trzeba sprawdzić ile ma Twój. Jak chcesz zostać przy max 450 to Ja bym proponował:

1. Okablowanie + Mosfet (np. Gatee Nano SSR) - koło 70 zł

2. Gumka (np. Zielona G&G) - około 35 zł

3. Głowica cylindra od G36 lub AUG (np. od SHS) - około 40 zł

4. Dysza, trzeba by dobrać, do stockowej komory np. SHS lub Protech - około 20 zł

 

Po tych zabiegach sprawdzić FPS, jak za mało to kupić mocniejszą sprężynę np. SP110 Guarder, około 60 zł. Ewentualnie wymienić jeszcze głowicę cylindra.

 

Z budżetu 400 zł zostanie nam około 235 zł lub 60 zł mniej z wymianą sprężyny.

Lufa promyka to 300-400 zł, więc trochę za dużo. Ja bym wsadził Steel Bulla za około 150 zł.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za podpowiedzi. Przy rozbieraniu repliki napewno jakoś zabezpieczenia GB przed ruszaniem się.

 

Co do zestawów to konkretnie chodzi o takie:

 

https://gunfire.pl/product-pol-1152217394-Wzmocniony-zestaw-tuningowy-do-replik-AUG-TM.html

 

https://gunfire.pl/product-pol-1152202845-Wzmocniony-zestaw-cylindra-z-glowica-tloka-POM-do-AUG.html

 

http://www.asgshop.pl/produkt.php?ph=Aug&p=2&id=3989

 

I całe sedno sprawy rozchodzi się o takie zestawy. Czy mają one sens czy lepiej jest złożyć wszystko z części różnych producentów? Może gdzieś są jakieś zestawienia porównawcze opinie na ich temat?

 

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Więc Aug przeszedł tuning. Wszystko robiłem sam pierwszy raz posiłkujac się yt forum itd (gdzie ja tyle cierpliwości w sobie znalazłem)

Wymienione elementy: tłok, cylinder, dysza, głowica cylindra Systemy, lufa steelbull 509mm 6,03, Zielona gumką g&g, sprężyna guardera sp130, tłok Point niebieski z kompletna stalowa szyna i przelutowalem kable na niskooporowe. Dodatkowo wypodkladkowany i nasmarowany.

Chronowany na kulkach 0,20 tylko zapomniałem hop up wyzerowac.

Efekt 473fps z wachnieciami +-5.

 

 

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Ceny

Zestaw systemy (tlok,dysza,cylinder, glowica) po przecenie 40% 150zl

Lufa 150zl

tlok 30zl

sprezyna 50zl

kable wtyki 30zl

dystanser typu H mialem w domu.

Silnik umarl po drugim nacisnieciu spustu, lipo 7,4 tez nie daje rady. Wrazenia jak najbardziej na plus troche niedosyt celnosci ale liczylem sie z tym kuujac budzetowa lufe. Testowalem na strzelaniu z reki i nieskalibrowanym koli i kulkach Devil w kartke a4 dystans 35-40m wchodzilo 50% w czlowieka wejdzie wszystko, na 60m juz sie robia jaja ale da rade trafic kogos.

 

Btw. W stocku byla spora nieszczelnosc na glowicy cylindra, totalnym brak smaru...

Link to post
Share on other sites

Czy osoby, które stabilizowały GB za pomocą śrub w poprzek korpusu mogłyby wstawić tu zdjęcia albo chociaż dać jakieś wskazówki jak to zrobić? Chociażby wymiary śrub oraz miejsca, w których je wkreciliscie? Podejrzewam, że posłużyła do tego dziura z tyłu GB, pod prowadnicą sprężyny.

Swojego AUG'a mam od wczoraj i trzeba przyznać, stockowe mocowania są śmiechu warte...

Link to post
Share on other sites

Szkoda niszczyć korpus. Ja u siebie stabilizację rozwiązałem tak:

 

Ed8aWfi.jpg

 

Nie musisz nawet iść tak daleko z modem - możęsz na początek dorobić taką kształtkę na samej górze, którą wciskasz między tylną śrubę a oryginalną płytkę plastikową, póki ta nie padnie.

Edited by matrigs
Link to post
Share on other sites

Chcę to zrobić raz a dobrze i nie bawić się w półśrodki. Dostęp do sprezyny rowniez chce zostawic, poza tym opieranie calego mechanizmu o dwa male gwinty mnie nie przekonuje, zwlaszcza ze dzisiaj jeden musialem wklejac, bo wyszedl sobie na spacer kiedy klapka byla odkrecona.

Link to post
Share on other sites

Przyjrzałeś się dokładnie temu co podesłałem? Konstrukcja poza dwoma oryginalnymi punktami podpiera się poprzez ten duży kawałek na górze o tylną śrubę skręcającą połówki.

 

Zrobiłem ten mod odpowiednio wcześnie żeby własnie nie dopuścić do wyrwania oryginalnych mocowań bo wtedy body jest praktycznie do kosza.

 

Żeby dostać się do prowadnicy sprężyny muszę tylko wykręcić tę grubą śrubę, zostawiając te mniejsze nie naruszone. Specjalnie wstawiłem większą śrubę żeby był większy gwint mniej naruszony na wyrwanie.

 

Patent ten siedzi jak beton.

Edited by matrigs
Link to post
Share on other sites

Parę spostrzeżeń i uwag odnośnie mojego AUG'a od GFC...

Miałem i chyba nadal mam kilka problemów... muszę jeszcze trochę postrzelać

Niedawno wymieniłem lufę na EDGI 455mm kaliber 5.98 ( wcześniej MODIFY Hybrid 6.03 ) różnica no po prostu kosmos! skupienie i celność znacząca poprawa!

Zakupiłem też komorę hop-up ProWin https://airsoftpro.cz/en/gun-parts-upgrade/kompletni-cnc-hopup-komora-pro-aug-detail

Niestety okazało się że komara nie chce współpracować z flat-hopem od Modify - zwyczajnie brakuje zakresu regulacji... nawet przy hopku skręconym na max kulki potrafią lecieć nieco w dół, o wiele grubszy dystanser chyba by załatwił sprawę.

Niedawno jednak na strzelance miałem problem... załadowałem do maga trochę kulek Nuprol 0,32 było OK, potem już wróciłem do swoich Specna 0,3. Początkowo było OK, no ale potem coś się spierniczyło chyba z hopkiem... kulki niemiłosiernie leciały w dół, kręcenie hopkiem nic nie dawało. Raz na jakiś czas parę kulek leciało normalnie.

Rozebrałem wszystko na części pierwsze, wyczyściłem, żadnych anomalii nie zaobserwowałem. Hopek zaczął już działać normalnie. Aczkolwiek straciłem coś na celności i powtarzalności strzałów w porównaniu do tego co było po zamontowaniu lufy EDGI za pierwszym razem.

Co do repliki... GB jest stock, nic nie wymieniane poza sprężyną - M120. Komora stockowa z racji tego że nie chciała współpracować z flat-hopem od MODIFY ( gumka + dystanser ). Jako że nie mam dostępu do chrono nie mam jak sprawdzić. Z lufą MODIFY było w okolicach 445fps - z EDGI nie miałem okazji sprawdzić... jeszcze...

Co tu może być przyczyną pogorszenia się celności i skupienia??

 

No i może macie jakieś pomysły co do tego ProWin i flat-hopa?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli kulki opadaja po wciśnięciu spustu do oporu na full auto to przyczyną jest nieszczelnośc jaka się robi na dyszy i komorze. Wciskając mocno spust cofasz cały GB do tyłu. Spróbuj postrzelac z większym wyczuciem wyciskania spustu. Kilka postów wcześniej pytałem o to ;-)

 

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Matrigs tak, przyjrzalem sie dokladnie. Przygladalem sie juz wczesniej kiedy to wyslales pare stron temu. Jednak dalej mnie to nie zadowala jako jedyna stabilizacja GB. Moze jestem wybredny :D, chociaz nie wykluczam, ze wykorzystam ten patent jako dodatkowe umocowanie w kolejnym punkcie, moze z widełkami, ktore beda trzymac w kolejnej osi (lewo-prawo) po bokach GB.

 

Przyszedl mi akumulator LiPo 11.1V Redox 2200 mAh. Wchodzi do kolby razem z bezpiecznikiem i oryginalna klapka za GB. Polecam.

Edited by Seterus
Link to post
Share on other sites

W moim gfg50 zauważyłem rozbieżności w zasięgu pojedyńczych wystrzałów i wcale mocno nie naciskam spustu. Podpora GB narazie stockowa. Dodatkowo walczę ze ściąganiem w lewo i dość słabym zasięgiem (40m i kulka drastycznie opada). Jakby tego było mało granica spustu między semi a auto jest już prawie niewyczuwalna. Skok spustu trybu auto ma może z 1-2mm.

 

Gumka systema energy, dystanser z wkładu od długopisu. Kable niskooporowe 2,5mm2, mosfet nanohard z hamulcem, bateria Redox 11,1V 1800mah 50C

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Siema Pany!

Planuję sobie zakupić jednego z AUGów od GFC, ale jedno pytanie mam. Jaki tam jest firmowo wtyk do batki? Zakładam, że jakaś tamiya. Batkę chciałbym kupić LiPo, ale przed zmianą wtyków wolałbym sprawdzić replikę (żeby potem nie było, że coś zepsułem przy wymianie wtyczki/kabli i to moja wina, że replika nie działa).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...