Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [GFC/APS]


Recommended Posts

Ja mam APS'a więc nie muszę się sugerować co piszą inni. I uważam że jest to genialna giwera.

 

Słusznie, A3 nie miałem. Ale przed kupnem A2 APS mocno męczyłem A2 JG i w ogóle nie było mowy o innej decyzji. Od reakcji na spust, po plastik po przednią rączkę i generalny "feeling" giwery w łapach.

 

Poza tym szybka wymiana sprężyn. Jak ktoś ma ten do zwykłego GB po prostu już nie wróci.

 

Jestem przekonany że kupując APS A3 i różnicę w cenie do JG inwestując w części uzyskasz "lepszą" giwerę.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam A2 APS, miałem A2 JG i sąsiad ma A3 JG. O ile A2 APS jest lepsze od A2 JG, to nie umywa się do A3. "Chcecie wierzcie, lub nie wierzcie" - Aug A3 jg stock, sprężyna M190 lct , większość hicapa(nie sypane pod sam korek) na auto i nic. Z tego co oglądam APS, to nie ma mowy, by to wytrzymało. Plastik mimo 'fajnej' faktury, ma słabe spasowanie (APS) - trzeszczy, a w JG tego nie ma.

 

W dodatku A3 APS jest jednak mniej podobne do A3 ostrego.. Ale tu są już gusta i guściki - mnie się kwadratowe szyny przy AUG nie podobają.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Chodzi mi o KU905 który podesłałeś z Taiwangun.

 

Tak na marginesie w tej chwili jest tańszy na GF i mają darmową przesyłkę:

 

http://gunfire.pl/pr...3-Tactical.html

 

Wersję A3 robi tylko JG. A te APS/GFC są od nich lepsze.

Bardzo proszę o krótkie podsymowanie: czy warto tą właśnie ogólnie i w kontekście ceny? Wygląda nieźle, parametry (przynajmniej dla mnie) też są OK.

Jeżeli tak, to czy ta broń ma potencjał do przeróbki na karabin wyborowy (nie snajperski)?

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem w okresie mega promocji a2 z tuningiem "full wypaśnym" jak na tanią replikę - czyli tłok shs metalowe zęby + zębatki 100:300 + mosfet. Nie wiem, jak tam ten "silniczek" da radę, ale zobaczymy, co to pociągnie.... Oczywiście nie ma co pakować mega sprężyn, niemniej 20 do 25% przyrostu mocy, powinien spokojnie znieść.

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem w okresie mega promocji a2 z tuningiem "full wypaśnym" jak na tanią replikę - czyli tłok shs metalowe zęby + zębatki 100:300 + mosfet. Nie wiem, jak tam ten "silniczek" da radę, ale zobaczymy, co to pociągnie.... Oczywiście nie ma co pakować mega sprężyn, niemniej 20 do 25% przyrostu mocy, powinien spokojnie znieść.

na 100:300 możesz na tym silniku nawet i m140 zapakować ale do zasilania to na bank 11.1 żeby jako taka była jakaś reakcja na spust .

I nie wiem jak z przypadłością wyrywania tylnej płytki przy dużych springach ;)

Link to post
Share on other sites

na 100:300 możesz na tym silniku nawet i m140 zapakować ale do zasilania to na bank 11.1 żeby jako taka była jakaś reakcja na spust

 

Przy 100:300, lipo 11,1 jest obowiązkowe (na 7,4 ł ROF byłby na poziomie ckm maxima...) Zapakować można i m170, ale akurat w moim siejerku, będzie element m135, bo chorobę fps mam już za sobą i 440 do 480 fps mi w zupełności wystarcza. .

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites

Witam. Jestem posiadaczem GFG 32 A3. Pierwszą rzeczą jaka mi rzuciła się w oczy to plastik! Tragedii nie ma ale szału też nie robi. Trochę trzeszczy przy rękojeści. Spasowanie mogłoby trochę lepsze. Jest w wersji tan więc wszystkie niedociągnięcia walą po oczach... Gear jest głośny albo mi tylko tak się wydaje. Mam go niemal przy samym uchu a jedyną przegrodą jest plastik. Swoją drogą obok typowego ABS nawet nie stał. Luzów nie ma, nic się nie kolibie i nie lata. Przycisk przełącznika spiłowałem na krawędziach bo rękawice by tego nie przetrzymały. Rof nawet zadowalający. Zasieg ok 50m. Skupienie takie sobie ale poprawię to precką. Komora z plastiku i budzi mieszane uczucia co do wytrzymałości. Zamienniki całe szczęście są dostępne. W chwili obecnej jest promocja. Za 560pln opłaca się.Nie jest to typowu Aug A3. To nadal Aug A1/A2 z konwersją stylizującą na A3.

 

@Ravkill Chorobę fps masz już za sobą? 440 do 480??? Ciekawe...

Edited by seba999
Link to post
Share on other sites

Witam. Jestem posiadaczem GFG 32 A3. Pierwszą rzeczą jaka mi rzuciła się w oczy to plastik! Tragedii nie ma ale szału też nie robi. Trochę trzeszczy przy rękojeści. Spasowanie mogłoby trochę lepsze. Jest w wersji tan więc wszystkie niedociągnięcia walą po oczach... Gear jest głośny albo mi tylko tak się wydaje. Mam go niemal przy samym uchu a jedyną przegrodą jest plastik. Swoją drogą obok typowego ABS nawet nie stał. Luzów nie ma, nic się nie kolibie i nie lata. Przycisk przełącznika spiłowałem na krawędziach bo rękawice by tego nie przetrzymały. Rof nawet zadowalający. Zasieg ok 50m. Skupienie takie sobie ale poprawię to precką. Komora z plastiku i budzi mieszane uczucia co do wytrzymałości. Zamienniki całe szczęście są dostępne. W chwili obecnej jest promocja. Za 560pln opłaca się.Nie jest to typowu Aug A3. To nadal Aug A1/A2 z konwersją stylizującą na A3.

 

@Ravkill Chorobę fps masz już za sobą? 440 do 480??? Ciekawe...

 

Witam w klubie.

 

Co do głośności polecam maty bitumiczne do wygłuszania samochodów. Są dostępne tanio na allegro.

 

Co do komory, to nie jest taka zła. Jeden jej atut to jest to że pokrętło chodzi bardzo ciężko co zapewnia że się sama nie rozreguluje. Jest trochę mało ciasna na gumce, ale można to poprawić dając trochę taśmy teflonowej. Z dobrze założoną gumką nie jest mniej szczelna od metalowej G&P.

 

Od razu mówię, że metalową komorę G&P nie polecam. Jest szczelniejsza co prawda od stockowej bo mocniej opasa gumkę, ale jest wykonana absolutnie fatalnie. Ja ze swojej zostawiłem tylko metalowy korpus, a elementy plastikowe przerzuciłem z komory JG. Dodatkowo, nie wiem do końca czemu, ale w mojej tarła o komorę dysza górną krawędzią i dysza uległa spiłowaniu.

 

Co więcej, komora G&P ma jakby "krótszy" element dociskający pierścień regulacji, co powodowało u mnie przesunięcie komory wobec dyszy doprowadzającej kulki. Dopiero przełożenie tego elementu z komory JG wyrównało wszystko.

 

Zamówiłem za to z WGCSHOP komorę AUG Lonex która jest super rzadka, a przynajmniej ze zdjęć wydaje się dużo lepiej wykonana od G&P. Z przesyłką wychodzi tańsza od G&P. Jak dojdzie opiszę wrażenia.

 

Mój AUG trafia w sylwetkę człowieka z 65m, z lufą Madbull Python V2 i gumką Systemy. Na dzień dzisiejszy chronuje na sprężynie m120 jakiejś 415 FPS. Prosto po zakupie na tym samym zestawie strzelała tyle samo ale na m110. Było to jednak jakiejś 30 tysięcy kulek temu więc uważam ten wynik jako bardzo zadowalający.

Edited by matrigs
Link to post
Share on other sites

Jak wymienic lufe? Mam problem z rozebraniem AUGA o_O

 

Edit. Wymieniłem. Udało się. Na chwilę obecna wstawiłem 590 precke, gume czarna systema i zakryłem tłumikiem 200. Zasięg? Strzelalem z balkonu w las wiec ciężko ocenić ale kulka znika z pola widzenia :icon_biggrin:

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Edit. Wymieniłem. Udało się. Na chwilę obecna wstawiłem 590 precke, gume czarna systema i zakryłem tłumikiem 200. Zasięg? Strzelalem z balkonu w las wiec ciężko ocenić ale kulka znika z pola widzenia :icon_biggrin:

 

590? Czy 509?

 

Na 590 właściwie już by się przydał bore-up.

 

EDIT:

 

Tak na marginesie - zwróciłeś może uwagę czy twoja komora jest obrócona?

 

Ja w moim miałem tak że komora była lekko skręcona tak że ramię docisku hop-up ustawiał się gdzieś na godzinę 11tą. Musiałem przeciąć te plastikową część lufy zewnętrznej i skleić ponownie tak żeby była prosta.

 

Trudno mi wyczuć jednak czy to cokolwiek wpływało na strzelanie.

Edited by matrigs
Link to post
Share on other sites

590? Czy 509?

 

Na 590 właściwie już by się przydał bore-up.

 

EDIT:

 

Tak na marginesie - zwróciłeś może uwagę czy twoja komora jest obrócona?

 

Ja w moim miałem tak że komora była lekko skręcona tak że ramię docisku hop-up ustawiał się gdzieś na godzinę 11tą. Musiałem przeciąć te plastikową część lufy zewnętrznej i skleić ponownie tak żeby była prosta.

 

Trudno mi wyczuć jednak czy to cokolwiek wpływało na strzelanie.

U mnie komora siedzi (na oko) idealnie prosto. Być może trafiłeś na jakiś lekki bubel produkcyjny.

Link to post
Share on other sites

Moja biła strasznie w prawo. Obecnie przetestuje na wiekszym dystansie w lesie. Lufa 590mm. Musiałem dokupić nowy tłumik. Przy czym część tłumika spełnia swoje zadanie. Ok 5 cm funkcjonuje i zmienia odgłos wystrzału na miły dla ucha bas.

Edited by seba999
Link to post
Share on other sites

czyli silnik wytrzyma? Bo ktoś ponoć zchrzanił sobie replike w ten sposób

Ja lecę na sp 140 guardera i lipo 11,1. Silnik kręci. Za to pojawiły się problemy natury elektrycznej. Kiedy napięcie na baterii spadnie do 11,4 jest problem z wykonaniem pełnego cyklu. Domyślam się że to wina właśnie zbyt słabego silnika, co nie zmienia faktu że się raczej nie spali. Jednak w związku z tym że wszystkie styki, kable, bezpiecznik i silnik bardzo się grzeją, chcę wreszcie zamontować mosfet który mam już ze 2 miesiące i jakoś nie miałem weny go lutować. I tutaj pojawia się problem. Mam jefftrona w wersji podstawowej, taki:http://www.jefftron.cz/Mosfet.html i nie mam za cholerę pomysłu jak go wmontować. Jest instrukcja ale do GB V2 i niestety nie potrafię na jej podstawie dojść do tego jak wlutować kable w V3. Nie jestem elektrykiem a nie chcę go spalić. Fakt kosztuje tyle co flaszka ale w sobotę znów wojna i nie mogę nawalić. POMOCY DOBRZY LUDZIE!! będę zobowiązany za szybką pomoc

Link to post
Share on other sites

Ja lecę na sp 140 guardera i lipo 11,1. Silnik kręci. Za to pojawiły się problemy natury elektrycznej. Kiedy napięcie na baterii spadnie do 11,4 jest problem z wykonaniem pełnego cyklu. Domyślam się że to wina właśnie zbyt słabego silnika, co nie zmienia faktu że się raczej nie spali. Jednak w związku z tym że wszystkie styki, kable, bezpiecznik i silnik bardzo się grzeją, chcę wreszcie zamontować mosfet który mam już ze 2 miesiące i jakoś nie miałem weny go lutować. I tutaj pojawia się problem. Mam jefftrona w wersji podstawowej, taki:http://www.jefftron.cz/Mosfet.html i nie mam za cholerę pomysłu jak go wmontować. Jest instrukcja ale do GB V2 i niestety nie potrafię na jej podstawie dojść do tego jak wlutować kable w V3. Nie jestem elektrykiem a nie chcę go spalić. Fakt kosztuje tyle co flaszka ale w sobotę znów wojna i nie mogę nawalić. POMOCY DOBRZY LUDZIE!! będę zobowiązany za szybką pomoc

Sprawa załatwiona. Mosfet na miejscu i wszystko działa. Btw fajny rof się pojawił :icon_biggrin:
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...