Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [GFC/APS]


Recommended Posts

  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Replika na sobotnim strzelaniu spisała się absolutnie wzorowo. Jeśli chodzi o celność i zasięg nie mogę się wypowiedzieć na temat stocka jako że w międzyczasie kupiłem preckę madbull, gumkę systemę oraz metalową komorę g&p, ale teraz jest absolutnie fantastycznie.

 

Za to kilka słów o gearboxie. Pierwsze co, to gearbox w tych augach nie jest produkowany przez APS, więc recencje ich gearboxów poprzednich są nieaktualne dla tej repliki. Gearbox jest firmy "Action" i można go kupić osobno:

 

http://shop.ehobbyas...earbox-set.html

 

Nie ruszając bebechów tego gearboxa, po dodaniu precki, komory i gumki wykazuje mi na sprężynie m120 firmy SHS około 440 fps z odchyłem +/- 2 fps. Jako że grupa moja ma limit 1,6 Joula dokupiłem sprężynę drugą i na m110 też firmy SHS chrono podaje 410 fps z podobnymi odchyłami. To są wyniki po wystrzeleniu na niej 4000 tysięcy kulek.

 

Dla mnie mistrzostwo świata.

 

EDIT:

 

Panowie na Gunfire jest przecena tych AUGów, o wersja A2 kosztuje teraz 400 złotych....

 

Jest tym samym tańsza od giety Boya :icon_neutral2:

 

Prawdopodobnie zakupię zaraz drugą, z tym że wersję A3 lub Para dla CQB.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

a gearbox "action" do czegoś się nadaje?

 

No jest to dokładnie ten sam gearbox który jest w tych augach. I jest świetny. 12 000 kulek bez zająknięcia. 410 fps na m110.

 

Witam chciałem się tylko zapytać czy ten Lipo'l będzie dobry do tego aug (GFC) http://gunfire.pl/pr...?text=gf-bat-21 i tak przy okazji czy w razie czego nada się ta ładowarka http://gunfire.pl/pr...-TM-Touch.html. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

 

Ale po co kombinować? Kup tego turnigy który podlinkowałem 7,4v - kosztuje 44 zł na allegro. A ładowarka imax b6. Kosztuje połowę i jest sprawdzona.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Jak wygląda kompatybilność części z innymi producentami? Zastanawiam się nad kupnem najtańszej wersji jako dawcy części do mojego wysłużonego CA - oczywiście gearbox, do tego zespół spustu, chwyt przedni i mechanizm otwierający dostęp do hopa.

Na zdjęciach AdrSera wnętrze wygląda jak w moim, ale milimetr w tę czy wew tę może zrobić różnicę.

 

 

Co do tuningu to chciałbym wsadzić do niego m120 Systemy lub Guardera. Razem z komorą King Armsa i lufą Systemy liczę na 440-450 fps.

W aktualnym gearboxie mam tłok z metalowymi zębami SHS, metalową dyszę Deep Fire i cylinder Systema Energy - warto by je przełożyć do APS czy zostawić stock?

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Zakupiłem aug a2 od gfg. Karabinek był ze mną już na 2 imprezach i jestem z niego mega zadowolony. Zasięg jest porównywalny do mojego mb-06 well jednak skupienie na stocku trochę mnie nie zadowala. Karabinek rozkłada się na części przy użyciu jednego śrubokręta i kilku sprawnych ruchów w ciągu minuty. Planuje przerobić go na wersję snajperską. Wstępnie myślę o takich częściach: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_129_374&products_id=3153&name=KM-Head_-_Lufa_Precyzyjna_-_6.04_-_509mm_-_M16,_AUG http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_134&products_id=7779&name=King_Arms_-_Gumka_HopUp_-_80_Degree_-_Purpurowy http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_132_403&products_id=2319&name=MadBull_-_Sprezyna_M140 W następnej kolejności zestaw BoreUp ze wzmocnionym tłokiem. Z tego co się orientowałem gearbox ma wytrzymać dosyć duże przeróbki mocowe. Na pewno po wymianie sprężyny planuje wyjąć płytkę podtrzymującą gearbox i wymienić na jakiś metalowy element który spełni to samo zadanie. Po przeróbce odłączę też tryb auto. Co do komory hopup to jest wyjątkowo wątła (w jednym miejscu wygląda jakby miała się z byle powodu ułamać). Jednak co do szczelności nie można mieć zastrzeżeń. Próbowałem przeprowadzić teflonfix ale okazało się że cały układ jest tak ciasny że nawet jedna warstwa taśmy teflonowej nie pozwoliła na złożenie komory z gumką i lufą wiec jak na razie komora zostaje (chyba że się połamie - co wydaje się być nie uchronne). W porównaniu do w/w mb-06 jestem w szoku bo tam spokojnie 3-4 warstwy taśmy się mieściły i dopiero te 3-4 warstwy robiły robotę. Ewentualnie proszę starych wyjadaczy o ocenę doboru części. Zależy mi na tym żeby zrobić z tej repliki sprzęt z zasięgiem około 80-90m (finalnie - nie po pierwszych zakupach). Za wszystkie uwagi i sugestię z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites

Na M140 powinieneś mieć niecałe 500 FPS, więc właściwie możesz zostawić full auto. Gdybyś jednak uparł się na semi only, to możesz sprobówać dwóch rzeczy. Pierwsze, możesz podkleić kawałek plastiku na suwadle selektora, tak że nie jesteś w stanie do końća pociągnąć triggera. Widziałem również taki patent, że podpiłowuje się ten suwak tak że w pozycji safe daje się pociągnąć spust do semi. Tracisz przez to blokadę, ale masz wtedy przełącznik z prawdziwego zdarzenia. Drugi sposób to jest zakupić komputer Jefftron (ja takowy mam) który co pozwoli bez rozbierania repliki odłączyć full auto, ustawić burst i mnóstwo innych rzeczy.

 

Te płytkę podtrzymującą zostaw. Jak wstawisz metalową, to jak będziesz miał naprężenia wyrwie ci śruby które ją trzymają, a plastik zawsze się gdzieś tam ugnie. Co więcej, złamanie tej płytki nie następuje raczej z powodu jej materiału, ale z tego powodu że prowadnica sprężyny z racji bycia wyciąganej tyłem trochę wystaje z gearboxa. Ja bym wręcz zeszlifował te plastikową płytkę z tyłu tak że ta prowadnica się na niej nie opiera, i przykleił tam kawałek twardej gumy albo innego plastycznego materiału.

 

BoreUp odpuść kompletnie. On ci jest potrzebny przy lufach powyżej 550mm. Do normalnej 509mm starczy ci to co jest.

 

M140 może ci zjeść silnik. Mój się na M130 z active-break na 11,1V spalił. Ale teraz mam najtańszego neodyma z Taiwangun i jest ok.

 

Co do części to ani lufy ani gumki nie znam. Kup sprawdzoną gumkę G&G zieloną albo inną polecaną. Systemę bym odradzał bo osobiście uważam że do takiej mocy jest za delikatna. Lufę uważam za kompletny overkill. Jak chesz kupić drogą lufą to kup sprawdzonego Prometheusa.

 

Co do komory hop-up, to ja kupiłem metalową komorę G&P i odradzam. Jest fatalnie wykonana, nie dała mi więcej szczelności niż stockowa, ciężko się ją reguluje. Dodatkowo ma lekko inne wymiary, więc nie zawsze gra ze stockową dyszą i z racji metalu poniszczyła mi rurkę doprowadzającą kulki. Używaj stockowej, jak się połamie kupisz se JG za 25 złotych nową. Jest jeszce wyglądająca solidnie komora Lonex, ale nie widziałem recencji jej nigdzie.

 

Odnośnie jeszcze tuningu, to nie chcę straszyć ale radziłbym kupować elementy po kolei, ewentualnie pożyczyć albo kupić używki. Piszę tak jako że trochę zainwestowałem w swojego Auga (gumka Systema, lufa Madbull Python v2, metalowa komora G&P, tony taśmy teflonowej) i niestety ale nie jestem dalej zadowolony z celności jej. Przeczytałem kilka opinii na zagranicznych forach, że generalnie Augi wydają się idealne jako podstawa do snajperek ale coś w nich jest że nawet na bardzo drogich częściach mocno sieją. Dla porównania, mam w M4 Specny też metalową komorę, Systemę i Pythona v2 i strzela lepiej.

 

Tak ogólnie, to chciałbym powiedzieć tylko że wczoraj rozkręcałem swój gearbox jako że zauważyłem że wypadły mi kulki z kilku łożysk. Są bardzo kiepskie.

 

Z drugiej strony, byłem mile zaskoczony że po 30 000 kulkach środek gearboxa jest absolutnie miętowy. Trochę zjechany jest tłok z racji tylko jednego metalowego zęba, ale zębatki wyglądają jak nowe. Dodatkowo, po takim przebiegu szczelność układu spadła mi na M120 z 440 FPS do jakichś 425 FPS. Zważając na to że w międzyczasie nie było robione NIC z gearboxem uważam to za bardzo spoko wynik.

Edited by matrigs
Link to post
Share on other sites

Przeczytałem kilka opinii na zagranicznych forach, że generalnie Augi wydają się idealne jako podstawa do snajperek ale coś w nich jest że nawet na bardzo drogich częściach mocno sieją.

 

To raczej teoria spiskowa, bo "sianie" jest najczęściej efektem słabej lufy i słabych kulek, ewentualnie zniszczonej gumki. Podejrzewam, że różnica w wynikach w porównaniu do M4 to po prostu średnia jakość MadBulla, który jest propozycją budżetową. Jeśli coś trapi AUG-i, to raczej plastikowy korpus, który - tak jak w przypadku mojego - po dłuższym przebiegu zaczyna łapać luzy i cały układ staje się średnio szczelny. Ale to problem, który pojawia się dopiero po kilku latach użytkowania. :)

Link to post
Share on other sites
Gdybyś jednak uparł się na semi only, to możesz sprobówać dwóch rzeczy. Pierwsze, możesz podkleić kawałek plastiku na suwadle selektora, tak że nie jesteś w stanie do końća pociągnąć triggera. Widziałem również taki patent, że podpiłowuje się ten suwak tak że w pozycji safe daje się pociągnąć spust do semi. Tracisz przez to blokadę, ale masz wtedy przełącznik z prawdziwego zdarzenia. Drugi sposób to jest zakupić komputer Jefftron (ja takowy mam) który co pozwoli bez rozbierania repliki odłączyć full auto, ustawić burst i mnóstwo innych rzeczy.

Ja w swoim zrobiłem to bardziej łopatologicznie. Docisnąłem spust do momentu strzału na semi, zaznaczyłem do jakiej głębokości się chowa i przewierciłem go w tamtym miejscu. Jak jest potrzeba strzelania tylko na pojedynczym wystarczy przełożyć spinacz albo trytkę.

Link to post
Share on other sites

To raczej teoria spiskowa, bo "sianie" jest najczęściej efektem słabej lufy i słabych kulek, ewentualnie zniszczonej gumki. Podejrzewam, że różnica w wynikach w porównaniu do M4 to po prostu średnia jakość MadBulla, który jest propozycją budżetową. Jeśli coś trapi AUG-i, to raczej plastikowy korpus, który - tak jak w przypadku mojego - po dłuższym przebiegu zaczyna łapać luzy i cały układ staje się średnio szczelny. Ale to problem, który pojawia się dopiero po kilku latach użytkowania. :icon_smile:

 

czyli co, uważasz żę 363 mm madbull strzela lepiej od 509 mm?

 

jaką lufę w takim razie byś polecał jako najlepszą do auga? promyk?

Link to post
Share on other sites

Wszystkim Panom dziękuję za opinie. Mimo wszystko będąc upierdliwie upartym zamówiłem lufę KM-Head 6.04 509mm. Do tego sprężyna Guarder SP 140 i gumka ULTIMATE (totalny kibel ale nie było nigdzie G&G zielonej a chciałem cokolwiek do obecnej mocy choć finalnie jej nie założyłem). Wszystko ładnie zamontowałem, pod gumkę stock poszły trzy zwoje teflonu bo na tej lufie było tam nieco więcej miejsca. Wyskoczyłem przestrzelać replikę i oto wyniki mierzone taśmą 20m: 50m 4/10 lobbem 60m 2/10 lobbem. Kulki g&g 0,25. Karabin niesamowicie bije na prawo. Do 30m kulka leci w miarę prosto później odbija w prawo. Żeby trafić w cel 50cmx30cm musiałem nanosić poprawkę około 1,5m. Jutro zamontuje nową gumkę i zobaczę jaki to przyniesie efekt. Dla bezpieczeństwa wysłałem też email do specshopu z informacją że wnoszę wstępne wątpliwości. Dodatkowo odniosłem wrażenie że lufa mogła już być montowana. Miała kilka zarysowań z które wskazywały min. na to że był wpinany klips od komory HU. Zasięg podskoczył z około 35-40m do 60-65m. GearBox pracuje, jakby to ująć, silnie-mocno. Myślę że szybko trzeba wymienić płytkę za GB bo długo nie pociągnie. FPS nie mam jak zmierzyć ale zdecydowanie wzrosły. Kulki lecą o wiele szybciej niż przy mocy 400 FPS. Pozwoliłem sobie na wykonanie kilku krótkich serii i stwierdzam że wyraźnie spadła szybkostrzelność. Zapomniałem wspomnieć że przy regulacji HU uzyskiwałem regulacje trajektorii kulki jedynie w pionie. Zakręt w prawo pozostawał niezmienny. Proszę o sugestie co mogę zmienić lub poprawić. Dodatkowo chce na gorąco wymienić pozostałe konieczne części GB które mogą się rozpaść/mogą być lepsze (poprawić osiągi - dążę do osiągnięcia skutecznego zasięgu około 90m jeśli bozia da to może nawet 100m(?) chcę zrobić z tego sprzętu karabin wyborowy). Posiadam budżet który pozwoli trochę zaszaleć ale nie planuje montować części PDI bo to chyba jednak przesada. Za wszelkie opinie będę wdzięczny. Jeśli mnie ponosi z oczekiwaniami to też ściągnijcie mnie na ziemię. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam chciałbym zapytać o jedną nurtującą mnie sprawę czy w AUGu A1 da się wymienić te lunetę na jakąś inną? Po przestudiowaniu całego materiału mam wrażenie iż http://www.taiwangun.com/ku905-full-rail-model-aps?from=listing&campaign-id=19 jest warty kupienia oraz inne AUGi. Pytanie nasuwa mi się jeszcze jedno czy ten tłumik działa faktycznie czy jest on tam tylko na ozdobe? Chyna że istnieje możliwość wykręcenia go i wstawienia zwykłego tłumika płomieni?

Link to post
Share on other sites

Nie miałem A1 w rękach ale podejrzewam że luneta jest zintegrowana i jedyne co można zrobić to zakupić cały element z szyną RIS. Z drugiej strony polecam Ci kupić wersję A2 w której nie ma lunety, przez co jest tańsza o około 100zł, a lunetę możesz dokupić jaką chcesz, włącznie z zamianą lunety na kolimator. Co do tłumika w tym KU to podejrzewam że można go odkręcić i zamienić na każdy inny model. Czy działa, tzn. tłumi dźwięk wystrzału to Ci nie powiem bo nie miałem przyjemności bawić się takim sprzętem. Sądzę że email do działu obsługi klienta sklepu załatwi sprawę.

 

A tak btw. Okazało się że miałem źle zamontowaną gumkę i stąd bicie przy strzale. Obecnie osiągi mierzone taśmą mierniczą 20 m:

 

60 m – cel 30x50cm – kulki Rockets 0,30g – 10/10 w krzyżu celownika

 

70 m – cel 30x50cm – kulki Rockets 0,30g – 10/10 w krzyżu celownika

 

80 m – cel 30x50cm – kulki Rockets 0,30g – 9/10 przesunięcie krzyża o ok 30 cm w lewo

 

90 m – cel 30x50cm – kulki Rockets 0,30g – 6/10 przesunięcie krzyża o ok 1 m w lewo

 

Możliwe że jeszcze trochę bym zamieszał z zasięgiem skutecznym ale możliwości mojej optyki są ograniczone. Przy dystansie 80 m potrzebowałem osoby która stała bliżej celu i potwierdzała trafienia.

 

W tej chwili zamówiłem zębatki SHS 32:1 z tłokiem SHS z 15 metalowymi zębami, Do tego zestaw wzmocnionego cylindra z głowicą POM Ultimate, mosfet Jefftron, gumkę zieloną GG i tłumik dźwieku King Arms'a. Moje pytanie brzmi: czy mój stockowy silnik troszeczkę odpocznie dzięki zębatką z takim przełożeniem czy wręcz przeciwnie? Wypatrzyłem już ciekawy silniczek na neodymach ale muszę nieco przystopować z wydatkami bo w czasie 1,5 miesiąca zainwestowałem w ten karabin łącznie z zakupem lekko ponad 1100zł :icon_biggrin: Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Edited by progressive
Link to post
Share on other sites

Witam chciałbym zapytać o jedną nurtującą mnie sprawę czy w AUGu A1 da się wymienić te lunetę na jakąś inną? Po przestudiowaniu całego materiału mam wrażenie iż http://www.taiwangun...&campaign-id=19 jest warty kupienia oraz inne AUGi. Pytanie nasuwa mi się jeszcze jedno czy ten tłumik działa faktycznie czy jest on tam tylko na ozdobe? Chyna że istnieje możliwość wykręcenia go i wstawienia zwykłego tłumika płomieni?

 

Lufa idzie w tym tłumiku prawie do samego końca. Więc niczego nie tłumi a służy raczej jako po prostu lufa zewnętrzna.

 

Może kupić zamek górny z JG czy CA, ale faktycznie polecam również kupić którąkolwiek wersję z szyną a zaoszczędzone pieniądze wsadzić w kolimator/lunetę.

Link to post
Share on other sites

Zamka z szyną akurat nigdy nie widziałem w sprzedaży. Za to zamek z lunetą jest na GF:

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152198998-Zamek-z-luneta-do-replik-typu-Steyr-Aug.html

 

Możesz też czatować na allegro, wiadomo.

 

Ale poważnie, kup A2 albo te wersje RIS. Ja się na tądrugą sam od długiego czasu palę. Zwracam tylko uwagę na wagę tych augów, przede wszystkim tej RIS. Trochę biegałem po budynku ze swoim i jest niełatwo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...