Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [GFC/APS]


Recommended Posts

  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Może już gdzies tutaj był jakiś wątek ale niestety troche tego dużo... Ktoś podsiadahttp://gunfire.pl/product-pol-1152203547-Replika-Karabinka-GFG32-A3-Tactical.html i mógłby się podzielić opinią?

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Może już gdzies tutaj był jakiś wątek ale niestety troche tego dużo... Ktoś podsiada http://gunfire.pl/product-pol-1152203547-Replika-Karabinka-GFG32-A3-Tactical.html i mógłby się podzielić opinią?

 

 

Link to post
Share on other sites

Użytkownik seba999 dnia 25 październik 2014 - 11:46 napisał

Witam. Jestem posiadaczem GFG 32 A3. Pierwszą rzeczą jaka mi rzuciła się w oczy to plastik! Tragedii nie ma ale szału też nie robi. Trochę trzeszczy przy rękojeści. Spasowanie mogłoby trochę lepsze. Jest w wersji tan więc wszystkie niedociągnięcia walą po oczach... Gear jest głośny albo mi tylko tak się wydaje. Mam go niemal przy samym uchu a jedyną przegrodą jest plastik. Swoją drogą obok typowego ABS nawet nie stał. Luzów nie ma, nic się nie kolibie i nie lata. Przycisk przełącznika spiłowałem na krawędziach bo rękawice by tego nie przetrzymały. Rof nawet zadowalający. Zasieg ok 50m. Skupienie takie sobie ale poprawię to precką. Komora z plastiku i budzi mieszane uczucia co do wytrzymałości. Zamienniki całe szczęście są dostępne. W chwili obecnej jest promocja. Za 560pln opłaca się.Nie jest to typowu Aug A3. To nadal Aug A1/A2 z konwersją stylizującą na A3.

Tak, trochę tu tego dużo,,

 

Właśnie z tego powodu istnieje wyszukiwarka na dole strony, god dammnit!

 

Dlaczego ludzie nauczyli sie, ze wszystko robi się za nich?

 

 

 

koniec strony tuz nad oknem dodania komentarza > wpisujesz tagi tutaj " GFG A3" = profit.

 

Nie interesuje mnie że korzystasz ze sraptalka kolego. Zaśmiecasz topic.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Hejka,

na początku listopada 2015 również nabyłem replę Steyr-a GFC A2. Miałem z nią dwie przygody, jedną mniejszą a drugą większą. Pierwsza to brak słabszej sprężyny w zestawie, którą dosłano po informacji o jej braku (plus dla Gunfire). Druga rzecz bardziej mnie wkurzyła bo nie mogłem dojść co jest grane z małym zasięgiem (miałem problem z dostrzeleniem kulasa powyżej 35 metrów) i regulacją hopki. Pomimo kręcenia pierścieniem widać było, że kulki lecą różnie; niby HU wyregulowany a za chwilę zasięg spadał. Po 4 strzelankach miałem trochę świątecznego wolnego i przyjrzałem się baczniej komorze HU. Okazało się, że nie mam zabezpieczenia przed odsuwaniem się pierścienia regulacyjnego. Sprawę załatwiłem gumowym pierścieniem pozyskanym ze starego kapturka zabezpieczającego odpowietrznik od zacisku hamulcowego (akurat przypasowała mi i średnica otworu tego pierścienia jak i grubość). Po kombinacjach ze stokowym dystanserem, od zielonego gumala G&G, z patyczka od uszu, z izolacji od kabli niskooporowych najbardziej przypasował mi ten od G&G.

Miałem również zagwozdkę z nieszczelnością- test papierka oblany. I na gumie stokowej i na systemie papierek skakał jak głupi i był również wydmuchiwany poza replikę. Zdecydowałem się na zakup doszczelnionej dyszy SHS, zielonej gumy G&G (poprzedni zestaw pożyczyłem tylko do sprawdzenia), podczas oczekiwania na graty dorwałem też MOSFETa. W przerwie świątecznej polutowałem mośka, zmieniłem kable na niskooporowe, wymieniłem dyszę, wymyłem wnętrze gearboxa z zaaplikowanego smaru, spodkładkowałem zębatki, wysmarowałem przed złożeniem całość smarem teflonowym. Przed rozpoczęciem zabawy sprawdziłem szczelności- między głowicą a dyszą stokową przedmuchy, na tłoku przedmuchy. Po zastosowaniu smaru teflonowego pojawił się efekt strzykawki (powietrze schodzi bardzo powoli , nieporównywanie wolniej niż wcześniej), dysza jest w końcu szczelna. Zauważyłem również, że dysza stokowa doszczelniała się na powierzchni czołowej a SHSowa „amelinowa” wchodzi w otwór gumki HU i wg mnie takie uszczelnienie jest pewniejsze bo w pewnym stopniu niweluje nieosiowe ustawienie gearboxa z zespołem komora-lufa. W międzyczasie „zaszalałem”i podjąłem ryzyko z wymianą lufy na preckę Tornado- ciężko mi się wypowiedzieć jaka jest różnica w zasięgach i skupieniach bo tę operację wykonałem po pierwszej strzelance a do ładu replikę doprowadziłem na przełomie grudzień/ styczeń. Na koniec mała Tamiya została wymieniona na T-connector.

Z efektów jestem zadowolony bo zasięg i celność mam bardzo zbliżoną do repliki kolegi (CM040 z wymienionymi tłokiem, dyszą, głowicą i jeszcze jakimiś gratami za kwotę prawie 500PLNów) o czym miałem okazje przekonać się ostatniej niedzieli. Nie miałem okazji sprawdzić z miarką jaki jest zasięg bo pogoda na takie akcje w połączeniu z brakiem czasu nie sprzyja. I z niecierpliwością czekam na kolejną akcję. :maniak_killer:

A pod tym linkiem różnice w teście papierka na różnych konfiguracjach dysz i gumek HU:

Link to post
Share on other sites

Absolutnie nie nic dziwnego.

 

Plusy replik APS - dobry wygląd wizualny, cena (w stosunku do konkurencji) i ogólnie zewnętrzne wykonanie maja na przywoitym poziomie,

 

Minusy: W bebechach jest czysta loteria.

 

W moim AUGu A1 po 3 miechach poszedł silnik, kable i coś w zębatkach do wymiany - oczywiście na serwis.

 

W replice ASR110

Kupujesz replikę za prawie klocek. Spodziewasz się, że nie musisz nic wymieniać żeby mieć średni zasięg (w końcu producent deklaruje w środku stalową preckę, stalowa komorę HU i niewiarygodnie wręcz zaje*isty gearbox. Strzelałem tym razem z MP7... MP7 od WELLa na stocku na dobrze ustawionym HU niósł lepiej od tej M4... Rozbieram, patrzę... A homora HU sama spadła z lufy, w ogóle nie podkręcała, a GB nieszczelności że szkoda gadać. Wymiana gumki nic nie dała. GB odpuściłem. Smutno się skończyło, bo oddałem tę replę Krakmanom nazot (bo ładna jest :icon_biggrin:), a niesmak pozostał.

 

APS to loteria potworna i koszmarna. Jedni trafiają na dobry dzień u chinoli, a inni nie. Trochę mnie odstręcza, że APS robi jakieś mega spotkanka, śmietanka towarzyska, sraty taty, repliki jakie to nie super... A tu same buble. Jak dla mnie to powinni zacząć sprzedawać same wydmuszki bo to jedyne co im w miarę dobrze wychodzi. :D

 

Także skoro niskim kosztem rozwiązałeś sprawę - tylko się cieszyć :icon_smile:

Edited by Shangrii
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

W ostatnią niedzielę pojechałem na CQB po wymianie sprężyny na M100. Przy chrono opadła mi szczena: na kulkach 0,20g chrono pokazało w okolicach 375 fpsów. Szybka wymiana na sprężynę stockową (nie wiem dokładnie jaka tam siedzi) i na tych samych kulkach chrono pokazało 408-409 fps. Moje szczęście, że tydzień temu kupiłem przechodzoną MP5; chrono pokazało 355-358fps ale zostało to zaakceptowane. W każdym razie nie spodziewałem się takich wyników i sądziłem, że jak będzie na "śrucie" 0,20g z 380 fpsów to będzie nieźle a tu zdziwienie! W sumie jak pisałem wyżej wymieniłem dyszę na doszczelnioną, założyłem gumkę HU od G&G, wstawiłem preckę od Tornado (ale tu mogły fpsy skoczyć raptem o kilka), przesmarowałem smarem teflonowym tłok i cylinder. Podejrzewam, że największą robotę zrobiła dysza: raz, że doszczelniona, dwa, że stockowa uszczelniała się czołem na wardze gumki HU a z SHS wchodzi do wnętrza gumki i uszczelnia się na sfazowaniu.

Jeszcze nie dowierzam... Przed wymianą na 0,25g chrono pokazywało 316-320fps (dla 0,20g to około 357 fps)... Czyli skok o 50 fps dla wagi 0,20g bez jakichś specjalnych magii. :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

To jest sprężyna Tornado M100. Taką mi dosłali po poinformowaniu, że nie było drugiej słabszej sprężyny w zestawie. Z ciekawości porównałem ze sprężyną kolegi (wcześniej zakupił ten sam sprzęt) ale ściskałem obie równocześnie w paluchach starając się wyczuć jakąś różnicę i nie wyczułem, uginały się tak samo natomiast nie widziałem opakowania od niej ani nie pytałem jakiej jest firmy. Ale to jest do sprawdzenia.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam zamiar przełożyć gb z AUG'a do swojej podstawowej repliki czyli cm.040. Przemawia za tym tylko jeden jedyny fakt - system szybkowymiennej sprężyny, dla mnie to bardzo istotne i niesamowicie wygodne przy serwisowaniu gb. Docelowo planuję pozostać przy tej samej prędkości wylotowej ~450fps (czyli spring 130 SHS lub 120 Guarder, oczywiście przy wzorowej szczelności). I tu pojawia się jedyna wątpliwość - czy APS'sowy szkielet gb to wytrzyma? Co o tym sądzicie? Montował ktoś w swoim AUG mocniejsze sprężyny? Dawał ten szkielet radę i nie pękał po 5000 kulkach?

Link to post
Share on other sites

Mam zamiar przełożyć gb z AUG'a do swojej podstawowej repliki czyli cm.040. Przemawia za tym tylko jeden jedyny fakt - system szybkowymiennej sprężyny, dla mnie to bardzo istotne i niesamowicie wygodne przy serwisowaniu gb. Docelowo planuję pozostać przy tej samej prędkości wylotowej ~450fps (czyli spring 130 SHS lub 120 Guarder, oczywiście przy wzorowej szczelności). I tu pojawia się jedyna wątpliwość - czy APS'sowy szkielet gb to wytrzyma? Co o tym sądzicie? Montował ktoś w swoim AUG mocniejsze sprężyny? Dawał ten szkielet radę i nie pękał po 5000 kulkach?

Ponad rok czasu tylko i wyłącznie na 160-tkach i 170-tkach, w prawdzie z sorbo ale nie przeceniałbym jego wkładu. Co niestety nie oznacza że Twój egzemplarz nie może mieć wad ukrytych i nie pierdyknie na 130.
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

karol_alasz, mam podobny problem, tylko że z tą blaszką która blokuje ten przesuwny zaczep od łoża/zamka. Dorabiał to ktoś na własną rękę?

 

Ta blaszka od bezpiecznika będzie raczej trudna do dorobienia, bo nie dosyć że ma fikuśny kształt i ten garb na środku, to jeszcze jest sprężysta :/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...