Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [GFC/APS]


Recommended Posts

Ano właśnie, bo to stal sprężynowa... Dlatego się za dorabianie nawet nie zabieram. Znalazłem gdzieś sklep z częściami ale do ostrych. Nie wiem czyprzypasi, po pierwsze, no i koszt trochę dziki, to po drugie.

Kiedyś był w sprzedaży komplet, bezpiecznik ze.sprężynką, za 8 ojro. Ale brak. O ile sam bezpiecznik mogę sobie druknąć w 30 minut, od razu z modem na semi ( jak w TM high cycle) ale blaszka.,kurczaki, już taka hop siup nie jest...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na amazonie masz prawie wszystkie części do AUG od APS. Nie wiem tylko jak z wysyłką.

 

https://www.amazon.c...7/dp/B00P9K25C2

 

[Edit] a jak się tak zastanawiam co do wydruku "zamiennika" dla tej blaszki to coś by się tam z ABS-u chyba wymyśliło. Choćby identyczna kopia, nawet jak ma walnąć po 2 strzelance to drukować się będzie 15 minut. Wymiana też skomplikowana nie jest. Tzn nie wiem jaką masz drukarkę, stół grzeje?

 

[Edit2] A cieniutkie plexi, dajmy 1 - 1,2mm i gięcie na ciepło? Też powinno na "trochę" wystarczyć.

Edited by progressive
Link to post
Share on other sites

Taka?

http://asgrevolution...op-up-g36-.html

 

Będzie pasować bez przeróbek? Jakościowo jest dobra?

Myślę jeszcze nad wymianą lufy, tylko nie wiem którą.

Guarder 509mm 6.02mm za 214zł czy JBU 6.01 za 190zł.

 

Nie! Chodzi o dedykowaną do AUG:

 

http://www.wgcshop.com/products?search_From=searchItem&item=lonex-enhanced-hop-up-for-ca-m14-marui-aug-aeg-series&search=special&rs=LONEX&catid=&cat=&view_choice=b

 

Teraz jest out of stock, ale WGC ma dostawy z Lonexa dość często.

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki za pomoc. Zamówiłem na ebay.

Co do Prometheus Delta, tam z tego co czytałem potrzebna jest jakaś specjalna gumka hop-up.

Znalazłem jeszcze taką:

http://allegro.pl/prometheus-lufa-precyzyjna-bc-6-05mm-550mm-i5558614234.html

 

A może warto dać te 100zł więcej i zamówić:

http://allegro.pl/lufa-precyzyjna-km-head-6-04-550mm-i5456323940.html

Edited by MrPro
Link to post
Share on other sites

Miałem KMH, teraz mam promyka - mimo że KMH jest dobry to promyk jest lepszy. Różnica ceny żadna, a efekty bardziej cieszą. Dodaj do tej 100 jeszcze 20 i kup promyka. A co do eksperymentów z komorą do G36 to (moim zdaniem) byłby sens kombinować z ProWin'em albo czeską AP bo można je przykręcić do szkieletu. Co Ci po komorze która będzie jeszcze gorzej trzymała oś niż stock.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Niestety, przyznam, że w sprawie lufy Was nie posłuchałem. Kupiłem Guardera za jedyne 150zł. 150zł, które mogłem wydać lepiej. Na własnych błędach człowiek się uczy. Fakt lufa lepsza troszkę od stockowej ale szału nie ma. Trafienie w kartkę A4 z ok 40m to troszkę loteria. Ile fps mam, nie wiem.

Siedzi sprężyna SP110 Guarder i komora Lonex, doszczelniona mniej więcej. Kulki pod koniec odbijają w dowolnym kierunku. To w prawo, to w lewo, to do góry.

Chcę zakupić Lufę Prometheus 6,03. Teraz mam dylemat, czy kupować 509mm, czy 650mm i jakiś tłumnik.

Taki:

http://allegro.pl/fma-tb990-tlumik-dzwieku-harvester-224-x-35-i6371628295.html

 

Pytanie, czy te dodatkowe 141mm da choć troszkę odczuwalną różnicę, czy to bez znaczenia?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Lufy 650 nie ogarnie ci nawet jak założysz bore upa, z borkiem max 590, bez borka kupuj 509. Aktualnie męczę się z guarderowym borkiem do auga i dysza straciła szczelność, mam nadzieję że mimo niezbyt dobrych opinii w kwestii zwykłej dyszy ta bore upowa od airsoft engineering da radę, koszt niewielki a sprawdzić można. 460 fps na sp130 guardera zdecydowanie nie jest zadowalającym wynikiem...

Edited by TNTx2
Link to post
Share on other sites

Auga ciezko zrobic na mocne fpsy nawet nie ze wzgledu na szczelnosc ukladu - ale ze wzgledu na mocowanie gearboxa.

Pare lat temu walczylem zeby zrobic z auga snajperke - na semi only - ale ciagle byly okropne nieszczelnosci.

 

Wiadomo mocowania tylnej klapki na dwie male srubeczki ktore po jakims czasie lamia mocowania i jest ogolna lipa.

 

Probowalem mocowania od tylu - dodatkowej plytki aluminiowej do ktorej wkrecac bedzie sie zaslepka gearboxa - zawsze jednak przy sprezynie M150+ gearbox sie troche cofa i powstaje nieszczelnosc.

 

Po trzech latach przerwy od airsoftu w koncu zabralem sie za auga - mial 450 fps na m135 czy m140. Ale z uwagi ze ponownie go skladalem bo pekl mi koszyk silnika, zamocowalem gearbox po chamsku sruba na wylot przez body. Wywiercona dziura z jednej i drugiej strony ... Tak wiem - wyglada smiesznie.

Ale mocowanie gearboxa i komory hopa jest takie ze nie da sie ruszyc hopka. Nic nie odskakuje, nic nie lata. Stabilne jak cholera.

I nagle zrobilo sie 530 fps.

 

Moze ktos ma lepszy patent na stabilne zamocowanie gearboxa - jezeli tak niech da znac.

Link to post
Share on other sites

Lufy 650 nie ogarnie ci nawet jak założysz bore upa, z borkiem max 590, bez borka kupuj 509. Aktualnie męczę się z guarderowym borkiem do auga i dysza straciła szczelność, mam nadzieję że mimo niezbyt dobrych opinii w kwestii zwykłej dyszy ta bore upowa od airsoft engineering da radę, koszt niewielki a sprawdzić można. 460 fps na sp130 guardera zdecydowanie nie jest zadowalającym wynikiem...

 

Za późno :P Mam teraz 650mm Promyka. Maks co chcę wycisnąć z tej repliki to własnie jakieś 460fps, na sp130. Pytanie czy dłuższa lufa będzie jakoś przeszkadzała, zmieniała trajektorię lotu kulki?

 

Co do mocowania, czy przy sp130 będą problemy ze szczelnością, czy to tylko na mocniejszych?

Link to post
Share on other sites

W wątku jest napisane, że montaż sprężyny m130, to kwestia wymiany okablowania. Ale to dotyczyło replik GFG. A jak ma się kwestia tuningu w replice od ASG, Proline dokładnie. ta A3 co była niedawno recenzowana?

Edited by MrPro
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...