Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PDI Raven [Problem]


Recommended Posts

Napotkałem dziwny problem podczas serwisowania G36 Cymy Cm003.

Użytkownik zamontował precke PDI Raven 247mm.

Dostałem ją na serwis bo FPSy spadły z 460FPS na 400-410FPS.

 

Dziś praktycznie cały dzień walczyłem z tą repliką.

 

Zespół cylindra daje 100% szczelność, dysza ProTech 25,2mm. Sprężyna coś między M130/140. Cicha głowica tłoka Ultimate, głowica cylindra ProTech, cylinder typ2 G&P.

 

Testy na Zielonym G&G, Niebieskim MB, chińskim czarnym gumiekiem :icon_exclaim:

Komory blokowane w bloku gazowym, odsuwane od czoła gearboxa, dosuwane do gearboxa, cudu, cyrki etc...

 

Komora HU Ultimate + PDI - 400FPS :icon_exclaim:

Komora HU JG + PDI - 400-405FPS :icon_exclaim:

Komora HU Cyma + PDI - 390-400FPS :icon_exclaim:

Komora HU Boyi + adapter + PDI - 400FPS :icon_exclaim:

 

Pół dnia testów, zmian gumek, komór, adapterów, baterii w chrono. Brak rezultatów.

Po tak długim czasie postanowiłem zmienić PDI na jakiegoś chińskiego stocka o długości 300mm.

 

Komora HU JG + chiński stock - 450-455FPS :!:

Komora HU Cyma + chiński stock - 450-460FPS :!:

Komora HU Boyi + adapter + chiński stock - 455-460FPS :!:

 

Nie sprawdzałem jeszcze komory HU Ultimate z chińską rurką bo brakło mi czasu a teraz już za późno :teeth:

 

Czy ktoś z szanownych użytkowników/serwisantów miał podobne problemy z precka PDI ?

Bardzo proszę o wypowiadanie się na temat, może okazać się że to nie odosobniony przypadek.

 

verb007

Link to post
Share on other sites

Mogę się nie odzywać, ale myślałem ze potrzebujesz opinii od kogoś kto ta lufę zamontował i używa. Skoro w obu przypadkach masz taką samą szczelność i jedyną zmienną jaką wprowadzasz jest lufa (i upewniłeś się w obu kołnierz gumki uszczelnia się tak samo z dyszą) to musi być coś z lufą.

 

Ja zamontowałem ją bez żadnego problemu. Komora czerwony element. Lufa 554mm, fpsy 540-550. Urosły o około 10. Całość sprawdzana przed i po Xortechem. Lufa bez zabrudzeń w środku, bez rdzy. Nowa kupiona o ile pamiętam w deltashopie.

 

Pragnę poinformować, że na forum WMASG.pl obowiązują pewne zasady. Należy do nich m.in. poprawne pisanie zgodnie z zasadami języka polskiego.

Jeśli nie zmienisz stylu i formy Twoich postów, będą one kasowane, a w dalszej konsekwencji ryzykujesz blokadą Twojego konta.

 

verb007.

Edited by verb007
Link to post
Share on other sites

Ze zdjęcia które wysłałeś wydaje się że raven ma dalej odsunięte nacięcie stabilizacyjne niż chino-rurka. Może to powodować że lufa jest zbyt mocno wciśnięta w komorę i powoduje odkształcenie kołnierza gumki która nie doszczelnia się tak jak powinna. Zaobserwuj jak zachowuje się kołnierzyk przy wkładaniu stabilizatora. Załóż lufę, wciśnij stabilizator i go wyjmij, zmontuj replikę i przestrzelaj magazynek, jak po kilku kulkach fps wzrosną to masz potwierdzenie.

 

pzdr. Bodzio.

Link to post
Share on other sites

Podczas montowania PDI do tych wszystkich komór nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości z gumkami, kołnierz zawsze ładnie widoczny, okrągły, równy. Natomiast mnie się wydaje że w momencie wpinania klipsa lufy ten powoduje że lufa się cofa do tyłu powodując nieszczelność gumka->dysza.

Link to post
Share on other sites

Przemilczę to twoje strofowanie. To dlaczego nie sprawdzisz, czy gumka uszczelnia się z dyszą? Test papierka lub złożenie na sucho komora+gb, wysunięcie dyszy i dmuchnięcie. Dla serwisanta nie powinien to być problem.

Edited by verb007
Link to post
Share on other sites

Skoro twierdzisz, że teflonfix choćby na zewnątrz komory i lufy (m.in na stabilizator lufy) nie jest potrzebny, to może barrel wobble?

Chociaż, przy tak krótkiej lufie kulka nie ma czasu, żeby jakoś porządnie się poobijać.

Zapewne zaraz napiszesz mi, że to też ująłeś w swoim pierwszym poście. Życzę szczęścia. Pozdrawiam.

Edited by uli23
Link to post
Share on other sites

Jak klient ma paragon, to niech odda lufę, jak nie ma to piłuj, albo zaoferuj mu systemę :) Ja bym tam kładł systemę, przy takiej długości lufy to i tak szału nie ma :) Ja szczelność zespołu lufy sprawdzam moim 700fps kompresorem :) A nie jakimś papierkiem...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...