Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bitwa pod Płockiem - "Memoriał Aris" - 03.08.2014 r.


Recommended Posts

Zgłaszam zapowiedź i przygotowania do imprezy ASH.

 

Epizod: bitwa pod Płockiem - wrzesień 1939 r.

Lokalizacja: Karolew k/Aleksandrowa Łódzkiego

Termin: 3. sierpnia 2014 r.

Czas rozgrywki: 10:00 - 14:00

Organizator: Regiment Airsoft Jedi - Sekcja SS-Reierei

 

Rozpoczęte prace nad zasadami, scenariuszem i logistyką imprezy. :icon_biggrin:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lukas, dzięki za deklarację, jeśli nie będziesz miał nic przeciw, zamierzam zaproponować Ci dowodzenie "Germańcami". :icon_cool:

 

Historian, zdecydowanie ASH ze ścisłym przestrzeganiem stylizacji. Jeśli chodzi o czas rozgrywki, to są wstępne założenia, zaczynamy dopiero budowę scenariusza i być może okaże się, że trzeba będzie przedłużyć czas całej imprezy nawet do 6-ciu godzin. Miejscówka jest zarezerwowana od 6:00 do 22:00... :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Historian, zdecydowanie ASH ze ścisłym przestrzeganiem stylizacji. Jeśli chodzi o czas rozgrywki, to są wstępne założenia, zaczynamy dopiero budowę scenariusza i być może okaże się, że trzeba będzie przedłużyć czas całej imprezy nawet do 6-ciu godzin. Miejscówka jest zarezerwowana od 6:00 do 22:00... :icon_wink:

 

W takim razie możecie na mnie liczyć jako celowniczego Browninga wz. 28 w umundurowaniu letnim. :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Super, jestem zaszczycony, bardzo się cieszę.

Zdaję sobie sprawę, że nie będzie łatwo zgromadzić uczestników przyzwoicie wystylizowanych, zwłaszcza Polaków, bo więcej osób stylizuje się na inne narodowości a tu problem, bo stronami konfliktu są tylko Niemcy i Polacy... :icon_cry:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Za wcześnie na smutki Kolego Powała, ważne że ruszyliście z tematem i za to Wam chwała. Nieodległe to czasy, w których nie było ASH w ogóle a teraz prężnie się to nasze hobby rozwija. Temat wrześniowy powinien zająć szczególne miejsce w kalendarzu imprez.

Edited by historian1970
Link to post
Share on other sites

Płock to i przeprawa przez Wisłę. A w takim wypadku można się wystylizować na marynarza OW Rzeki Wisły, a to już nie są duże pieniądze. Sama bluza MW to koszt ok. 25 PLN, do tego marynarski kołnierz i krawat, skórzany pas z ładownicami i granatowe spodnie i mamy już marynarza ca. 1939 r.

 

W naszym łódzkim poradniku stylizacyjnym podałem kiedyś pomysł jak się wystylizować na żołnierza WP. Oczywiście nie bedzie to reko, ale zawsze to lepsze niż nic. Niestety na razie jeszcze nie wiem jak załatwić sprawę stylizacji na Policję Państwową, ale intensywnie nad tym myślę ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki Gor, do terminu jest tyle czasu, że mogę mieć nadzieję, że zbierze się dostateczna liczba zarówno Niemców jak i Polaków.

Uważam, że mimo klęski wrześniowej, epizody tego okresu są warte odtwarzania, bo to nasza własna historia, nie kierowana ani przez "Five o'clocków" ani "Samowarów".

Link to post
Share on other sites

Z góry zapowiadam, żadnych odstępstw od zasady:

- Niemcy w mundurach z okresu < 1945,

- Polacy w mundurach z okresu < 1945,

żadnych odstępstw dla flecków, woodlandów, dpmów, małpiatów, współczesnych kamizelek, mich-ów, nocto, kamerek itp;

- repliki historyczne przykładowo,

- repliki współczesne pozbawione wszelkich "dodatków", wystylizowane lub zamaskowane i wyłącznie SEMI (za wyjątkiem RKM-ów);

- absolutne wykluczenie Hi-Cap'ów.

Szczegóły będą w regulaminie.

To ma być ASH a nie "pseudoniewiadomoco" :icon_exclaim:

Podejmuję ryzyko, że liczba uczestników może być niewielka ale to ma być "jakość" a nie "ilość"... :icon_neutral:

 

Ps

Proboszcz, dzięki za ofertę. :maniak_OK:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Powała- może dla kilku osób będących w sytuacji powyższej przewidzisz rolę partyzancką V Kolumny niemieckiej? Szkoda żeby ich ominęło (oczywiście z utrzymaniem proporcji żeby nie zjawiło się 40% dywersantów :icon_wink: )

 

PS: W temacie dotyczącym broni dopuszczalnej sugeruję dodać jeszcze pistolet Browning High Power (dostępny od WE) Dlaczego to już odsyłam do źródeł :)

Edited by Gor
Link to post
Share on other sites
(...)

PS: W temacie dotyczącym broni dopuszczalnej sugeruję dodać jeszcze pistolet Browning High Power (dostępny od WE) Dlaczego to już odsyłam do źródeł :icon_smile:

Ten link wrzuciłem wyłącznie poglądowo. Ale dziękuję za sugestię.

 

Nie musi być wcale od razu niemiecka V kolumna, polska ludność cywilna też może się przydać!

To są pomysły do rozważenia...

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. :icon_biggrin:

 

Ps

Już jest kłopot, będzie trzeba dopuścić Hi-capy dla STG.44... :icon_cry:

Link to post
Share on other sites

Do BARA też są wyłącznie Hicapy. Ale nad sianiem kompozytem bym się zastanowił. W tamtym okresie jednak przeważały bronie powtarzalne po obu stronach. Byłoby fajnie zachować coś z tego klimatu w jakikolwiek sposób. Nie chcę przekonywać nikogo do sprężyna party... ale jakieś ograniczenie ammo może byłoby wskazane.

Edited by historian1970
Link to post
Share on other sites

eee tam- da się zrobić bez problemu midcapy do BARa (5min), inne giwerki to już więcej dłubania ale w pół roku się da ;)

 

PS: BAR ma magi do emki w skorupie BAR, wkręcone na jedną słownie JEDNĄ małą śrubeńkę, wymiana powinna trwać w porywach do 5minut z siorbaniem kawki po każdym obrocie śrubokręta :)

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za sugestie. Zostały uwzględnione przy opracowywaniu regulaminu. Co prawda jeszcze cały czas "w budowie" ale już wyłania się z otchłani mroku... :icon_wink:

Nadal oczekuję propozycji Kolegów, chciałbym, żeby to było ASH przynajmniej w 99,9999%%, więc wszelkie propozycje bardziej doświadczonych Kolegów i przyszłych uczestników są na "wagę złota" czyli udanej imprezy.

Link to post
Share on other sites

"sprężyna party" to byłby dobry pomysł. Może nie tym razem, ale znam kilka osób które chętnie wzięłyby udział w takiej strzelance. Jeżeli chodzi o limity amunicji to jestem jak najbardziej za. Dowódcy mogliby posiadać talony na dodatkową amunicję np. po 100 sztuk..

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...