Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowarka lipo GFC energy


Recommended Posts

Witam,

zakupiłem taką ładowarkę i mam pytanie. otóż podłączając do niej baterie na zielono świeci się dioda Cell 3 natomiast Cell 2 i Cell 1 są koloru czerwonego. Może mi ktoś powiedzieć czy oznacza to że bateria jest naładowana?

Bateria to GFC 1600 mah 7.4v

Edited by wykrojnik
Link to post
Share on other sites

Baterię masz 7,4V czyli dwucelowa. Na ładowarce świeci się Cell 1 i 2 co oznacza że są ładowane. Cell 3 Się świeci na zielono bo nic nie ładuje :) . Jak się całkowicie naładuje to wszystkie powinny się świecić na zielono. W międzyczasie jedna dioda może się świecić na czerwono, a druga zmienić się na zieloną więc z góry nie przejmuj się tym.

Link to post
Share on other sites

To wiem że przestanie ładować po osiągnięciu 100 %, ale orientacyjnie chciałem wiedzieć jakiego czasu mam się spodziewać przy pierwszym ładowaniu.

 

I jeszcze jedno, podczas ładowania, przykładając ucho do ładowarki słychać jakby "skwierczenie" czy to normalne?

Edited by wykrojnik
Link to post
Share on other sites

Mi tę batkę ładuje od 2 godzin i pokazuje że naładowało dopiero jedną celę

Odłączyłem betkę wyłączyłem ładowarkę, po czym włączyłem ładowarkę i podłączyłem baterię i okazało się że jest naładowana. Czy to prawda że najpierw należy podłączyć ładowarkę a dopiero później pod nią baterie?

Edited by wykrojnik
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam ponownie,

coś jest nie tak, nie wiem czy z baterią czy z ładowarką. Bateria ładuje się 3h a ładowarka pokazuje że naładowana jest jedna cela ;/

Możliwe żeby ładowarka działała a kontrolki były nie sprawne? Na początku ładowania ładowarka się nagrzewa i wydaje z siebie syczący dźwięk. A po jakiejś godz, przestaje się nagrzewać oraz syczeć, więc podejrzewam że to tylko kontrolki są niesprawne.

Link to post
Share on other sites

Kupujcie dalej gówniane ładowarki :) Zamiast odłozyć 300zł i kupić cos normalnego, dobrego producenta, kupujecie crapy chińskie, które jak widac, działaja jak chcą.

Poza tym, uszkadzacie ogniwa, nadmiernie je rozładowujecie - batka padnięta gratis w takim przypadku :)

Link to post
Share on other sites

Kupujcie dalej gówniane ładowarki :icon_smile: Zamiast odłozyć 300zł i kupić cos normalnego, dobrego producenta, kupujecie crapy chińskie, które jak widac, działaja jak chcą.

Poza tym, uszkadzacie ogniwa, nadmiernie je rozładowujecie - batka padnięta gratis w takim przypadku :icon_smile:

Stawiasz? :D

Działają jak chcą, ale działają, trochę się popieści, pogłaszcze, posmyra i ładują. Za 300 zł to mam już prąd w chacie opłacony, za dwa miesiące!

Link to post
Share on other sites

Mozna kupić ładowarke na całą drużyne. Wtedy wyjdzie po 30zł na głowę i jest spokój :)

 

No własnie działa jak chce.

Od łądowarki wymagam aby naładowała poprawnie akumulator a nie będę sie za kazdym razem zastanawiał czy łądowarka spieprzy pakiet czy mozne kompletnie nie naładuje go bo ma taki kaprys.

Link to post
Share on other sites

Mozna kupić ładowarke na całą drużyne. Wtedy wyjdzie po 30zł na głowę i jest spokój :icon_smile:

 

No własnie działa jak chce.

Od łądowarki wymagam aby naładowała poprawnie akumulator a nie będę sie za kazdym razem zastanawiał czy łądowarka spieprzy pakiet czy mozne kompletnie nie naładuje go bo ma taki kaprys.

 

Owszem można, ale miałem więcej argumentów przeciw niż za.

Długo się zastanawiałem nad tą ładowarką. Z początku myślałem, żeby jednak wybulić na coś lepszego ale czytając opinie, na temat tej ładowarki uznałem je za mało pomocne i było ich zbyt mało (albo źle szukałem). 40 zł kupą kasy nie jest (a w porównaniu do 200 jest sprawą groszową), więc sprawdzić można. Na razie ładowałem raz i baterii pilnowałem, ale baterie naładowało git. Mam pożyczone turnig accucell 6 to w sumie mogę sprawdzić czy Gównofajer ładuje do pełności. Redox chyba dobra firma, nie? A to jest to samo z tego co mi się wydaje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...