Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Komandos, w innej replice robiłem tą oksydą aluminiowe części i złapało chociaż trzeba było dłużej wcierać płyn i powtarzać zabieg więcej razy. Chyba, żę stop z parti produkcyjnej się różnił..

 

Historian, po zabiegu oksydę trzeba natłuścić. Praktycznie po każdym strzelaniu trzeba to robić bo jak warstwa natłuszczająca zniknie całkiem wszystko zacznie rdzewieć. Trzeba więc być przygotowanym na dbanie o replike.

Link to post
Share on other sites

taaa... niestety (a może stety) w tym przypadku rośnie realizm nie tylko wyglądu, ale również użytkowania ;)

 

Można się również pobawić oksydą na gorąco po częściach stalowych- nieco drożej i trudniej, ale mniej monotonnie i wynik bardziej długotrwały oraz przy dobrym pokryciu nie trzeba się bawić natłuszczaniem aż tak częstym. ZnAl oczywiście TYLKO NA ZIMNO :), ale on nie rdzewieje o ile pamiętam ;)

Link to post
Share on other sites

Niestety oksydowanie aluminium, nawet gdy stosujesz specjalna oksydę do aluminium daje efekt nietrwały. Wiem co pisze bo oksydowałem swego czasu kilka eMPików. Jedynym trwałym rozwiązaniem to wytoczenie nowej stalowej lufy zewnętrznej oraz zastąpienie rur kolby stalowymi. U fachowca wytoczenie takiej lufy około 100 do 150PLN. Ten sam problem jest z Lugerem WE.

Pzdr. Orłoś

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...