Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 Sir Boyi, zacinający się gearbox V2, 2 serwisy nie pomogły :( Proszę was.


Recommended Posts

No to sprawa wygląda tak:

Wymieniłem smary, wszystko pięknie ładnie, chwilę postrzelałem, postrzelałem no i się zaciął znów, wsadziłem batkę do ładowarki, bo brzmi to tak, jak by faktycznie batka nie miała siły uciągnąć silnika.

Więc po wyjęciu z ładowarki (Chyba naładowała się) podłączam i słychać taki ten charakterystyczne dźwięk. Zauważyłem, że kable przy styku podłączenia baterii i kabli od repliki się mocno grzeją.

To nie problem z gearboxem... raczej nie problem ze sprężyną.

Co to może być? :( (""Zdruzgotany"")

 

Edit://

Wiem! Podłączę zasilacz w którym mozna zmieniać napięcie, ustawię na 9v i zobaczymy czy ruszy, jak tak, to wina batki, jak nie, to myślimy dalej.

 

Niestety, za wolno podaje napięcie i nie mozna sprawdzić.

Edited by Piotrek55
Link to post
Share on other sites

Aż mnie boli jak to czytam...proponuję znaleźć serwisanta w okolicy i dać mu na stół i najlepiej stać obok i się wpatrywać. A jeśli chcesz się czegoś nauczyć to szukaj i czytaj na forum a później wcielaj w praktykę bo szkoda się zniechęcać. Wszystko już było a pytanie o to od nowa mija się z celem.

 

Na początku poszukaj poradnika podkładkowania ale nie z gotowymi szablonami układu podkładek a uniwersalnego. Ja preferuję układanie od zębatki silnikowej. Później poczytaj o regulacji silnika, choć wprawny serwisant ustawi go na podglądzie z połówką szkieletu...itd

Edited by CerberBP
Link to post
Share on other sites

Skołuję jakoś napięcie 9,4/11v jakąś batkę czy coś, zobaczę czy będzie śmigało.

 

Dzisiaj przy naładowanych batkach:

1.Stock 8,4 karabin po 10 strzałach nie miał sił dalej zaciągnąć sprężyny, no ale to stock.

2.VBPower 9,4 kilka tych serii oddałem no ale padła. Wychodzi może na to, że może faktycznie kupiłem batkę zepsutą, z jakimś spięciem wewnętrznym czy czymś a zwalałem na zepsuty gearbox.

 

Testowałem na innych kiedyś podczas strzelanek, ale to też były stocki wszystko.

 

Jeżeli podłączę coś nowego i nadal będzie padać po chwili, to zgłoszę się do jednego z serwisantów którzy mi tutaj pisali i zobaczymy.

Dzięki za pomoc, trzymajcie kciuki :icon_biggrin:

 

Edit://

Jak batka/karabin odpoczną trochę, to znów można trochę postrzelać.

Edited by Piotrek55
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

A ja właśnie na stole swoim operacyjnym załapałem podobny problem z emką (niewiadomego pochodzenia) ... Nic nie było wymieniane oprócz .... waiting for it... chwytu silnikowego!

Mocowałem.się trochę z tym g....em bo to trochę nowość dla mnie żeby replika przestała działać po wymianie dedykowanej części. Niestety, chyba, chwyt był kupiony bez klapki ze śrubą dociskową i po zamontowaniu standardowej i kilku próbach okazało się,że silnik wystaje o 1,5 mm bardziej (bez śruby dociskowa) niż w chwycie fabrycznym... No i repliczka przestała gadać jak u kolegi co założył temat - jakby nie miała siły sprężynę puścić po naciągnięciu do końca... Eeeeech, żiźń parhataja...

Także jakby co, to kolego oprócz śruby dociskowej odkręć samą klapkę na próbę...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...