Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka modułowa kontraktowa austriacka


Recommended Posts

Witam. Jak w temacie zakupiłem tą kamizelkę.... http://allegro.pl/ka...3950268906.html ....

 

Jedyne co znalazłem na wmasg.pl to, że moduły mają 60 mm (chyba) . Pytania:

Jakie oporządzenie (ładownice, kieszenie, torby, itp.) mogę założyć żeby się "sztywno" trzymały . Czy ma ktoś może jakiś szpej dedykowany pod tą konkretną kamizelkę w kolorze oliv lub khaki? Ładownice interesują mnie do ak 47, a z tego co wiem austriacy robią do szturmowych AUG ;/... Magazynki dużo się różnią rozmiarem?

 

Najchętniej zakupiłbym od zainteresowanego komplet do w/w kamizelki.... Zakupiłem też pas http://allegro.pl/pa...3945002976.html . Przyda się do konfiguracji z kamizelką? Pytania o tyle dziwne, bo właśnie zapłaciłem i czekam na przesyłkę, a chciałbym jak najszybciej ukompletować sobie Meine Bundesheer Style :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Albo Ty się trochę pospieszyłeś z zakupem albo spóźniłeś z pytaniem... :icon_wink:

 

Jak już ją Ci dostarczą, zmierz dokładnie moduły palsów, to będzie można coś doradzić. Jeśli to są 60-tki, to będą pasowały ładownice do Miwo-Praszka z polskim modułem 20mm http://www.miwo-mili...,85/DO-AK-BERYL.

Ładownic dedykowanych do tej kamizeli do magów AK pewnie nie znajdziesz, bo mam wątpliwości czy armia austriacka używa AK.

 

Pas na pewno będzie pasował.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Nie chce mi się teraz szukać, ale jeśli pamięć mnie nie myli to magi AUGa wchodzą w ładownice na magazynki do AK. W drugą stronę też pewnie zapasuje więc jeśli dorwiesz dedykowane ładownice do AUGa to może upchniesz tam magi do AK.

Podkreślam jednak, że nie jestem pewien powyższej informacji.

Link to post
Share on other sites

@ autor - jak już przyjdzie, sprawdź, czy to aby nie 50mm / ALICE. Coś mi się zdaje, że Austriacy poszli podobną ścieżką, co Holendrzy...

 

Co od magów od AUGa, to ładownica na 2 magi do eMki jest na nie za ciasna (z racji żebrowania / obfitych denek). Brytole (dokładnie ot siły samoobrony na Falklandach ,które używają AUGów) stosują zwykle ładownice z systemu PLCE, przewiedziane na 2 magazynki do L1A1 / 3 do L85/M4, nosząc po 2 magi w każdej kieszonce.

Osobiście sugerował bym zamawiać customowe ładownice u krawca, i kazać je uszyć w systemie MALICE.

Link to post
Share on other sites

@ autor - jak już przyjdzie, sprawdź, czy to aby nie 50mm / ALICE. Coś mi się zdaje, że Austriacy poszli podobną ścieżką, co Holendrzy...(...)

Wówczas ładownice od Miwo w module amerykańskim 25 mm.

Osobiście sugerował bym zamawiać customowe ładownice u krawca, i kazać je uszyć w systemie MALICE.

... i to jest najlepsze rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Wówczas ładownice od Miwo w module amerykańskim 25 mm.

 

Niestety - raczej nie. W Molle masz układ pas 25mm / miejsce na pas 25mm / następny pas 25mm.

Gdyby "system" na kamizelce miał pasy 75mm, to by zagrało. Na 50mm będą luzy takie, że aż boli. Testowałem na swoim pasie (holenderska Alicja).

Być może polski 20mm sprawdził by się lepiej, ale to tak naprawdę nie załatwia sprawy. Albo dedykowane oryginały (nie widziałem), albo customy w ALICE / MALICE (na sztrapsach MALICE, albo na klipsach), albo spróbować dokompletować do tego colowiek w Alicji.

 

Generalnie żadne rozwiązanie nie będzie łatwe i tanie...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przyszła kamizelka, wymiary bardzo dziwne, więc, Pasek pionowy cienki- zaszyty x 20mm, gruby luźny 63-65mm, - Na ładownice dół, zaś góra typu- na radio ma 62mm. Wysokość szeregu 58mm. Te małe na dole mają 25mm i są wysokości 17mm. Na pagonach są fajne na wzmocnieniach - 35mm Pytania:

Czy to chociaż typowy ALICE/MALICE ? Jaki jest odstęp pomiędzy zaczepami metalowymi? Jakieś logiczne rozwiązanie? Czy wogóle adaptery molle się sprawdzą? Ogólnie fajne wykończenie kamizelka i zajebiście śmierdzi magazynem mundurowym--- bezcenne :icon_wink:

Edited by Back_Reaper
Link to post
Share on other sites

Albo Ty się trochę pospieszyłeś z zakupem albo spóźniłeś z pytaniem... :icon_wink:

 

Jak już ją Ci dostarczą, zmierz dokładnie moduły palsów, to będzie można coś doradzić. Jeśli to są 60-tki, to będą pasowały ładownice do Miwo-Praszka z polskim modułem 20mm http://www.miwo-mili...,85/DO-AK-BERYL.

Ta teoria jst najbardziejz bliżona do rzeczywistych wymiarów... Pytania widział ktoś kiedyś miwo w oliwce gdzieś do kupienia? Czy ktoś kto posiada miwo możw podać mi dokładne wymiary pasków mocujących?Ile tycha ładownic bym musiał mieć obok siebie żeby nie latały?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...