Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc przy wyborze repliki.


Recommended Posts

Witam

Dopiero zaczynam zabawę airsoftową i prosiłbym o pomoc przy wyborze repliki. Mam przeznaczone na replike ok. 1000-1200zł i nie wiem jaki rodzaj broni wybrać, gazową czy elektryczną? Które są lepsze?

Jak z dostępnością części w razie awarii? Interesują mnie repliki typu HK416, G36K, ACR (lub podobne).

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Gaziak to około 1500pln + ponad stówa za kazdy dodatkowy magazynek. Do tego gaz, smary itd. Dopiero z trzema kaflami w kieszeni można o nim myśleć.

Na początek lepszy elektryk. Jeśli G36K to od Aresa, HK416 od Umarexa, ACRy nie wiem kto dobre robi.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

...Jeśli G36K to od Aresa...

 

A ja polecę G36C z Boyi. Jest o parę stów tańszę, a jakość minimalnie mniejsza i system ten sam. Za zaoszczędzone pieniądze zrobisz sobie tuning i będzie śmigał 2 razy lepiej niż "stockowy" z Aresa. Jeżeli chcesz koniecznie G36K to w tym budżecie tylko ARES/Umarex.

 

Pozdro i pamiętaj o dobrej ochronie oczu.

Link to post
Share on other sites

A co myślicie o tej replice http://www.taiwangun.com/a-w-s-s-we-4168-gbb-type-with-open-bolt-system-black-we

 

Nie ukrywam, że wolałbym replikę gazową, ale nie chce się pakować w złom, także co o tym myślicie? Może jakiś zamiennik w podobnej cenie z gazowych? Czy w tych cenach wogóle nie ma co się pchać w gaz?

 

Dziękuję za pomoc.

Edited by Amalur
Link to post
Share on other sites

A co myślicie o tej replice http://www.taiwangun...system-black-we

 

Nie ukrywam, że wolałbym replikę gazową, ale nie chce się pakować w złom, także co o tym myślicie? Może jakiś zamiennik w podobnej cenie z gazowych? Czy w tych cenach wogóle nie ma co się pchać w gaz?

 

Dziękuję za pomoc.

 

Replika gazowa to wydatki, trzeba o tym pamiętać. Jeśli chcesz się przekonać to może lepiej zainwestować eksperymentalnie w coś tańszego. WE to w miarę rozsądna alternatywa (mówię o replikach broni długiej, nie o pistoletach, które w dużej mierze wypadają fatalnie). Na początek zaproponowałbym Ci WE-G39, sam od dwóch lat jestem posiadaczem WE G39C - za kwotę zakupu HK416 masz replikę i dodatkowe magazynki, no ale z dostępnością (magazynków) w Polsce jest różnie, dlatego trzeba sie nastawić na zakupy w Azji. Cena za realizm jest duża, więc kiedy inni ruszą w plener z elektrykami i beda sie napawać urokami późnozimowej albo wczesnowiosennej potyczki, ty bedziesz dziergał na singlu zwykle na połowie/jednej trzeciej możliwości:) Co innego latem, gaziak w sierpniowym lesie brzmi i działa poetycko:) Ale za to wszystko sie płaci. Gaziak to zazwyczaj zawsze kompromis. Niby płacisz i wymagasz, ale różnie to bywa:) Nie wyrzucaj zbyt dużej forsy na replikę gazową na początek, bo możesz sie zniechęcić, poza tym nastaw się na samodzielne grzebanie w replice, bo dość często się to zdarza. Poza tymi kilkoma minusami sama radość :icon_smile:

Edited by zbojcerz_hegemon
Link to post
Share on other sites

Czy na przykładzie twojej repliki WE G39C (lub innej gazowej) mógłbyś mi mniej wiecej powiedzieć jakie to są koszty, jak często się zdarzają oraz jakie jest zużycie gazu przez replikę, ponieważ oglądałem ceny gazów, ale nie wiem ile wchodzi do standardowego magazynka oraz czy lepszy jest gaz "suchy" czy "mokry"?

Link to post
Share on other sites

Czy na przykładzie twojej repliki WE G39C (lub innej gazowej) mógłbyś mi mniej wiecej powiedzieć jakie to są koszty, jak często się zdarzają oraz jakie jest zużycie gazu przez replikę, ponieważ oglądałem ceny gazów, ale nie wiem ile wchodzi do standardowego magazynka oraz czy lepszy jest gaz "suchy" czy "mokry"?

 

Generalnie jeżeli chodzi o gaz to najlepszy jest suchy Abbey Brut, jest droższy, jest go mniej, ale jest też dużo wydajniejszy i nie zapaskudzi ci gumki hop-up (koszt około 45 złotych) wszelkie pro-techy przesycone silikonem sobie odpuść. W emkach WE masz możliwość stosowania magazynków na CO2, te z kolei są droższe w zakupie, natomiast koszt kapsuły CO2 to przy zakupie większej ilości 1,35-1,40 zł. Trzeba pamiętać, że CO2 szybciej "zje" Ci stockowe części, więc liczyć się trzeba wówczas z wymianą na stalowe - w zależności od producenta to i tak kilka stówek. Nie powiem Ci jaki jest górny pułap cenowy bo on nie istnieje :icon_smile: Jeśli chcesz z emek WE strzelać na green gazie to magazynki tylko i wyłącznie w wersji v2 albo 20-"nabojowe" od M16A1/XM-177. Mam i nie narzekam. Koszty tak naprawdę zależą od intensywności użytkowania - im więcej strzelasz tym więcej wydajesz na części, kulki, pędnik...

Edited by zbojcerz_hegemon
Link to post
Share on other sites

Witam, równierz przymierzam się do kupna swojej pierwszej repliki. Mam przeznaczone na ten cel 1000zł. Przeglądając różne sklepy internetowe popadłem w fascynacje replikami z serii AK. Chciałbym aby była to replika elektryczna. Czym się kierować i jaki model można mi polecić, zależy mi na najlepszym stosunku wytrzymałości, siły ognia, wyglądu do ceny.

Link to post
Share on other sites

Pojawiły się zatem dwa różne zdania, RK-06 gorzej wygląda jak na mój gust i według danych gorzej strzela. jednak ewentualny tuning mógłby to zmienić. Jako kompletny laik nie mam pojęcia jak stuningowac replikę. Zakładając, że zdecyduję się jednak nabyć CM048M, co powinienem kupić i jakie czynności nalezy wykonać aby poprawić broń, oraz jakie da to rezultaty?

Link to post
Share on other sites

Zależy co chcesz osiągnąć, bo tuningować można w nieskończoność. Akurat RK bliżej wyglądem do ostrego kałasza, kolor drewna to pestka, puszka bejcy i będą wyglądać koszernie. Nie dokońca rozumiem które dane wskazują na to, że strzela gorzej od cymy? Jednak to ty decydujesz.

Link to post
Share on other sites

Po waszych opiniach rozważam dwie opcje RK10S i CM048M, cena ta sama około 710zł, na papierze prosto z pudełka lepszy jest CM048M, mam jednak 200-300zł na tuning. Tu pojawia się pytanie, którą replikę będę mógł za tę cenę lepiej tuningować i w rezultacie, która będzie trwalsza, ładniejsza, groźniejsza?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...