Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FC VAL.


Recommended Posts

Witam

Mendi jakie ogólne wrażenia z używania Val Koer bo widzę, że go się pozbyłeś.

 

Stałem się posiadaczem ass val koer pierwsze spostrzeżenia to, że komora hop-up to dramat lufa z gumką ma lus osiowy i pionowy nawet teflon fix nie pomoże ale ogólnie na plus nie jest to g&g,lct ale nie jest żle.Zastanawia mnie jak te repliki przechodzą przegląd zerowy bo przytakiej komorze nie możliwe jest prawidłowe podawanie kulek jest nie możliwe.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 282
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W stock replika po doszczelnieniu komory strzela bardzo ładnie i ma dobre skupienie ,Wnętrze to standardowe v3 z różnica tylko głowicy cylindra która przypomina głowice V7, silnik ma trochę dłuższą oś niż standardowy krótki lub mój gfc był nie typowy,W moim egzemplarzu jest zakupiony w Zbrojowni cylinder jest typ zero, łożyska kulowe,Pasują wszystkie komory od ak podarunkiem, że są tak wykonane jak cymowska ,W moim egzemplarzu lifa ma długość 420 mm spokojnie wejdzie 460 mm.

Edited by ppszejdi
Link to post
Share on other sites

Witam

Mendi jakie ogólne wrażenia z używania Val Koer bo widzę, że go się pozbyłeś.

Po tuningu (opis modyfikacji jest wcześniej w temacie), to była jedna z lepszych kosiarek jakie miałem. Stockowe zębatki i tłok ze zwężonymi zębami wytrzymywały bez problemu m150, a silnik był na prawdę mocny i nie wymagał wymiany - cyma czy jg mogli by się w tym względzie od FC uczyć. Na lipo 11,v śmigało to lekko, cicho i miękko, jakby miało 350fps, a nie 500. Jedynie po drganiach body było czuć że to jednak potworek.

 

Nie pozbywał bym się jej, ale remont daje w kość, a poza tym SWD zawsze na 1 miejscu będzie.

 

Jedyny ból to te nieszczęsne hicapy - w sensie działały ok, ale grzechotały. Rozwiązałem to co prawda chałupniczymi midami, ale firmowe 80bb byłyby majątkiem. Poza tym cylinder do tej repliki przy lufie 420-460mm powinien być typ 2.

Link to post
Share on other sites

Chińczyki lubią nieszczelności rekompensować pełnymi cylindrami lub tymi klockami znalu w tłoku.

W FC w standardzie jest cylinder 2 i to nawet powlekany - chyba niklem, bo chrom to to nie jest. W replikach AK które serwisuję, też daję cylinder 2 - repliki nie tracą fps, ale nie ma niepotrzebnego trzasku przy strzelaniu i rozrzut mniejszy jest.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Właśnie będę jechać po biedowałka :icon_biggrin:. Teraz pytanie czy trudno jest dostać się do komory hopsiup? Jakieś instrukcje jak to rozebrać?

 

Dobra doszedłem do tego jak wymienić hopka. Ale powiem wam chińska fabryka...gumka na start z uciętym kołnierzem. Później przy składaniu ten plastik ala cm.028 ma w sobie takie dwa kwadraciki z gwintem powpadały do środka tego badziewia. Musiałem je usztywnić taśmą teflonową bo inaczej ciągle wpadały do środka. Wtyczka tak ujowo zrobiona, że trzeba przytrzymać aby strzelało. Sam GB pracuje bardzo fajnie i nawet na stockowej batce nasuwa jak zły. Jak będzie kaska do Wałek dostanie tuning i nowe kable.

 

P.S no u mnie trochę rusza się tłumik...ale izolka pójdzie ruch i się usztywni. Reszta elementów nawet o milimetr nie drgnie..

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ja to się tak rozjuszyłem, że poprosiłem Barta o dorobienie tego montażu. Poczekałem 2 miechy ale zrobił i teraz to mam gwinty ze stali a nie badziewa. Teraz wałek idzie na full super tuning kable/komora i takie tam :icon_biggrin:. Fajnie miec replikę dwa miechy i nie możność się strzelania.

 

Repla zrobiona na 490fps. Jest pysznie. Co do magazynków zastanawia mnie czy by po lekkiej przeróbce nie weszły midy od LCT. tak naprawdę przy zaczepach nie różnią się niczym

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Do KA też są same hi ciapy. Ale na RA jest turtorial jak przerobić magi LCT pod KA, myślę, że pod chińczyka, też szłoby przerobić

Ja mam dziwne wrażenie, że otwór na kulki jest w innym miejscu, więc może być bieda z przeróbką.

Link to post
Share on other sites

DObra fotka z tymi magami, teoretycznie dało by sie z lct przerobić pod fc, ale bez epoksydu i szlifowania się nie obejdzie.

 

A co do luf, to gloomer zwróć uwagę, że ta przednia zaślepka ma tulejkę w która wchodzi lufa. Ona jest dosyć długa i wchodzi zarówno lufa 455, 436 jak i 427. Więcej jak 455 nie wejdzie jednak, bo zaślepka przy samym wylocie ma zwężony otwór - tak by nie było widać ścianki lufy wewn. Jak jeszcze miałem wałka, to wstawiłem tam steelbulla 455mm dedykowanego pod ak. Pasował bez jakichkolwiek przeróbek.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Mendi za info o lufach. Chyba będzie trza zakupić jakąś precrurę :icon_biggrin:. Chyba po pensji rzucę się na jeden magazynek LCT i będę rzeźbił i zdam raport.

 

P.S Mendi jak oceniasz SteelBulle?

 

@Mendi

Co do zwężania tulejki to chyba ty w swoim egzemplarzu to miałeś. U mnie lufa przechodzi na wylot :icon_biggrin:

 

083e97797bfb4ce08f9182166e908faa.jpg

Edited by gloomer
Link to post
Share on other sites

U mnie nie przechodziło.

A co do steelbull to mam bardzo dobra opinię, choć miałem okazję postrzelać z 2 sztuk jedynie - 363 i 455mm. Ładnie wykonane, zapewniły bardzo dobre skupienie. Porównałbym je do promyków. Jedyny ból to ich dostępność, a w zasadzie jej brak.

Link to post
Share on other sites

Akurat na specshopie jest steelbull 455 to sobie zakupię a cena też bardzo przyjemna :icon_biggrin:. Idem zamawiam :icon_biggrin:. A ty miałeś dłuższą tą tulejką w wałku?

Nie no, taką jak na fotce, dzięki czemu jest ta tolerancja ok. 25mm na długość lufy. W koerach jest jeszcze lufa zewn. w tłumiku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...