Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FC VAL.


Recommended Posts

  • Replies 282
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No ładnie... a ja głupi myślałem, że chociaż sobie powrzucam jakieś części od LCT z czasem. Jak czytam o plastikowym okuciu tłumika, to mnie to odrzuca.

No faktycznie, element łączący lufę zewn. (czy też tłumik, jak kto woli) z body, jest kompozytowy. Mnie tez on martwił na początku, ale wszystko trzymało stabilnie, pomimo dosyć nieostrożnego użytkowania (czołganie, upadki, rzucanie repliką). Na dodatek, ten element można zastąpić aluminiowym - było o tym w temacie, chyba Bart_a to popełnił :icon_biggrin:

 

Wałki od FC i Koera, jakością wykonania i odwzorowaniem sporo odbiegaja od LCT. Ale za to bardzo łatwo i tanio je podciągnąć do 500+ fps (spring m130/m140 + dysza + lipo 11v), a poza tym bez problemu pasują oryginalne optyki (a w LCT to porażka + tragicznie rozwiązany technicznie selektor). Sporym bólem chińskich wałków jest natomiast brak magów innych niż hicap.

Link to post
Share on other sites

moje doświadczenia z koer aluminiowy element w którym jest lufa wewnętrzna i gwinty do przykręcenia lufy zewnętrznej/tłumika/ szlak trafił poleciały gwinty , zębatki selektora ognia i dźwignia selektora są bardzo kiepskiej jakości po dłuższym używaniu szlak trafia je i robią się luzy i nie działa prawidłowo selektor ognia. U mnie poleciło łożysko zębatki tłokowej więc zmieliło tłoka.W koer są tam 7 mm kulowe. Komorę przerobiłem z cymy wraz z dźwignią regulacji po koer jest plastikowa i ma tendencje do pękania .Na razie więcej wad nie stwierdziłem. :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

No u mnie po popełniłem aluminiowy montaż lufy od Barta, tuning pod SP130, lufa madbulla i działa spoko. Tylko sprytny gloomer chciał założyć kobrę na swojego wała i użył siły trolla i połamał jedną szynę. Spiłowałem, wygładziłem i mogę kobrę przesuwać do końca na wałku :D.

Link to post
Share on other sites

@gloomer

Ja przerobiłem kobrę tak (wyciąłem tylną część zaczepu) że mogła się suwać po całej szynie na body.

 

@ppszejdi

U mnie te łożyska stockowe śmigały 8 miechów przy 500fps, przemiał miałem ok 20 tys. kulek. Z tego co wiem to nadal śmiga.

A spodkładkowałeś dobrze?

 

Jeśli wyjdą pod to jakieś midy, to znowu sobie tą replikę zakupie.

Link to post
Share on other sites

Prawda jest tak, że selektor ognia miał bardzo duży luz na zębatkach i tulejce ustalającej ponadto miał wadę fabryczną tj. brak tulejki mosiężnej która jest np . w selektorach cymy lub boyi co powoduje odkręcanie się śruby mocującej selektor ognia.Ogólnie miałem dwa modele koera z rozkładana i stałą kolbą i wykonanie ich jest nie najlepsze repliki boyi i cyma są lepiej wykonane ale to moje zdanie.Nie ma porównania do FC bo nie miałem nigdy w ręku.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...