Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FC VAL.


Recommended Posts

  • Replies 282
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@wikol213

 

Tak koszyk wchodzi standardowy, ja do swojego wałka wsadziłem od cymy 02c ponieważ miałem jeden pęknięty zaczep fabryczni.

To samo tyczy się silnika standardowy krótki pasuje. Co do dyszy nie jestem w stanie powiedzieć ale według poprzednich postów długość dyszy zależy od komory jaką masz ale wybór zostaje pomiedzy długą a krótką.

 

A z drugiej strony ktoś chętny na wspólne zamówienie midów z hk? Bo z kolegą w przyszłym miesiącu będziemy po cztery na łebka zamawiać więc być może jak ktoś by jeszcze się zebrał to wyjdzie jeszcze tańsza wysyłka.

Link to post
Share on other sites

Co do wysyłek, to nie wyjdzie im wiecej tym taniej, tylko jeszcze drożej.

Ile wychodzi za sztuke, doliczając cło i vat? Bo większe przesyłki nie ominą tego.

Z tego co liczyłem to wyjdzie ok 85 zł (Za sztukę), droga zabawa jak na aeg. Akurat w tym sklepie zrobić zamówienie zbiorowe bo wysyłka jest bardzo droga.

Edited by sirdagor
Link to post
Share on other sites

Oświeci mnie ktoś czy w wintorezie da sie wsadzić baterie do atrapy tłumika bez wiekszego kombinowania ? Gdzieś pewnie trzeba wiercić tylko gdzie?

Przenieść się tam pakiet da, tyle tylko że jest sporo miejsca mniej w porównaniu do wersji ze składaną kolbą, bo dochodzi lufa zewnętrzna w tłumiku (zupełnie niezgodna z oryginałem). Nawiercić trzeba 2 otwory w samym tłumiku, w miejscu gdzie jest zaczep do paska.

Link to post
Share on other sites

Witam mam problem.

Komora Element Czerwona polimerowa.Dysza JBU typu AK krótka.Gumka zielona G&G. Problem jest taki że dysza nie może się uszczelnić z gumką. Jak za bardzo dopcham lufę to kołnierz gumki wystaje tak daleko że kulki z magazynka podnoszą go do góry i podwijaja. Jak nie dopcham to dysza nie sięgnie do gumy i nie uszczelni. Myślicie że zmiana dyszy coś da ? Bo ta jbu jest sfazowana dość srogo na końcu i może dlatego (długość ma standardową). Nie chce narazie popychacza szlifować bo trudno fo zapewne dostać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Jakiś czas temu połamałem stockową kolbę w wałku, w sensie wyłamały się te cynkalowe ramiona. Pociąłem to, wstawiłem odpowiednio wygięte pręty stalowe fi 10, od strony zawiasu są nawiercone, nagwintowane i przykręcone na 2 śrubach fi 4mm o długości 30mm. Dospawałem stopkę i przykręciłem do tego wyciętą stockową stopkę z gumą (nie uśmiechało mi się w blasze rzeźbić kopytko pod gumę). Jako że zawias jest odwrócony i kolba składa się koszernie, w łącznik na środku kolby mogę wstawić zatrzask, umożliwiający złapanie złożonej kolby do szyny bocznej (jak w ostrym, przy czym tam kolba pod innym kątem się składa, trzeba by zawias całkiem przerabiać).

 

Co prawda daleko temu do oryginału, ale jest dużo wytrzymalsze niż stock i poprawiło wyważenie repliki. Jest o 12mm krótsza od stockowej, dla mnie wygodniejsza, poza tym jest wygięta lekko w dół, przez co nie ma problemów ze składaniem się do mechanicznych celowników, nawet w masce.

 

A wygląda to tak, stan surowy:

7634809c343c7a2bmed.jpg 80465e813b5a5348med.jpg 0a367eeeb392a917med.jpg

 

6ac1a5d6f4cc4e47med.jpg

 

po pomalowaniu i założeniu na wałka:

2407595bb6db802emed.jpg

80ae7dcb5d35afefmed.jpg 007045a462c121a0med.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak wkłady po drobnej przeróbce wchodzą do skorupy od hicapa.

Dokładnie tak, wystarczy wyciąć lub oszlifować "piórka" w sensie wypustki na wkładach z mp5 i elegancko można usadzić w skorupach wałka. Kilka kropel kleju na gorąco i siedzą jak ta-la-la. Mam tak przerobionych 7 magów, na midach 65bb (w praktyce wchodzi max. 50).

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

W Polsce nie ma a z zagranicznych to tutaj link pod marką AY i S&T, jednak z wysyłką i cłem wychodzą powyżej 70zł za sztukę więc próbuje przystosować magazynki lct jednak niestety wymaga to spiłowania boków magazynka wyrzeźbienia przedniego zaczepu oraz dorobienia tylniego i wciaż nie mogę go doprowadzić do podawania.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

W teorii przerobiony standardowy szkielet powinien działać różnica jest tylko z dziurze na głowicę i dziurę na ramie selektora. Sam muszę się za to zabrać bo mi wyrobiła się śruba jedna i nie wiem jak bardzo dobrze uda się ja rozwiercić.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...