Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FC VAL.


Recommended Posts

  • Replies 282
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja doszła powiem tak mam rpk cymy m4 kwa ale tak zwartej konstrukcji nie widziałem za taka cenę nic nie lata nic nie trzeszczy moja ma 420 fps w stocku .

Silnik jak w boyi szary zwykły szału nie ma gb na łożyskach kulowych 7 mm prowadnica z tego co widzę plastikowa bida :P ale kultura pracy całkiem całkiem

Bateria w tłumiku ;) mega mega miejsca merf 3.2 li po 11.1 albo ala stick albo 3 dzielny spokojnie do 2000 mha wchodzi takie przymiarki tuningu;

Co do tłumika to nawet twixa albo coś innego można tez trzymać.

Co do gb na pewno nie typowe jest na pewno głowica cylindra i popychacz komora taki plastik jak w boyi ;) wymiana na cyma albo jakieś cnc shs a głowica na zamówienie i można poszaleć ;)

Fotki itp dam później

Link to post
Share on other sites

Dziś starałem się z niej złożyć w sklepie:

Wygląda ładnie i już miałem ją kupić mimo pewnych niedoskonałości (bo CENA! i zaraz nie będzie) ale....

Budowa kolby nie tylko jest nie zgodna z oryginałem, ale też uniemożliwia skorzystanie z mechanicznych przyrządów celowniczych (kolba jest tak wyprofilowana, że policzek naszej głowy przeszkadza i nie można zgrać szczerbinki i muszki)

TADAM!

Szkoda

 

Może dlatego to jest tak tanie.

 

Ktoś wie co z LCT i jak z jakością King Armsa?

Na ruskiej stronie czytałem zachwyty nad LTC

podobno wygląda jakby był zrobiony w prawdziwkowej fabryce

Czekam z utęsknieniem :>

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Odkopuje. Chłopaki z GFC preorder ogłosili

http://gunfire.pl/pr...L-PREORDER.html

http://gunfire.pl/pr...S-PREORDER.html

Fakt, replika ma sporo mankamentów, ale kosztuje też połowę z tego co LCT.

Zastanawia mnie 3 kwestie:

- bateria w końcu jest pod pokrywą czy w atrapie tłumika? Bo spotkałem się z 2 różnymi opisami.

- rozumiem, że selektor ognia jest jak w ak, brak jest przełącznika pod spustem jak w ostrym wałku?

- wie ktoś coś może o dodatkowych magach?

Link to post
Share on other sites

A w opisie jest, że pod pokrywą... cóż, widziałem też kolimatory, które według opisu miały mieć tryb semi i auto :icon_razz:

Karkmani również mają pseudowałka http://www.taiwangun...&campaign-id=20

Przynajmniej fotki są lepsze, faktycznie batka jest w atrapie tłumika, tyle że podpinana z przodu. Magazynki do tego ustrojstwa (hicapy ;/) były, obecnie nie ma, mają być w czerwcu.

 

up. 26.05

Dotarł do mnie preorderowy egzemplarz. Cóż, jest to replika odbiegająca bardzo od palnego pierwowzoru, przy replikach LCT czy KA może wydawac się bardzo biedna, ale z ciekawości kupiłem. Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie ogólne spasowanie i skręcenie elementów. Replika jest zwarta, zbita, bez luzów i trzeszczeń. Mag hicap 150bb ładnie wykonany, siedzi w gnieździe sztywno, magi można dokupić po 31zet.

 

Ogólnie, na prawdę bardzo pozytywne wrażanie po klasycznym kolebotaniu większości replik ak i tanich emek.

 

Optyka posp 4-12x42 pasuje bez problemów i można przesuwać ją na całej długości montażu: https://plus.google....7457?banner=pwa

 

Prosto z pudła miała 370fps i zasięg skuteczny w sylwetkę 53m na kulkach 0,25g. Hopek jednak kręcił jak chciał. Praca mechanizmu cicha, płynna i miła dla ucha. Na stockowej batce 9,6v 1100mah ciągnie tak sobie, za to na lipo 11,1v 1300mah 25c śmiga jak szatan :icon_razz:

 

Rozebrałem to to w mak, coby zobaczyć co w środku, przeczyścić (bo smar się dosłownie wylewał wszelkimi szczelinami) i złożyć po swojemu.

 

Batka jest w lufie zewn., wkłada się ją od muszki, odkręcając zaślepkę specjalnym kluczykiem. Z drugiej strony lufa zewn. jest mocowana na 2 śrubkach do znalowej tulei zablokowanej w kompozytowym elemencie przykręcanym do body, coś jak w bardzo starych cymkach 028. Nie wróżę temu wytrzymałości, przy uderzeniu lufą o drzewo, replika złamie się na pół (Zapytam Zambeziego czy nie wyciął by tego elementu z alu). Kable z gb wchodzą w specjalne rynienki w lufie zewn. nie idzie ich wyciągnąć bez obcinania wtyczki, rozbieranie repliki robi się niewygodne. Komora hu to standard z ak, jedynie dźwignia docisku jest odwrócona i przykręcona na 1 śrubce. W moim egzemplarzu ktoś wykonał teflonfix, ale tak od siekiery, bo teflon jest grubo pod dystanserem, a nie ma go przy drugim końcu gumki hu.

ffd2c9175af2117dm.jpg

Lufa ma 428mm długości, jest ładnie wykonana i moja bidna suwmiarka wskazała 6,05-6,06mm średnicy. Oczywiście lufa wewnątrz do połowy zawalona smarem.

 

Gb to standardowy v3 z ciut zmienionymi zębatkami selektora ognia ( zasada działania analogiczna jak w ak, inne wymiary). Co ciekawe, by wyciągnąć gb z body, trzeba odkręcić najpierw koszyk silnika i wyjmować osobno szkielet i koszyk z silnikiem.

3c531aad2c7ca968m.jpg

 

Szkielet v3 z łożyskami kulkowymi 7mm, wewnątrz znajdują się :

- cylinder chromowany bądź niklowany, typ 2 - jak dla mnie trochę dziwne do lufy 455mm,

- wentylowana, kompozytowa głowica cylindra bardzo zbliżona do głowicy z v7;

- kompozytowa dysza bez doszczelnienia (na szczęście w standardzie ak);

- listwa dosyłacza o standardowej długości v3, ale z obniżonym miejscem pod dyszę;

- tłok poliwęglanowy ze stalową listwą, zęby o zwężonej szerokości;

- głowica tłoka kompozyt bez łożyskowania,

- zębatki stalowe, niezłej jakości, 4 zapadki antyreversala,

- prowadnica sprężyny to kompozyt bez łożyskowania,

- spring jakiś chiński o jednorodnym zwoju, krótszy od przeciętnej sprężyny o niejednorodnym zwoju o 4 cm.

 

Zrobiłem od nowa podkładkowanie, założyłem pełny cylinder typ 0, głowicę tłoka wentylowaną pom z łożyskowaniem, spring m130 shs oraz doszczelnioną dyszę alu. Nie mam w tej chwili prowadnicy metalowej bez łożyskowania, a unikam podwójnych łożyskowań, więc została prowadnica stock. Pełny cylinder okazał się ciut szerszy niż stock, a listwa dosyłacza nie miała wgłębienia pod cylinder. Wszystko się cięło, więc lekko przeszlifowałem dosyłacz i założyłem cylinder stockowy.

 

Wyczyściłem lufę wewn. Do komory hu poszła gumeczka g&g, twardszy dystanser oraz prawidłowy teflonfix. Komora przezroczysta, póki cała jest to zostaje, dodałem jedynie podkładkę pod śrubkę dźwigni, by ciężej chodziła i nie rozregulowywała się.

 

Replika pokazuje 470fps, a na nano 11,1v 1300mah 25-50c rof jest ok 26/s i hicap ma problemy z podawaniem. Zasięg skuteczny na kulkach 0,28g w kominek wentylacyjny na 74m. Aż się prosi o preckę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Tutaj znajdziecie filmik nakręcony przez Taniemilitaria, jest to prezentacja repliki FC

 

Były delikatne problemy ze stabilnością strzałów, powodowane przez stockową komorę - słabo trzymała lufę, lufa z gumką potrafiła się przemieszczać. Pomógł by może grubszy teflonfix, ale wymieniłem całą komorę na ciut lepszą i ciaśniejszą - trzeba tylko ramię przełożyć ze stockowej, bo jest nietypowe. Po zmianach replika generuje 488fps i ładnie kręci.

 

Przemalowałem na brązowo chwyt pistoletowy, grip oraz magazynki. Bazę dosyć szybko pokryłem akrylem z małej odległości, przez co wżarł się w farbę i zrobiła się fajna faktura.

 

Pod młotek poszła również kolba - jest odwrócona, składa się w lewo i jest ciut niżej niż stockowo, co umożliwia wygodne złożenie do przyrządów mechanicznych.

 

Nie chciało mi się bawić z obejmami na atrapę tłumika, więc nawierciłem i nagwintowałem 2 otwory m4 pod mocowanie krótkiej szyny picatinny. Na szynkę założyłem chwyt składany, charakterystyczny dla taktycznych radzieckich wynalazków.

 

Mój wałek przeszedł chrzest bojowy na Ortedze 2. Strzela się z tego bardzo sympatycznie, bez optyki jest bardzo lekki i poręczny. Nosiłem to na zawieszeniu 1-punktowym, sztywnym.

 

Kilka fotek: (wrzucę po pracy)

przed modyfikacjami: https://picasaweb.go...29/ForceCoreVal

po modyfikacjach:

https://plus.google....479964327360415

Link to post
Share on other sites

Replika jest cicha, w sensie o wiele cichsza niż klasyczny klekot ak czy rzężenie emki. Moim zdaniem, jest tak dzięki cylindrowi typ 2 i lufie 428mm (440 też wejdzie)- to dobre połączenie, nie ma nadmiaru powietrza jak często jest w tanich chinolach, gdzie nieszczelność niwelują cylindrem 0, nawet w aks74u z lufą 270mm. Ile osiągnąłem po doszczelnieniu i zmianie sprężyny to masz wyżej, a replika jest nadal cicha. Przy czym cudów nie ma, to nadal aeg, do cichej eliminacji to zakup sobie socoma mk23 z podrasowanym tłumikiem.

 

Czy da się zrobić działający tłumik? Jak najbardziej, choć będą pewne trudności z podłączeniem batki. Sam pakiet lipo (11.1v 2 lub 3-częściowe) zajmuje ok 12cm tłumika. Kilka centymetrów zajmuje również wypustka z body (odpowiednik lufy w ostrym), na której jest tłumik osadzany. Można przyciąć lufę nawet do 10cm, zrobić krążek stabilizujący lufę wewn. i przestrzeń aż do muszki wypełnić plastrami gąbki lub tekturki. W samej zaślepce tłumika trzeba by lekko powiększyć otwór, by uniknąć rykoszetów. I voilà, tłumik działa.

 

Problem będzie niestety z podpinaniem batki, bo trzeba będzie wydzierać wytłumienie i stabilizację. Można by zrobić gotowy wkład - w sensie w zaślepkę wmontować kawałek rurki, ponawiercać ją, dać wytłumienie i zakończyć stabilizatorem (podobnie robione są tłumiki silesia). Wtedy cały wkład byłby wykręcany i będzie dostęp do wtyczek.

Odkręcanie tłumika z body nie ma sensu, bo są tam tylko 2 małe otworki na kable i otwór na wypustkę z body, więc nie ma wygodnego dostępu do środka. Pod pokrywę pakiet nie wejdzie, bo gb wypełnia całe miejsce. Pewnym wyjściem jest wyprowadzenie kabli na tył i jakaś ładowniczka z batką na kolbie, choć jak dla mnie popsuje to wyważenie i będzie denerwowało.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...