Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FC VAL.


Recommended Posts

Cześć

 

Próbował ktoś z Was zamontować w wałku "standardowy" GB v3? Trochę martwi mnie stockowa głowica cylindra :icon_razz2:

Niepotrzebnie Cię to martwi, mam 3 wałki w okolicy, każdy pod 500 fps poskładałem i ponad 2 lata śmigają głowice cylindra całe. Od biedy da się z agm czy kartowskiego v7 głowicę wpasować.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 282
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

@mikadorus można jakieś foty już przerobionej głowicy? I czy są jakieś głowice bore-up w tym standardzie bo planuje wałka ciężkimi kulkami karmić i dodatkowe powietrze się przyda.

 

 

P.S. w listopadzie będę zamawiał magazynki także kto chce się podpiąć do zamówienia to niech tutaj pisze lub od razu na pw.

Edited by rodzynson
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem, po co bore-up. Przy 550fps lufie 43cm mam krojony cylinder typ 1. Na większym cylindrze był większy rozrzut. By nie było: strzelam z 0,43g - 0,45g....

 

Kupisz głowicę v7, wyciągniesz starą to będziesz wiedział ile spiłować.

 

Teraz planuję jeszcze r-hopa, bo podejrzewam, że można by jeszcze lekko mocniej podkręcić kulki.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Mi się wydaje że chyba nie będzie pasowała w zaznaczonych miejscach, bez szlifowania... ? Przymierzał ktoś wogóle już??

 

głowica cylindra z m14 cymy: 5,35mm przesunięcie, a 18,3mm długość, tak że masz swoją upragnioną głowice.

głowica cylindra z wałka: 5,50mm przesunięcie, a 17mm długość.

 

 

Ja już nie pamiętam czy szlifowalem przód. Na pewno prowadniczkę skracałem.

 

W Bydgoszczy są co najmniej 3 wałki z tymi głowicami v7 - ale bodajże od SHS'a. Z tego co wiem to jeden narzeka, że po wymianie stracił fpsy. Reszcie działa. Nie wiem też czy ten, co mu nie "banglało" nie ma stockowej komory i dyszy. Niemniej reszcie działa.

 

Swojego wałka nie będę rozbierał dla sprawdzenia czy szedł szlif :icon_mrgreen: .

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 5 weeks later...

A ja napisze coś o Replice Val LCT wiekszego badziewia jak ta replika to nie spotkałem:

1. Beznadziejne rozwiązanie ulokowania baterii w Lufie z wystajacymi koncowkami nitów od szczerbinki które przy zamykaniu przecinaja kable. A można było to rozwiązać podobnie lub nawet identyczne jak w Vale Koera.

2. Brak magwela powoduje, że kulki po wyjściu z magazynka klinuja się miedzy komorą hop up i body.

3. Luneta PSO nie pasuje do montarzu bo dekiel zawadza o wierzyczkę z diodą.

 

Gdyby usunęli te trzy wady to replika byłaby super. a tak zdecydowanie wolę Koera chociaz jest z ZNAL-u

Edited by szakal 40
Link to post
Share on other sites

A ja napisze coś o Replice Val LCT wiekszego badziewia jak ta replika to nie spotkałem:

1. Beznadziejne rozwiązanie ulokowania baterii w Lufie z wystajacymi koncowkami nitów od szczerbinki które przy zamykaniu przecinaja kable. A można było to rozwiązać podobnie lub nawet identyczne jak w Vale Koera.

2. Brak magwela powoduje, że kulki po wyjściu z magazynka klinuja się miedzy komorą hop up i body.

3. Luneta PSO nie pasuje do montarzu bo dekiel zawadza o wierzyczkę z diodą.

 

Gdyby usunęli te trzy wady to replika byłaby super. a tak zdecydowanie wolę Koera chociaz jest z ZNAL-u

 

Chyba kolega pomylił tematy...

Link to post
Share on other sites

Pomylił, nie pomylił. W sumie opisał znane już od ponad 2 lat bóle repliki LCT, która to ma grono wyznawców ( nie wielbicieli, wyznawców właśnie), krytykujących ostro tzw. "biedawałki", czyli KOERa i FC. Że FC nie trzyma wymiarów, że nie te kolory, nie te materiały. LCT tez wymiarów nie trzyma - pokrywa jest za wysoka i lunety z ostrego nie pasują, skucha.

 

Na każdej imprezie gdzie turlałem się z wałkiem FC (podciągniętym pod 500fps z pieruńskim rofem i oryginalnym POSPem na pokładzie, a na MA z klanowymi pomponami), udowadniałem dumnym posiadaczom LCT, że ich klamki tylko wyglądają, a technicznie to można je sobie wsadzić. Pamiętam szczególnie zagorzałego wyznawce LCT z dolnośląskiego, skrzywionego na punkcie koszerności, który udowadniał, że lunety PSO i POSP pasują na wałka LCT, tyle tylko że brzeszczotem upieprzył cały słupek podświetlania. No faktycznie, koszerne to było fest...

 

Tak że chopy, wałki i wionoriezy FC oraz Koer nie są idealne, ale są tanie i można niedużym nakładem środków zrobić z tego bardzo wygodną i mocną klamkę, wyróżniającą się na tle emek i kałaszy. Jeszcze jakby midy można było u nas kupić normalnie, to by był cud, miód i orzeszki.

Link to post
Share on other sites

Gloomer, doskonale wiesz że te 2 problemy udało się dawno rozwiązać. Pierwsze rozwiązanie to front od Barta - z tego co wiem, to siedzi teraz na frontami, które mają pasować bez przeróbek. Drugie rozwiązanie to midy z mp5 w skorupie z hicapa wałkowego.

jest jeszcze 3 ból repliki - wyrabiający się "bączek" selektora, ale to też rozwiązane jest - patrz stronę wcześniej, hasło: klucz do szafy :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Na pewno trzydzielna 1200mah 25/50c od Turnigy, taka jak pod tym linkiem - http://allegro.pl/lipo-turnigy-25-50c-1200mah-11-1v-3-dzielna-i7156051138.html

Używałem takiej w moim wałku, a potem w wałku kolegi jak przełożyłem kable do tyłu do ładownicy na kolbie.

W teorii do tłumika mogłoby wejść 1400mah albo i być może 2000mah od tego producenta z tej serii (wymiary mierzone na podstawie opisów w internecie) ale nie miałem tych baterii plus ułożenie okablowania już przy 1200mah wraz z mosfetem to porażka.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...