Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FC VAL.


Recommended Posts

  • Replies 282
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O jeszcze jedno pytanie. Jak z magazynkami midcap i lowcap do tej repliki?

NI MA i raczej się na nie nie zanosi. Magi FC czy też Koer, nie są zgodne z LCT i ruskimi produkcjami.

Do Wintoreza pokusiłbym się o wstawienie shelsów w skorupę z hicapa, wtedy byłyby midy 40bb. Natomiast w typowym wałku zostaje póki co przy hicapach.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

No brakuje temu sporo do LCT, ale też kosztuje ponad połowę mniej. Kilka modyfikacji wewnątrz - spring, dysza, gumka, lipo oraz na zewnątrz - malowanie plastików, przekręcenie kolby, chwyt przedni i replika dla mniej wymagającego rusofila jak talala.

Myślę właśnie nad ściągnięciem repliki kobry z ebairosftu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Up odnośnie tłumika spełniającego swoje zadanie.

Z fotki nadesłanej mi przez Anka, wynika, że repliki firmy koer mają lufę zewnętrzną wewnątrz atrapy tłumika

95de2ed455aaa752m.jpg

można więc śmiało nawiercić w tej lufie otwory, wokół (pomiędzy lufą zewn. i atrapą tłumika) zrobić wytłumienie, wstawić porządną preckę powiedzmy 363mm (zamiast stockowego 435mmm) i wałek tudzież wintorez wytłumiony jak talala.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zwymiarowałem głowicę cylindra: oś prowadnicy dyszy jest przesunięta 5,5mm licząc od krawędzi dolnej całej głowicy. Jej długość to ok. 17mm. Teraz, kto może porównać to z wymiarami głowicy v.7 (lub innych)?

głowica cylindra z m14 cymy: 5,35mm przesunięcie, a 18,3mm długość, tak że masz swoją upragnioną głowice.

głowica cylindra z wałka: 5,50mm przesunięcie, a 17mm długość.

Link to post
Share on other sites

Skoro masz w ręku jedną i drugą to napisz jak wygląda ich porównanie. Prawdą jest to, że nie będzie pasować? Bo wszystkie znaki na ziemi i niebie potwierdzają moje przypuszczenia nie poparte badaniami empirycznymi, że można je stosować zamiennie :)

Link to post
Share on other sites

Wybacz, ale nie mam mocy by bez powodu w sumie wybebeszać porządnie działającego wałka.

Głowice z wałka i v7 są niemal identyczne, lekko skrócić prowadnice dyszy i będzie hulać. Tylko po co skoro stockowa hula? ja bym się martwił dopiero jak ją szlak trafi, a na to póki co się nie zapowiada.

 

Co do dyszy, to Anek ostatnio montował to http://asg.warszawa....o-ak,10683.html

i z tego co mierzył to szczelność jest tip-top.

 

Up.

Nie jest może piękny, ale działa, a poza załadowaniu w replike nic nie widać.

Mid 30bb:

cac4b7a3a49e0db0m.jpg 83ae0fe1df23b917m.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jak myślicie, czy jak temu wałkowi się podczepi drewnianą kolbę od wintka, kupi PSO-1 i ewentualnie psiknie się go czarnym sprayem i wymieni gumkę będzie ładna replika do powieszenia na ścianę i do postrzelania do tarcz ? Nie chodzi mi o jakiś wielki realizm, tylko o karabin który będzie cieszył chociaż to "nieprofesjonalne" oko i będzie dobry do postrzelania do tarcz ?

Link to post
Share on other sites

Wydawało mi się, że o wiele łatwiej będzie spróbować podczepić kolbę drewnianą (mimo, że niestety kupić nie można (zrobiłem temat, i odpowiedzi dosyć jednoznaczne) to nie będzie aż tak dużego problemu). Ale patrząc na to inaczej, to fakt, kolbę będzie po a) łatwiej zamontować b) mamy dobre wymiary CAŁEJ kolby w praktyce c) jest nawet stopka :D . Dzięki Chaos, masz rację. A batkę zawsze się gdzieś da upchać.

Link to post
Share on other sites

Jakiś step by step produkcji tego proszę :icon_smile:.

 

Procedura jest prosta:

- wykręcasz śrubkę od spodu i wyciągasz wkład hicapa,

- szlifujesz z 2 stron shelsa do shotguna, tak by wszedł ciasno w skorupkę,

- ze styroduru lub innego tworzywa o podobnej twardości, wycinasz ramkę, by shels sie nie przemieszczał wewnątrz skorupki

- dajesz wkręt w klapkę dolną, zamiast śruby, by się klapka nie zgubiła.

 

Zabieg prosty, jedyna trudność polega na dobraniu kąta i głębokości umieszczenia shellsa i docięciu ramki.

 

Na moim wałku siedzi kobra z nowej serii. Spiłowałem tylni ogranicznik i można ja pchnąć pod sam grip, ale mimo wszystko wygodniej jest mieć koli nad spustem. Można wygodnie składać się nawet w masce typu stalker. Plamka zgrywa się pięknie.

 

Kilka fociszy:

8184f865596666fam.jpg 1f8d82c3f69424e0m.jpg 41d4cba4c9e91ecbm.jpg

 

c1d4e89320b7f44dm.jpg 1cdcd4f2c6b0063am.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...