Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kilka pytań o oporządzenie


Recommended Posts

Witam. Jestem nowicjuszem w asg oraz na tym forum. Dotychczas byłem na kilku strzelankach cqb i stwierdziłem że to jest to o co właśnie chodzi. Dotąd strzelałem na wypożyczonym sprzęcie (M4 LMT Defender). Obecnie jestem na etapie zbierania własnego sprzętu. Jutro odbieram moją pierwszą, własną replikę - AKS-74u firmy CYMA model cm. 035. Posiadam także mundur flecktarn z demobilu BW, buty(glany ale w przyszłości mam zamiar kupić jakieś bardziej wygodne), ochraniacze na łokcie i kolana (bardzo dobre, z tym że na rolki ale w asg się świetnie sprawdzają), hełm oraz dobre chęci. Teraz planuje zakup gogli oraz kamizelki/zawieszenia taktycznego. Jako że po zakupie repliki mój portfel nieco stracił na wadze muszę trochę pooszczędzać(wiem, popieram pogląd że na bezpieczeństwie się nie oszczędza ale mam nadzieję że mogę być bezpiecznym i nie pozostać bankrutem w moim wypadku). Rozważam zakup gogli ESS http://allegro.pl/go...3965698376.html lub http://www.sklep.air...-bezbarwne.html . Jedynym powodem dzięki któremu nie jestem w 100% przekonany do ESS jest obawa o ich stan. Jeśli ktoś z tego forum je zamawiał to bardzo bym był wdzięczny za wypowiedź. Co do kamizelki rozważam zakup http://allegro.pl/ka...3975617189.html i tu moje pytanie - czy jest to coś warte? Orientuje się ktos na jakie magazynki jest ta ładownica? Druga opcja jest bardziej estetyczna - http://www.sklep.air...-flecktarn.html i tu także to samo pytanie - czy jest to coś warte? Oraz czy wejdą mi tam magazynki do AK 74? Mam nadzeję że taki sprzęt na początek wystarczy. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Pasoszelki BW same w sobie są w porządku, ale nie za taką cenę i nie do kałacha. Ten chiński chest też o dziwo nie jest taki zły (znaczy się, opłacało mi się go kupić za dychę :icon_biggrin: ), ale może nie pomieścić po 2 magi od kałacha (nie posiadam niestety takowych, żeby sprawdzić). Pojedynczo powinny wejść, ale to też raczej słabe rozwiązanie.

 

Kup kamizelke modułową i dozbieraj na ładownice - najbardziej przyszłościowa opcja.

Link to post
Share on other sites

Co do sklepu airsoftguns to dzisiaj odebrałem Ak. Wszystko jest super zapakowane, przysłali na drugi dzień więc osobiście nie mam zastrzeżeń ale wezmę to pod uwagę. Jedyne co mnie dziwi to to że zamówiłem mojego AK w czwartek i zapłaciłem za niego 320zł a od wczoraj jest za 500:) Ten chest rigg pod linkiem jest bardzo fajny tyle że narazie mnie nie stać więc kamizelke sobie chyba narazie odpuszcze i dozbieram troche kasy.

Link to post
Share on other sites

Pasoszelki BW za 50zł i to jeszcze tylko z jedną ładownicą?!

O tempora, o mores!

Ja kupiłem za 30 z dwiema ładownicami (tak, wiem co to inflacja).

Ale ad rem. Jeśli bardzo chcesz mieć pasoszelki BW i przenosić w nich magi do kałaszka to masz zasadniczo dwa rozwiązania:

1. kombinować w sposób niewygodny - dwa magi zmieszczą się w pokrowiec na saperkę, a cargo (nadupnik, pokrowiec na chlebak) robi za zrzutówkę,

2. kombinować w sposób w miarę wygodny - kupujesz ładownicę na magi do Kałasza w systemie Molle i za pomocą trytytek przymocowujesz do pasa, a cargo robi za zrzutówkę (ew. kupujesz zrzutówkę).

Link to post
Share on other sites

Pomyśle nad drugą opcją. Tak popatrzyłem na inne aukcje i rzeczywiście żydzi(bez obrazy) ten koleś. Moge przecież kupić same pasoszelki BW za kilka złotych, chlebak i ładownice do AK ale nie z demobilu(nie zależy mi narazie na wyglądzie tylko na użyteczności ale ładownice z WP albo z ZSRR są wyjątkowo paskudne). Czyli by mnie za komplet wyszło koło 30zł. Byłbym rad gdyby ktoś jeszcze coś o goglach napisał.

 

P.S. Dzisiaj przestrzeliłem kałacha. Wykonany świetnie. Nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Imitacja drewna super wygląda. Śmiga aż miło. Już go rozkładałem i składałem chyba 5 razy:) Może to nie najwyższa półka ale za 320zł chyba bym nic lepszego(nowego) nie dostał.

Edited by muzyks51
Link to post
Share on other sites

Szelki - dusicielki WP rewelacją nie są, to fakt. Ale po dobrej regulacji (ech, trwało zanim się tego w praktyce nauczyłem) na początek spokojnie wystarczą. Tylko trzeba solidnie dociągnąć, bo inaczej będzie wszystko latać jak Icek Rozenblaum po pustym geszefcie. To co powyżej z własnych doświadczeń, zarówno airsoftowych jak i rekonstrukcyjnych.

Link to post
Share on other sites

Wolałbym chodzić z reklamówką niż w tych pasoszelkach WP. Jak byłem w woju to GORSZEJ rzeczy od tego nie dało się znaleźć - jak zepniesz za mocno to oddychać się nie dało, jak za lekko to op1 latało, nie polecam, za 1,25zł kup 2 reklamówki z biedronki i to będzie o wiele lepsza opcja :)

Link to post
Share on other sites

co do gogli polecam ci Bole X800 - testowalem550FPS z przylozenia - malutkuie odkrztalcenie - odziwo to samona szybce z chinskiego klona X800.

czemu te gogle? - wentylacja i mozliwosc zmodowania ich i dolozenia wentylatorka - ja taki mod mam i sobie chwale wentylatorek + przelacznik + pojemniczek na 2 baterie AAA = okolo 35PLN slysze lekki szumek ale w budynku gdzie nie ma ruchu powietrza, para na goglach mi nie straszna.

Link to post
Share on other sites

Pasoszelki BW same w sobie są w porządku, ale nie za taką cenę i nie do kałacha. Ten chiński chest też o dziwo nie jest taki zły (znaczy się, opłacało mi się go kupić za dychę :icon_biggrin: ), ale może nie pomieścić po 2 magi od kałacha (nie posiadam niestety takowych, żeby sprawdzić). Pojedynczo powinny wejść, ale to też raczej słabe rozwiązanie.

 

Kup kamizelke modułową i dozbieraj na ładownice - najbardziej przyszłościowa opcja.

Nic dodać, nic ująć, Wiciok jak zwykle ma rację!

 

Co do ochrony oczu to na początek możesz spróbować załatwić sobie te gogle http://www.natare.pl...avision-9301714 A widzę że jesteś z Mysłowic, czyli niedaleko :icon_biggrin:, więc jak masz kogoś z rodziny albo znajomego co robi na grubie to te gogle masz praktycznie za free. :icon_biggrin:

Zły pomysł...

I przede wszystkim odpuść sobie ten sklep. Jest o nim pokaźny temat na forum, a opinie do przychylnych nie należą.

Trzecia prawda... (nie chcę się wyrażać).

 

A co sądzicie o szelkach z WP? http://allegro.pl/sz...3990099631.html

Szelki dusicielki, w żadnym wypadku nie kupuj tego badziewia! S95 są o niebo lepsze, tylko nie za takie pieniądze, wpisz w google ARMYWORLD i popatrz tam za ile można je kupić!

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

W moim przedziale cenowym na amyworld same bundeswehry. Dają cztery podwójne ładownice do g3 zamiast ładownicy na saperke i na manierke ale co mi z ładownic do g3 jak tam nawet pół magazynka z AK nie wejdzie.Chyba narazie odpuszcze te kamizelki i bede trzymał magazynki w kieszeniach a jak bede miał do wydania te kilkadziesiąt złotych więcej to dopiero pomyśle o tym i kupie coś bardziej przyszłościowo bo dosyć mam już kombinowania z jakimiś dusicielkami i ładownicami z ZSRR co wyglądają jakby ktoś nimi toalete wysprzątał przed chwilą. Jak to mówią z niczego nie ma nic więc narazie pieniądze zainwestuje w jakieś porządniejsze gogle. Wynalazłem coś takiego: http://allegro.pl/okulary-ochronne-bolle-cobra-gogle-balistyczne-i3978912487.html . Poczytałem troche o klasach wytrzymałości i te mają B poza tym są z dobrej firmy więc za te pieniądze kusząca w miare propozycja.

Link to post
Share on other sites

Ten system nazywa się 58 pattern. Jeśli Twój szpej nie musi być we Flecku to zainteresuj się też brytyjskim systemem PLCE w DPM-z tanich pasoszelek imho nie ma nic lepszego (powinien być na armyworldzie).

 

PLCE z magazynkami do Kałasza nie bangla. Gdyby były ładownice na rzep (jak w cheście PLCE) to by się podregulowało, i jakoś by poszło. Ale ładownice od pasoszelek PLCE są zamykane na CITEKi / zapięcia hiszpańskei, i regulacja jest tam zerowa. Macałem, macali dla mnie spece od brytyjskiego oporządzenia, rezultat ten sam: nic z tego.

 

58 pattern - nie powiem, interesujaca opcja, ale te ładownice pomyślano na magazynki od L1A1. Bałbym się że do AK nie podpasują, a regulacji nie widzę.

Wniosek: sprawdź przed zakupem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...