Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WEEKEND ZWIADOWCÓW V


Recommended Posts

WEEKEND ZWIADOWCÓW V

 

05.09 - 07.09.2014

 

Wszyscy którzy czekali na tę informację dzisiaj mogą odetchnąć z ulgą kolejna edycja szkolenia odbędzie się również w tym roku.

Przyznam szczerze, że z mieszanymi uczuciami podjąłem się organizacji tegorocznej imprezy, a wątpliwości nie dotyczyły tego czy organizować lecz jak zorganizować w nawale swej aktywności. Męska decyzja została podjęta jakiś tydzień temu zatem do dzieła.

Jak co roku spotkamy się w którymś miejscu powiatu Międzyrzeckiego, jak co roku przygotowany zostanie program szkolenia i jak co roku wdrażali będą go instruktorzy ze Scottem na czele :icon_smile: Oczywiście będzie też temat wiodący oparty na działaniach rozpoznawczych i jego weryfikacja podczas ćwiczenia sprawdzającego.

Co z nowości???

Wprowadzony zostanie podział na dwie kategorie kursantów.

  • Pierwsza SOFT lub jak kto woli BASIC przeznaczona dla tych wszystkich których wiedza i umiejętności są w stanie początkowym i więcej maja do nauczenia się niż do przekazania.
  • Druga HARD lub dowolnie PROFESSIONAL dla osób których zasób wiedzy pozwala nie tylko na dalsze doskonalenie, ale też podzielenie się nią.

Oprócz podziału na dwie kategorie przewiduję zorganizowanie całości szkolenia w zespołach od początku do końca i już teraz namawiam chętnych, aby przewidzieli zapisy w zespołach wieloosobowych (6 osób = 1 zespół). Wiem, że zrodzi to problemy jednak w kompleksowym rozliczeniu przyniesie więcej korzyści, bo zespoły będą działały z sobą od początku do końca oraz posiadały jednego stałego instruktora który oprócz tego, że nim będzie, będzie również dowódcą lub jego dublerem. Przypisany instruktor prawdopodobnie (to jeszcze jest w fazie decyzji) weźmie udział wraz ze swoim zespołem w ćwiczeniu sprawdzającym.

Kilka innych kwestii:

  • Całkowita aprowizacja, czyli wyżywienie spoczywać będzie na uczestnikach. Doświadczenie z poprzednich czterech edycji podpowiada, że kursanci i tak przywożą ze sobą wystarczającą ilość prowiantu, a grochówka czy flaki raz dziennie spełniają niewielką wartość energetyczną. Bez zmian pozostanie zaopatrzenie w wodę pitną oraz kawę i herbatę.
  • Dla zespołu (w obu kategoriach), który za całokształt szkolenia osiągnie najwyższą wartość punktową przewidziane są w formie nagrody koszulki z symbolicznym nadrukiem.
  • Bezwzględnie przestrzegany będzie termin zapisów który ogłoszony zostanie w połowie marca. Tym razem telefony i maile z prośbami o wpisanie na listę już po zakończeniu naboru pozostaną głuche. Uważam, że czas jest zawsze na tyle długi, że można zdążyć.
  • Ilość zespołów, a tym samym kursantów zawierać się będzie na poziomie trzy do czterech w każdej kategorii, a więc: SOFT 3x6 lub 4x6 = 18 lub 24 i HARD 3x6 lub 4x6 = 18 lub 24 co w sumie przyniesie maksymalną ilość kursantów do 48 osób.
  • Zespoły jak wspomniałem będą sześcioosobowe zatem najlepiej aby zapisywały się grupy już wspólnie działające, co oczywiście nie zamyka drogi zgłoszeniom indywidualnym, bo z tych osób zespoły tworzone będą decyzją organizatora.

Pozostałe informacje udostępnione zostaną wraz z ogłoszeniem naboru.

 

A na koniec niespodzianka. Na portalu Allegro ukazała się oferta udziału w szkoleniu będzie ona powtarzana dziesięć razy w różnych terminach zatem jest możliwość wylicytowania udziału w szkoleniu już teraz. Wszystkich zainteresowanych zapraszam.

 

http://allegro.pl/we...3985590208.html

 

 

Recon

Edited by recon01
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Szanowni Koledzy!!!

 

Kilka zdań w temacie tegorocznego Weekendu Zwiadowców.

Mam do przekazania dosyć istotną informację. W związku z innymi ważnymi przedsięwzięciami, które następują po sobie lub nieszczęśliwie ich terminy nakładają się jestem zmuszony przesunąć w czasie tegoroczne szkolenie. Nowa data to 6 - 7.12.2014. Dzięki niej z typowo wakacyjnego klimatu wkroczymy w działania nieco bardziej ekstremalne. A jaka tematyka? Tym razem "Przetrwanie grupy rozpoznawczej na terenie zajętym przez przeciwnika".

Zapewne sporym zaskoczeniem dla wielu będzie przesunięcie terminu tegorocznego, kolejne dane rozpoczynają ciąg informacyjno-przygotowawczy zarówno dla potencjalnych uczestników jak też dla mnie jako organizatora.

Od roku ubiegłego (o czym niektórzy może nie wiedzą) WZ jest jednym z przedsięwzięć szkoleniowych projektu Lekka Piechota Obrony Terytorialnej prowadzonego przez stowarzyszenie ObronaNarodowa.pl nie oznacza, to jednak, że szkolenie jest zamknięte dla osób "z zewnątrz".

  1. Tematyka ewoluowała z podstawowej wiedzy zdobywanej na kolejnych edycjach do zagadnień bardziej specjalistycznych, których realizacja wymaga już znajomości podstaw.

  2. Aby zapewnić kursantom właściwe warunki szkolenia zdecydowałem się ograniczyć ich liczbę do 30 w podziale na sześć grup po pięć osób lub pięć grup po sześć osób.

  3. Istotną zmianą jest, to że od tej edycji udział w niej zgłaszać mogą jedynie grupy zorganizowane (5 lub 6 osobowe).

  4. Szkolenie realizowane będzie w obiekcie (zajęcia teoretyczne oraz nocleg) oraz w terenie (zajęcia praktyczne).

  5. Instruktorami oraz ich pomocnikami będą osoby już "sprawdzone technicznie" którzy potrafią przekazać wiedzę oraz tak kierować zagadnieniami, aby były ciekawe i przyswajalne przez kursantów. Dotychczas zdarzało się, że instruktor nie zawsze podchodził do swojego zadania merytorycznie, co pociągało za sobą późniejszą krytykę i niezadowolenie. Tym razem postaram się tego uniknąć.

  6. Prawie zimowy termin ma za zadanie wprowadzenie kursantów w tryb zwiększonego zmęczenia poprzez umiejscowienie zajęć praktycznych w zróżnicowanym terenie oraz mam nadzieję w zróżnicowanych warunkach meteorologicznych.

Kolejne informacje będą uszczegóławiały plan szkolenia na podstawie planowania oraz pytań i sugestii potencjalnych uczestników.

 

Recon

Edited by recon01
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć.

 

Już zaczął się szum informacyjny w sprawie tegorocznego Weekendu Zwiadowców zatem, aby nie pozostawiać dużego marginesu na domysły podaję przybliżony zakres tematyczny:

  1. Wpływ warunków atmosferycznych oraz terenowych na organizm człowieka w zimie. Wyziębienie oraz zapobieganie hipotermii.
  2. Wpływ niedoboru pożywienia i wody na organizm człowieka przy długotrwałym obciążeniu fizycznym.
  3. Mentalność oraz czynniki zewnętrzne mające wpływ na morale i zdolność bojową grupy.
  4. Właściwe schronienie jako atut w długotrwałym działaniu na tyłach przeciwnika.
  5. Pozyskiwanie pożywienia z zasobów naturalnych, przygotowanie posiłku w warunkach polowych.
  6. Zapobieganie i przeciwdziałanie dekonspiracji grupy rozpoznawczej.
  7. Orientowanie się w terenie przy pomocy mapy, busoli oraz przedmiotów terenowych.

Link to post
Share on other sites

no i bardzo dobrze, byle tylko miejsc starczyło dla wszystkich chętnych, z tego co pamiętam to poprzednie edycje przyciągnęły więcej (dużo więcej?) niż 30 osób. Perspektywa działania w zimie może odstraszyć część weekendowych komandosów, to może starczy miejsc?;)

 

czołem!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Kolejne informacje.

Termin zapisów 01.10.2014 - 31.10.2014

Jest to termin jedyny i nieprzekraczalny, pełna rejestracja obejmowała będzie przesłanie zgłoszenia na wybrany adres poczty elektronicznej oraz wpłatę składki na konto bankowe, dopiero po jej zarejestrowaniu uczestnik otrzyma powiadomienie o wpisaniu na listę. Aktualizowana lista uczestników dostępna będzie na forum portalu WMASG.

Składka określona została na 80zł od osoby i rejestrowana będzie jako zbiórka publiczna na określony cel. W ten sposób wpływ składki będzie całkowicie zgodny z obowiązującym prawem. Każdy uczestnik jako potwierdzenie, już po przybyciu na miejsce szkolenia otrzyma wydrukowaną cegiełkę.

Informacje w jaki sposób dokonywać rejestracji opublikowane zostaną w terminie 29-30.09.2014 i będą wiążące dla wszystkich kandydatów.

 

x3y22u.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Cześć, czołem. Czas minął jak z bicz strzelił i ten pierwszy październik zastał mnie obrazowo mówiąc "z opuszczonymi gaciami". Trochę spraw zawodowych, niedawne szkolenie w Ostrowcu i kalendarz dostał kopa.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Weekendzie Zwiadowców proszę o kilka dni cierpliwości (powiedzmy do niedzieli 5-go października) podopinam sprawy formalne i zacznę przyjmować zgłoszenia.

 

Recon

Link to post
Share on other sites

Cześć, czołem.

 

Z małym poślizgiem, który mam nadzieję mi wybaczycie informuję o rozpoczęciu zapisów na tegoroczny Weekend Zwiadowców. Uprzejmie proszę wszystkie chętne osoby, a właściwie grupy o przesyłanie zgłoszenia na podany poniżej adres mailowy. Rejestracja jest dwuetapowa i obejmuje:

  • przesłanie zgłoszenia
  • wpłatę składki

W mailu zgłoszeniowym proszę o podanie:

  • nazwy grupy
  • ilości osób oraz ich imion i nazwisk (proszę nie podawać ksywek)
  • skanu bądź wydruku potwierdzenia dokonania wpłaty składki
  • prawdopodobnej godziny przybycia (nie później niż do 21.00 dnia 05.12.2014)

Wpłatę składki (jednorazowo za wszystkich uczestników grupy) należy dokonać na następujące dane:

 

Jacek Klimanek

Kalsko 58A/1, 66-300 Międzyrzecz

Bank PKO BP S.A oddz. Sulęcin

86 1020 2036 0000 0402 0063 4584

 

Za całkowite zakończenie zapisów uważam datę 31.10.2014.

Przypominam, że tegoroczne szkolenie dedykowane jest dla zorganizowanych grup,oddziałów, teamów etc. bez możliwości zapisów indywidualnych, limit uczestników to 30 osób w grupach pięcio lub sześcioosobowych. Proszę zapoznać się z informacjami umieszczonymi na forum już wcześniej gdyby natomiast były jakieś pytania, to proszę o kontakt na lubuska@obronanarodowa.pl jest to oficjalny adres dowódcy Lubuskiego Plutonu OT na, który również należy kierować maile rejestracyjne.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

WEEKEND ZWIADOWCÓW V - lista uczestników

  1. Sekcja Delta (Gdynia) - 6 osób
  2. Oddział B.R.o.S (Szczecin) - 6 osób
  3. Oddział SGO W.O.R.T (Wrocław) - 6 osób
  4. Jednostka Strzelecka JS4044 (Witnica) - 6 osób

Dnia 31.10.2014 zakończono nabór uczestników tegorocznego szkolenia Weekend Zwiadowców, powyższe zestawienie przedstawia kompletną listę uczestników w podziale na zgłoszone grupy. Dwadzieścia cztery osoby stanowiące cztery zwarte grupy, to bez wątpienia cel jaki udało się osiągnąć już kilka dni po rozpoczęciu zapisów, taka ilość uczestników pozwoli na bezproblemowe "ogarnięcie" ich w terenie oraz na punktach kontrolnych.

Tegoroczny WZ, to jak zwykle koncepcja różna od wszystkich pozostałych tym razem postawiłem na działanie zespołowe i to nie tylko w grupach, ale też jako całości podczas wykonywania niektórych elementów ćwiczenia. Także jego przebieg wyglądał będzie zupełnie inaczej niż dotychczasowe, nie będzie szkolenia w jednym miejscu, grupy praktycznie cały czas będą w ruchu zdobywając potrzebną wiedzę "gdzieś w terenie" w którym oczekiwali będą instruktorzy.

Więcej informacji o przebiegu szkolenia udostępniona zostanie do 10-go listopada, w tym także wykaz niezbędnego wyposażenia.

 

Recon

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...