Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36c [ARES] - Li-po 11,1V 2000mAh ?


Recommended Posts

Dostałem radę żeby do G36c włożyć baterię Lipo 11,1V 2000mAh[+] 20-40C [+/-].

Czy ktoś z was ma może jakąś konkretną baterię, która ma takie parametry i mieści się w chwycie? Jeśli tak to jaką?

 

Teraz, ani w sklepach, ani na allegro, nie mogę znaleźć baterii w dwóch modułach z takimi parametrami. Czy może wejdzie jakaś bateria w jednym module? (z tego co dotąd wyczytałem to nie ale może coś przeoczyłem).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ok. Kupiłem Li-Po 7,4V 1750 mAh. Sprawdziłem, pasuje.

Ale jakie było moje zaskoczenie kiedy okazało się że bateria ma końcówkę T-deans, a stockowe kable nie.

Weterani wiedzą o takich rzeczach wcześniej, ja nie wiedziałem.

Kable wymienię niedługo na modelarskie+mosfet ale chciałem przestrzelać już swoją replikę i usłyszeć jak działa! :icon_eek2:

 

Tam jest taka końcówka kwadrat/kółko (nie znam jej nazwy). Czy można dostać w sklepie przejściówki? Albo może jest jakiś bezpieczny sposób na podłączenie tego... Cholera... Wściekłem się :icon_neutral2:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dla kolejnych poszukujących odpowiedzi na podobne pytania wpisze jak to wyglądało u mnie.

 

Chciałbym bardzo podziękować HUBA_LBN który bardzo mi pomógł w wyborze części.

 

Czyli:

:icon_arrow: Replika: g36c ARES [czyli dokładnie: AR-006]

:icon_arrow: Kupiłem ostatecznie Akumulator Redox LiPo 1750 mAh 7,4V 20C

Bałem się że szybkostrzelność będzie słaba ale po wymianie reszty [poniżej] jest naprawdę w dechę!

[do tego ładowarka - jak dla mnie bomba, super prosta i wygodna]

:icon_arrow: Kable modelarskie 1,50mm2

:icon_arrow: Wtyki T-Deans

:icon_arrow: Konektory [wsuwki żeńskie] 2,8 mm [potrzebne są 2 sztuki, ja wykorzystałem 4 bo 2 zepsułem]

:icon_arrow: Cienki miedziany drut

:icon_arrow: Cyna + kalafonia

:icon_arrow: Mosfet NanoSSR

 

Kable w tym gearboxie są na wierzchu więc wymiana to banał. Kabel czerwony i czarny leci do silnika, te cienkie kabelki od mosfetu do 'konektorów' nad spustem. Schemat jest na stronie podanej na opakowaniu Mosfetu. Jest tam na stronie także pokazany sposób na dolutowanie kabla do wtyczki T-deans [tutaj przyda się drut miedziany], bardzo przydatny :icon_exclaim:

Uwaga przy lutowaniu bo miedź nagrzewa się na swojej całej powierzchni i łatwo się poparzyć :icon_wink:

 

Wrażenia:

Z repliki strzełem jedynie próbnie, dopiero w sobotę jadę przetestować w akcji.

Wszystko mieści się bez zbytniego upychania - Mosfet chowa się razem z baterią dookoła lufy w chwycie/chłodnicy z przodu.

Szybkostrzelność - jak dla mnie bomba.

 

Offtop apropos repliki:

Celność na 5! Kulki lecą jak po sznurku. Miałem okazję postrzelać repliką CA sprzed dobrych kilku lat z preclufą, 410 fps i celność jak i rozrzut były na niższym poziomie. Jestem pozytywnie zaskoczony.

 

Poza tym włożyłem sprężynę 120 Gaudera. Wrażeniami jak się wszystko sprawuje pochwalę się w kolejnym poście.

Pozdrawiam!

Edited by szwagrito
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...