Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Toż to chest rig typu "chińczyk" z rozkładanym panelem piersiowym a'la RACK.

 

Pierwszy z brzegu producent - a niech będzie polski:

- chest rig typu "chińczyk": http://www.miwo-military.com/-produkty/pid,312/KAMIZELKA-CHI-CZYK-MODU-OWY

 

- kamizelka w typie RACK'a: http://miwomilitary.pl/?p=8.77.%27TAJ%27.A-12.MIWO-MILITARY

 

Oba Miwo szyją na akceptowalnym poziomie, o jakość nie musisz się obawiać.

Link to post
Share on other sites

cóż mam toż to cudo technologii chińskiej...

 

złe nie jest jeśli jeździsz na jebanki stricte niedzielne... na 2-4h ok na dłużej możesz mieć problem.

 

ogólnie to co moja "przeżyła" utwierdza mnie w przekonaniu, że zalezy od szyjącego chińczyka czy ryż był smaczny..

Link to post
Share on other sites

To ja się domyśliłem, ale chodziło mi o coś dokładniejszego np. czy plastiki się kruszą, szwy pękają, materiał się przeciera itd. Czyli rozumieć mam że to wszystko na raz, i że rozleci się to na mnie podczas trzeciej strzelanki ?

Link to post
Share on other sites

Generalnie wszystko na raz. Szwy mogą być krzywe (PALSy nie trzymają wymiarów) i słabo przyszyte, materiał jest wyjątkowo podatny na uszkodzenia, kolory też pozostawiają wiele do życzenia. Klamry też są wykonane głównie z "gównolitu".

 

To taka loteria, nigdy nie wiadomo co otrzymasz w przesyłce. Oczywiście możesz się bawić w próby modyfikacji czy poprawiania chińczyków, ale wg. mnie to się całkowicie nie kalkuluje.

Link to post
Share on other sites

To jest źle zadane pytanie :icon_wink:

 

Bo wszystko zależy, co i jak powiesisz sobie na cheście - albo na pasoszelkach.

 

W największym skrócie - w cheście rośnie Ci "brzuch". Im lepiej i rozsądniej rozplanujesz wyposażenie, tym brzuch będzie mniejszy. Zrób to źle, i będzie ciąża spożywcza :icon_wink:.

W pasoszelkach "tyjesz" w biodrach. Jeżeli również z przodu, to są to pasoszelki źle złożone, ale generalnie - im szerszy w nich jesteś, tym dla Ciebie gorzej.

 

Na grubym (i wrzynającym się) "brzuchu" chest riga nie leży się (ani nie czołga) zbyt wygodnie. Z kolei szerokie w biodrach (i na tyłku - buttpack / chlebak) pasoszelki zawadzają przy chodzeniu blisko ściany, przechodzeniu przez framugi i inne "wąskie gardła". Po prostu zaczepiasz nimi o przeszkody.

Dlatego też klasycznym posunięciem było polecanie chesta do CQB, a pasoszelek do lasu - w CQB nie leżysz i nie czołgasz się aż tak wiele, w lesie z kolei nie przebijasz się przez ciasne przejścia.

 

Ale dobrze złożony, niskoprofilowo wyposażony chest pozwala leżeć i czołgać się bez większych trudności, a pasoszelki złożone "blisko przy ciele" nie utrudniają znacząco operowania w pomieszczeniach. ceną za to jest ograniczenie ilości wyposażenia, jakie ze sobą zabierzesz.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Czesty tego typu są o wiele większe niż w większości systemów potrzeba. Do większości ładownic wystarczą 3 rzędy taśmy (przy ładownicach do AK 4 są lepsze). Więcej taśm to więcej materiału, to mniejsza ruchliwość i większa potliwość. RACK z kolei jest za długi, o ile pamiętam 20 komórek, gdy 14 to optimum. Nawet przy 14 kieszenie cargo często lądują pod pachą i dostęp do nich nie jest łatwy, szczególnie jeśli nosimy czesta wysoko. Innymi słowy (z wyjątkiem AK) szukałbym czegoś ala RACK na 12-14 komórek i wygodnymi szelkami (bo RACK ma taśmowe, co jest dobre w miniczestach ale nie w dużych).

Link to post
Share on other sites

Nawet przy 14 kieszenie cargo często lądują pod pachą i dostęp do nich nie jest łatwy, szczególnie jeśli nosimy czesta wysoko. Innymi słowy (z wyjątkiem AK) szukałbym czegoś ala RACK na 12-14 komórek i wygodnymi szelkami (bo RACK ma taśmowe, co jest dobre w miniczestach ale nie w dużych).

 

To zależy ile masz bebecha. ;-) Jeśli opona jest zbieżna z moją, to przy 20 dopiero ląduje pod pachami, jak w moim TAJu. A i on jest dobrym przykładem komfortowych szelek, które można domówić, zamiast taśm.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...