Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Aimpoint CompM2 G&P


Recommended Posts

Witam.Chciałbym zasięgnąć opinii użytkowników wyżej wspomnianego koli.Jak wygląda sprawa z wytrzymałością,i czy plamka nie jest zbyt duża.Ciekawi mnie też gdzie mogę takowy nabyć,bo poza komisem nigdzie nie znalazłem.Z góry dzięki :D

 

Link to post
Share on other sites

Pany, przecież wiadomo, że Aimpointy od G&P są jednymi z najlepszych, o ile nie najlepszymi kopimi na rynku. To żadna nowość. @Foxtrot nie, takie problemy nie występują. W moim egzemplarzu są luzy na włączniku, ale kolimator został kupiony jako używany i widać, że swoje przeszedł.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

GP523 to green dot. GP121 to red dot.

 

Panowie jak wam się sprawdza bateria w tym kolimatorze? Nigdzie nie czytałem żeby ktoś miał z tym problem ale u mnie jest fatalnie. Praktycznie na każdą grę muszę wsadzać nowe baterie.

 

Co prawda ustawiam zawsze na poziom 5/5 no ale sumarycznie to świeci może 10 godzin i są puste. Wydaje mi się to jednak zdecydowanie za mało?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Muszka nieco przysłania pole widzenia w kolimatorze, mniej więcej do połowy okularu, ale celuje się dobrze, intuicyjnie. Można przejść na wyższy montaż dla większej wygody. Ale jeśli korzystasz z maski ochronnej na twarz, to montaż wysoki jest przydatny - bo wygodniej celować.

Celowanie przez zasłonięty wizjer trzeba brać umownie (moim zdaniem to mit) - awaryjnie można, ale skuteczność nie jest gwarantowana. Gdyby można było skutecznie celować przez zaślepioną optykę, to pewnie by taką produkowali.

Link to post
Share on other sites

Przyzwyczaja do czego? Do złego celowania? Prawidłowo nie da się celować z zasłoniętym kolimatorem.

 

Przykład dla osoby praworęcznej/prawo-ocznej.

Osoba celując przez lunetę patrzy prawym okiem, natomiast lewe ma zamknięte.

Osoba która ma pierwszy raz kontakt z kolimatorem zazwyczaj celuje jak z lunety, zamykając lewe oko.

Zasłaniając kolimator, zmusza się osobę do otwarcia lewego oka.

Osoba się przyzwyczaja do celowania przy użyciu kolimatora z otwartymi oczami.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...