Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Czołem,

 

Niby duży portal a pomimo pojawienia się repliki na rynku jakiś czas temu, nadal cisza :icon_razz:

 

Zacznę od minusów:

 

- Ciężko chodzące przełączniki rodzaju ognia, nie dość że muszą się wyrobić to jeszcze ich budowa pozostawia wiele do życzenia, przełączenie na ogień ciągły bez zmiany pozycji dłoni jest niemożliwy, ewentualnie ja mam koślawe łapy, ale przy M4, M16 czy PDW tego problemu nie miałem.

 

- Wkurzająca regulacja Hopup na klucz imbus, no ale to mały minus, da się wytrzymać.

 

- Mechanizm składania kolby, ząb jest z plastiku, mimo że wygląda solidnie spodziewam się że można go uszkodzić, trzeba bardzo mocno wcisnąć przycisk zwolnienia aby nie używać siły do złożenia kolby na bok.

- Dziwny sposób montażu osłony lufy, z przodu jest na dwie śruby których nie da się dokręcić, w związku z czym łoże lekko się telepie na boki, na szczęście delikatnie i nie ma szans na uszkodzenie repliki.

 

- Teraz największy minus, otóż któryś z „bardziej” inteligentnych projektantów tej zabawki wpadł na genialny pomysł, mianowicie w momencie strzału boltcarrier wali z pełną siłą w plastikową rurkę będącą stałym elementem kolby. Nie wiem co za kretyn to wymyślił ale chyba tylko po to aby replika się rozpadła po iluś strzałach przy mocniejszym gazie, że o wpływie tego na uszkodzenie boltcariera nie wspomnę. Przy pierwszym strzale z repliki usłyszałem taki huk że aż mi w uszach zapiszczało.

Na tym zdjęciu pięknie widać te rurkę:

 

http://www.taiwangun...89f0185f8f9.JPG

 

Rozwiązanie tego problemu już mam ale przyznam się zę w pozostałych replikach WE boltcarier zatrzymywał się na twardej gumie, mam dostęp do 2 sztuk WE KAC PDW (gen 2 i 3 chyba) oraz do 2 sztuk WE G36 więc wiem.

 

Pracuję w miejscu gdzie mamy dostęp do rolek serwisowych drukarek Xerox, jedna z tych rolek idealnie pasuje na tą rurkę, wystaje jakieś pół centymetra i amortyzuje idealnie. Jak będzie potrzebny komuś Part Number to ustalę.

 

A teraz PLUSY:

- W związku z powyższym błędem konstrukcyjnym nie miałem okazji zbyt wiele z repliki postrzelać, nie zabrałem ją ani razu w pole, na wiosnę planuję :icon_wink: ale mogę powiedzieć że jak wszystkie gaziaki WE kopie fajnie.

- Boltcatch i jego zwalnianie to jest poezja, ale to wszyscy użytkownicy Masady już wiedzą. Po użytkowaniu KAC PDW czy M4 jest to niebo a ziemia :icon_wink:

- W miarę szybki dostęp do lufy wewnętrznej, jeden PIN i dwie śrubki obluzować, po zdjęciu łoża przedniego mamy dostęp w zasadzie natychmiastowy, jak w Masadzie. Gumka Hopupa jest mała, wygląda mi na pistoletową jakąś ale to musiałby mi ktoś ewentualnie potwierdzić :icon_wink:

- Magazynek PMag, wreszcie WE poszło po rozum do głowy, poprzednie magi od WE miały tendencję do roszczelniania się w tylnej części. Teraz magazynek jest podzielony na połowy górną i dolną. Jest to o tyle fajne że uszczelka jest ułożona prosto a nie jak w poprzednich magach lekko wygięta. No i w końcu to Gazowy PMag xD

 

EDYTA:

- Jeszcze jedn plus mi się przypomniał, mianowicie sam bolt ma dodatkowe plasticzki które uszczelniają go przy strzale, mniej gazu ucieka na boki, fajny pomysl.

 

Jak ktoś chce jakieś konkretne zdjęcia to pisać, powrzucam :icon_smile:

 

Ktoś jeszcze ma tą replikę i się może podzielić doświadczeniami ?

Edited by Ghola
Link to post
Share on other sites
  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ojejku dużo tego głównie fora anglojęzyczne

 

ale tak na szybko

 

 

a druga sprawa to na facebooku jest grupa użytkowników WE

https://www.facebook...s.club/?fref=ts

 

tam pojawiają się informacje użytkowników na temat MSK

 

Ogólnie rzecz biorąc to chodzi mi o zespół spustowy czy coś zmienili w tej kwestii.

Edited by patryk910
Link to post
Share on other sites

W moim egzemplarzu nie występują problemy z handguardem, albo jestem jakiś dziwny albo u mnie zatrzask kolby jest metalowy :o

Niestety wszytko o czym mowa w filmikach u mnie jest obecne. Po mniej więcej 4 strzale na full auto zamek nie wykonuje pełnego cyklu, na semi jeszcze da się strzelać. (czekam na jakiś zespół zamka od ra-techa)

Do tego dochodzi inny problem, po przeładowaniu, zabezpieczeniu repliki, naciśnięciu języka spustowego i odbezpieczeniu następuje strzał. Mam nadzieje, że rozłożenie mechanizmu i ponowne złożenie naprawi ten problem.

 

Co do wnętrzności wszystko co najważniejsze wydaje się być stalowe, młoteczek wykonany jest chyba z gównolitu jednak ma stalowa wkładkę. (co z tego;/ jak i tak uderza w "iglice" parę mm nad ową wkładką)

Edited by jac_q
Link to post
Share on other sites

Obejrzałem ten filmik na Tubie o jestem w szoku, przeładowanie u mnie jest lekkie, replika nie ma problemu aby wykonywać całych cykli przy serii, dla testu na wszelki wypadek wywaliłem tak z pół magazynka.

 

Nie występuje u mnie także problem że po przeładowaniu, zabezpieczeniu repliki, naciśnięciu języka spustowego i odbezpieczeniu następuje strzał. Mogę sobie kręcić selektorem ognia do usranej śmierci.

 

Mam natomiast konkretną uwagę co do filmiku, otóż magi STANAG mogą powodować problemy, filmik Ratecha pokazuje że sa małe problemy ale są. W niektórych replikach zachowują się dziwnie te PMAGi, sadze że w drugą stronę może być podobnie.

 

http://www.youtube.com/watch?v=hlz0deFN3Bc

 

Nie podoba mi się także ta przeróbka tego człowieka z tą sprężynką, wygląda jakby skosił tego buffertuba bardzo niechlujnie, lekko pod skosem chyba.

 

No i nie wiem po co w MSK zwiększać ROFa, przecież to wiertarka okrutna jest.

 

Zdjęcia MSK na picasie, z już założoną rolką :icon_smile:

 

https://picasaweb.go...feat=directlink

Link to post
Share on other sites

@FlorChuck

Najprawdopodobniej będę w sobotę za 2 tyg, ale za to na bank będę na defconie.

 

@Ghola

Wiesz u mnie też wszystko chodzi ładnie pięknie, najprawdopodobniej problemy zaczynają się jak uszczelka od maga się zmrozi. Problem z bezpiecznikiem na moje oko eksperta:P wynika ze złego złożenia części. Jak nie to replika idzie na ścianę i czekam na ACRa od KWA lub PTS :D

Link to post
Share on other sites

Tak jak Jac_q napisałem na priv, to jest poniższa rolka którą mam założoną.

 

http://pl.eetgroup.c...d-Roll-Assembly

 

Mam około 20 sztuk, ze dwie w zapasie sobie zostawię, no i ja mam do nich ułatwiony dostęp bo są w serwisie. Normalnie się je wyrzuca po wymianie, nie wiem czemu je zachowali, ale przytuliłem z pocałowaniem dłoni jak się okazało że pasują.

Edited by Ghola
Link to post
Share on other sites

W MSK jest to malenkie doszczelnienie, ale nie sądzę aby dużo to zmieniło, za dobrze nie będzie :D

 

Zależne także od gazu jakiego się używa, mnie się wydaje. W naszym gronie używamy o tego dziadostwa:

http://www.abbeysupply.com/predator_ultra_gas.html, jesteśmy z niego zadowoleni.

Raz dla tetsów repliki kupiłem Green Gas Ultrair i więcej tego nie uczynię, tragedia, przy końcówce gazu w butli nie dało się z MSK wystrzelić maga.

 

KAC PDW używałem jak było w granicach zera, noc była, nawet znośnie strzelał, ale do perfekcji to mu brakowało xD

 

MSK w warunkach bojowych nie testowałem, niestety, ale to się zmieni :D

 

Jac_q ? bawiłes się MSK jak zimno było ?

Link to post
Share on other sites

Tak jakieś 2 tyg temu bylem przestrzelać repliki czy któraś nie zrypała. Na gazie 101 INC nowym MSK wywalił jakieś 3/4 maga na semi.

Przy czym dla porównania KRISS Vector na tym samym gazie, wystrzelił maga i trochę.

 

Patryk910 serio proszę o linka jak uporać się z problemem wykonania pełnego cyklu.:(

Edited by jac_q
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Też to masz, trafiłem na kilka zdjęć gdzie ich nie było. Zastanawiam się po prostu czemu twoja replika nie może wykonać pełnego cykluc zasem :icon_biggrin:

 

Chyba mnie olśniło w czym rzecz z tym cyklem. Jak wrócisz do domku to cyknij mi prosze fotkę spodu boltcariera oraz od góry mechanizmu spustowego w pozycji do strzału. Tyko bez flesha aby się nie odbiło od metalu.

 

Jeśli ktoś by chciał obejrzeć czy pomacać MSK w Mazowieckim to będę na strzelance 29-03-2014, zgodnie z ankietą WW2.

 

http://weekend-warri...8&view=viewpoll

 

Po dwóch strzelaninach powiem że nowe WE PMagi bardzo źle znoszą niższe temperatury (do 15 stopni). Stare STANAGi działają w takich temperaturach o niebo lepiej.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Napotkałem problem nt. którego internety milczą.

Mianowice idąc po kolei: selektor ustawiony na safe u mnie włącza full auto | singiel działa jak należy | full auto włącza u mnie blokadę spustu. Pewnie to wina tego, że źle złożyłem zespół spustu - nie, nawet go nie wyciągnąłem z korpusu. Wygląda to na odwróconą kolejność funkcji selektora, pewnie go przekręciłem o 180° i dlatego działa odwrotnie - nie, posiada on dość znaczna blokadę to uniemożliwiając.

A wszystko to stało się tak po prostu nagle, replika ma przebieg zerowy nie licząc wystrzelenia całego jednego magazynka w trybie suchym. Oczywiście teraz wszystko rozebrałem i sprawdziłem, ale każda pojedyncza sprężynka jest ok, na poszczególnych częściach jedyne ślady zużycia to starta farba, nie ma żadnych ubytków czy pęknięć.

Nawet dobra wódka nie pomogła, co robić, no co robić?

Link to post
Share on other sites

Zespół spustu miałby cokolwiek do tego jakby ci np wpadła pod niego kulka i się tam zablokowała powodując na stałe podniesienie, full auto gotowe aż do wyczerpania zasobów.

 

Winę bym szukał w selektorze ognia, coś tam się stało pewnie. Rozłóż replikę do stanu tak aby został ci w rękach tylko dół, tam gdzie jest rękojeść jest taka mała śrubka (za całym mechanizmem spustowym i selektorem ognia), po jej wykręceniu będziesz w zasadzie mógł swobodnie wyjąć mechanizm odpowiadający za selektor ognia bez dodatkowych i upierdliwych opcji w stylu demontowania boltcatcha jak to niektórzy robili na YT.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...