Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS-74 [LCT]


Recommended Posts

Hej :)

Przymierzam się do kupna AKS-74 (drewniane łoże) od LCT.

Zwracam się do Was z pytaniem o wady tej repliki, bo jak wiadomo nie od dziś, nie ma repliki idealnej.

Jak z wykonaniem zewnętrznym oraz wewnętrznym?

Spasowanie części - Nic nie lata? Wszystko dobrze się ze sobą trzyma? Składana kolba ma duże luzy?

Wewnętrznie - Co jest od samego początku do wymiany, oprócz gumki i komory HU?

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wykonanie LCT jest wzorowe. Do wymiany, zależy ile fpsów potrzebujesz. Ja mam "mazowiecki stock" - czyli 450 fps,

wymieniałem prowadnicę sprężyny na metalową, sprężynę na 140 shs , zębatk na 100:200 shs helikalne (zwane inaczej high torque przez inne firmy) i gumkę, na zieloną g&g. W początkowej fazie uzyskałem niecałe 470 fps (465 do 470 - takie wahania były). Po 2 tysiącach kulek, spreżynka shs się ubiła (z tego jest znana) i jest idealne 450 +- 3).

 

Przy tej konfiguracji, potrzebne lipo 3s, bo na 2s rof starego maksima...Uwaga, pod dekiel, wchodzi tylko najmniejsze lipo 1200 z hobbykinga,

 

Jak chcesz mniej fps, możesz pominąć zębatki (spring 130). Serwis robił mi gunfire (polecam).

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

To może dwa zdania o swoim, jest z nowej wersji (NV). Przy wymianie paru rzeczy, gumki, lufy i sprężyny na M130 wyszło 515 fps. W przyszłym tygodniu replika jedzie do serwisu, chcę zmniejszyć do 450 na M120. Serwis robił mi Milcord, polecam.

 

 

 

Co do spasowania, replika jest naprawdę przemyślanie zrobiona, wszystko trzyma się dosyć solidnie. Metal ma ładną fakturę.

Pisze co prawda o AKMS, ale nie różnią się raczej.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zostawię kilka spostrzeżeń po pierwszym macaniu:

+ Wykonanie na prawdę ładne, kawał solidnej stali, daje wrażenie pancernego. Trzeba go trochę postarzeć, bo ma coś sztucznego w wyglądzie. Drewna również ladne, ale znajdę się tacy, co będą kombinować :-)

+ Wszystko (selektor, zwalniacz kolby, etc) chodzi bardzo ciężko, pewnie kwestia wyrobienia. Do włożenia rury gazowej potrzebowałem młotka :-) Mimo wszystko plus, że nie telepie.

- Seryjny hi-cap wygląda tragicznie, nadaje replice zabawkowego wyglądu. Żeby to jakoś wyglądało będę musiał poprzerabiać ostre. Trzeba uważać na pin zwalniacza magazynka, bo na dzień dobry mi wypadł.

- Urządzenie wylotowe (tłumik płomienia?) bardzo mocno telepie we wszystkie strony. Da się jakoś zredukować luzy?

- Chwyt pistoletowy nie wygląda zbyt solidnie, trąci chińskim plastikiem. Przy użyciu większej siły pojawiają sie luzy. Przy intensywniejszym eksploatowaniu może sprawiać problemy. Ludzie pisali, że pojawia się pęknięcie. Polecicie jakąś pasującą alternatywę?

- Muszka przesunięta ponad 1mm.

- Nie wiem czy tak powinno być, ale wycior nie daje się wyciągnąć z powodu zahaczania o śrubę imbusową od podstawy muszki.

- Bardzo kiepska dostępność części ostrych w Polsce.

 

Jak kupię lipoli i serwis zamontuje mi pakiet startowy (gumka, dysza, prowadnica sprężyny i nowe kable) to napiszę coś więcej.

Link to post
Share on other sites

 

- Urządzenie wylotowe (tłumik płomienia?) bardzo mocno telepie we wszystkie strony. Da się jakoś zredukować luzy?

- Chwyt pistoletowy nie wygląda zbyt solidnie, trąci chińskim plastikiem. Przy użyciu większej siły pojawiają sie luzy.

- Bardzo kiepska dostępność części ostrych w Polsce.

 

Nawiń trochę taśmy teflonowej na gwint i na to nakręć urządzenie wylotowe. Drugą opcją jest umieszczenie wewnątrz

urządzenia wylotowego dopasowanego oringa (niestety nie wiem jak wygląda wnętrze urządzenia od LCT, więc sam sprawdzisz,

czy się da)

 

Co do dostępności części od AK74 w Polsce, nawet nie ma co liczyć.

Link to post
Share on other sites

Jak wygląda wymienność części z Tantalem? Tego dosyć sporo jest na naszym rynku, a był przecież robiony na licencji AK74.

 

Jeszcze mam trochę głupie pytanie :-) Po czym poznać, że replika jest z nowszej serii NV? Nigdzie na kartonie ani na "metce" przy replice nie mam tego dopisku, a nie wiem czy sklep nie zrobił mnie w wała.

Edited by gratek
Link to post
Share on other sites

Jak wygląda wymienność części z Tantalem? Tego dosyć sporo jest na naszym rynku, a był przecież robiony na licencji AK74.

 

 

Jedno, zasadnicze pytanie - po co...?

 

Tantal robiony na licencji AK74? Brakuje Ci wiedzy na tematy, które poruszasz.

 

Tantal jest polskim odpowiednikiem rosyjskich karabinów, nie klonem na licencji.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Nie wiem, czy mogę tu napisać, czy nie, ale po co będę dorabiał nowy temat, skoro od tego są zieloni.

 

Otóż:

Mam rzeczonego AKS-74NV od lct i na wymienionej gumce HU na systemę replika strzela ładnie na te 60m ze stockowego hi-capa. Problem polega na tym, że jeśli wsadzić mid-cap cymy, wali po dwie kulki, albo jedną, a druga się wytacza z lufy. Z mojej perspektywy wygląda na to, że sprężyna w magazynku jest zbyt silna i wpycha te kulki do komory zbyt mocno, ale nie jestem pewien na 100%. Co można zrobić?

 

Za odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
sprężynę na 140 shs , .... Serwis robił mi gunfire (polecam).

 

450fps na m140? I Ty polecasz taki serwis?

 

Ale wracając do tematu. Repliki LCT są wg. mnie najlepiej wykonanymi replikami AK na rynku (tak, RS także jest świetny).

 

Trochę dopieszczania wizualnego (papier 2500, wełna stalowa) i mamy piękną replikę ;)

 

123.png

 

 

E&L to także świetne repliki, z tym że ich oksyda nie ma nic wspólnego z wyglądem palnego aka (mają za to trochę fajniejsze bebechy i lepszy silnik w stocku)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie wiem, czy mogę tu napisać, czy nie, ale po co będę dorabiał nowy temat, skoro od tego są zieloni.

 

Otóż:

Mam rzeczonego AKS-74NV od lct i na wymienionej gumce HU na systemę replika strzela ładnie na te 60m ze stockowego hi-capa. Problem polega na tym, że jeśli wsadzić mid-cap cymy, wali po dwie kulki, albo jedną, a druga się wytacza z lufy. Z mojej perspektywy wygląda na to, że sprężyna w magazynku jest zbyt silna i wpycha te kulki do komory zbyt mocno, ale nie jestem pewien na 100%. Co można zrobić?

 

Za odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam.

Miałem podobny problem z magami od Cymy ale do AKMS'a, po prostu dałem za dużo olejku sylikonowego na sprężynę, rozkręciłem całego, powycierałem papierem i teraz lata jak powinno, możesz tez wyciorem od AK osłabić sprężynę w magu ale to mało pomaga, za to hop up słabo podkręcony może powodować podobne anomalie.
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

<p>LCT niby 1 klasa, a krzywe jak boye. Przechylona podstawa muszki, krzywo zakolkowana, na dodatek sama muszka przesunieta 2mm w prawo i jeszcze wsadzona w za duzy gwint wiec lata i sie odkreca, nierowno przynitowana szyna (sic!), niekompletna komora hop up. Niedopasowane dolne loze. "Oksyda" schodzaca od byle dotkniecia, latajacy wycior. Wiecej mi sie juz nie chcialo sprawdzac. Odeslane.Najnowsza wersja z gearboxem 3 generacji z 9mm lozyskami

Edited by Jabol
Link to post
Share on other sites

Mam wersję NV (nie wiem która to generacja, chyba druga) i jeśli chodzi o oksydowanie to imho jest świetnie.

W porównaniu z moimi emkami od G&G i G&P jest spora różnica na korzyść LCT.

 

U mnie obsada muszki możliwe, że jest minimalnie krzywo, ale jest to ledwie zauważalne, raczej dla aptekarza.

 

Spekuluję, ale czy w ostrym wycior też nie lata?

 

Myślę, że albo trafiłeś nie pechowy egzemplarz albo obniżyli standardy przy ostatnim wypuście.

Link to post
Share on other sites

Też mam NV od roku (105) ze starszym GB. Replika zaliczyła kilka mokrych strzelanek oraz upadków. Parę tygodni temu zauważyłem przekrzywioną podstawę muszki w prawo. Nie wiem czy tak było od nowości czy może to wynik kilku uderzeń o drzewa tudzież wyrżnięcie lufą o ziemie ale pomogło zdemontowanie rury gazowej wraz z nakładką oraz kilka uderzeń stalowym magazynkiem o podstawę z prawej strony (nie miałem młotka pod ręką). Teraz siedzi prosto i znów zgrywa się z szczerbinką. W momencie pisania posta rysuję paznokciem o body oraz pokrywę komory zamkowej i nie robi to żadnego wrażenia na oksydzie. Dolne łoże ma luz 1 mm przód-tył bo część na której jest zamontowane ucho do zawieszenia ma luz. Wycior też latał to podkleiłem go paskiem izolki do lufy zewnętrznej.

Edited by KondziuM
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

U mnie również muszka jest minimalnie przekrzywiona w prawo, ale wyłapałem to dopiero patrząc na replikę od przodu, nie robię z tym nic bo mi się nie chce, nie widać tego i nie korzystam z muszki i szczerbinki, bo żeby zgrać je z kulkami musiałbym muszkę wykręcić ponad osłonę, a wtedy bym ją zgubił.

 

Poza tym, rozebrałem ostatnio GB, żeby wymienić dyszę i prowadnicę. Jakież było moje zdziwienie kiedy ujrzałem stockową dyszę z oringiem w środku. Dodatkowo super się uszczelniała z resztą układu. Problem w tym, że kiedy włożyć układ tak jak powinien działać, dysza, maksymalnie wysunięta do przodu przez popychacz nie działa lepiej od zwykłej plastikowej rurki. :icon_neutral: Całe szczęście podwójnie doszczelniony shs w pełni naprawia fabryczną wadę. Z innych kwestii - podkładkowanie wydaje się być (przynajmniej w moim egzemplarzu) bardzo dobre i niewymagające poprawy; Tłok z głowicą - miodzio; Cylinder z głowicą są tak spasowane, że wydają się być jednoczęściowe - nieszczelności brak. Ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym co zastałem wewnątrz repliki i stwierdzam, (bo wszyscy wiemy jakie są płacze i bóle w temacie drugiej generacji E&L), że LCT jest lepsze od E&L tak z zewnątrz jak i wewnątrz. Z resztą, ktoś tu, abo gdzie indziej pisał, że doszczelniając stockowe LCT (komorą HU i dyszą) idzie wyciągnąć na fabrycznej sprężynie nawet 460fps.

 

Tak czy inaczej, na koniec mam kilka pytań:

1. Jakie okablowanie mogę bez stresu zastosować w miejsce fabrycznego? Na widoku mam modelarskie 16AWG.

2. Jaką komorę HU wstawić w miejsce fabrycznej?

3. Ile razy rozbieraliście swoje AK i czy luzują się Wam dwie śruby trzymające lufę w korpusie? (Niby mi się nie luzują, ale gdzieś coś słyszałem, że komuś nie trzymały i się trochę boję czy od zbyt częstego rozkręcania coś się tam nie powyciera itd.)

 

Za odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...