Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

Posiadam replikę M4A1 od firmy SRC oraz baterię Lipo 2400 11.1v i zamierzam wymienić okablowanie i założyć układ mosfet. Teraz moje pytanie mosfetów jest pełno ale szukam czegoś taniego czy taki będzie dobry?

http://gunfire.pl/pr...t-JeffTron.html

Jeśli macie inne propozycje to chętnie rozwarze każdą odpowiedź :icon_smile:

Pozdrawiam!

Edited by verb007
Link to post
Share on other sites

W tym z linku to będziesz musiał dokupić jeszcze kable i wtyczki, do tego wszystko wymierzyć i przylutować. Ja kupiłem to http://www.airsoft-militaria.pl/product-pol-3808-Niskooporowy-zestaw-przewodow-chwyt-przedni.html w zestawie są kable sięgające do przodu, wszystkie wtyczki, mosfet oraz styki gearboxa - nic nie trzeba lutować (w teorii, u mnie była delikatna różnica w blaszkach i musiałem je podmienić) rozbierasz, wymieniasz i składasz. Co do jakości się nie wypowiem bo mam go zamontowanego od wczoraj.

Link to post
Share on other sites

GuloGulo, a jaką masz w nim rezystancję? Bo od tego głównie zależy ile ciepła strat się wydziela na mosfecie. Druga sprawa to fakt, że najwięcej prądu płynie nie przy ciągłym strzelaniu tylko przy rozruchu. Długie serie nie załatwią mośka. Krótkie serie po 2 -3 kule jak najbardziej!

Link to post
Share on other sites

GuloGulo, a jaką masz w nim rezystancję? Bo od tego głównie zależy ile ciepła strat się wydziela na mosfecie. Druga sprawa to fakt, że najwięcej prądu płynie nie przy ciągłym strzelaniu tylko przy rozruchu. Długie serie nie załatwią mośka. Krótkie serie po 2 -3 kule jak najbardziej!

To wszystko się zgadza, ale 260A?! dwieście sześćdziesiąt?! Tyle to chyba V8 w BMW bierze przy rozruchu, a nie silniczek w asg.

Link to post
Share on other sites

Twoje 40V też jest na wyrost i też mogę argumentować, że rozrusznik w ciągniku siodłowym jest zasilany tylko 24V, a co dopiero taki silniczek w asg :icon_razz:

Ale do rzeczy - najwyraźniej nawet nie zdajesz sobie sprawy jaki prąd płynie przy rozruchu silnika w replice. Po to właśnie kupuje się LiPo o najwyższej wydajności prądowej (50C przy 2Ah to przecież 100A!) żeby silnik brał tyle ile sobie zażyczy, a nie dusiła go ani bateria ani tym bardziej mosfet który pokazuje klasę właśnie przy dużych prądach rozruchowych kiedy typowe styki najbardziej dostają po tyłku.

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites

W tym z linku to będziesz musiał dokupić jeszcze kable i wtyczki, do tego wszystko wymierzyć i przylutować. Ja kupiłem to http://www.airsoft-m...yt-przedni.html w zestawie są kable sięgające do przodu, wszystkie wtyczki, mosfet oraz styki gearboxa - nic nie trzeba lutować (w teorii, u mnie była delikatna różnica w blaszkach i musiałem je podmienić) rozbierasz, wymieniasz i składasz. Co do jakości się nie wypowiem bo mam go zamontowanego od wczoraj.

 

Noo to kolega pojechał, po powiedz jak ci się niby mosfet z tego linku sprawdza ^^

 

Co do tematu to ostatnio zakupiłem mosfet Shark (AB) ze wszystkim w komplecie za 50-55zł. Bardzo fajnie się sprawdza, Łyka LiPo 11.1 i to chyba najtańszy mosfet z AB tak więc polecam.

http://allegro.pl/sharkv-2-aeg-mosfet-ab-asg-t-deans-i3987647456.html użytkownik sharkq - obecnie nie sprzedaje ale myślę że wystarczy się do niego odezwać.

Edited by CerberBP
Link to post
Share on other sites

No strzela :icon_mrgreen: a co z nim jest nie tak ? :icon_razz2:

 

EDIT: znaczy replika strzela, nie mosfet :hahaha:

No jak nie wiesz, to podpowiem - tam nie ma mosfet-u :hahaha:

 

Twoje 40V też jest na wyrost i też mogę argumentować, że rozrusznik w ciągniku siodłowym jest zasilany tylko 24V, a co dopiero taki silniczek w asg :icon_razz:

Ale do rzeczy - najwyraźniej nawet nie zdajesz sobie sprawy jaki prąd płynie przy rozruchu silnika w replice. Po to właśnie kupuje się LiPo o najwyższej wydajności prądowej (50C przy 2Ah to przecież 100A!) żeby silnik brał tyle ile sobie zażyczy, a nie dusiła go ani bateria ani tym bardziej mosfet który pokazuje klasę właśnie przy dużych prądach rozruchowych kiedy typowe styki najbardziej dostają po tyłku.

No własnie się mylisz bo ja nie kupuję lipo "o najwyższej wartości prądowej", przeważnie mam 20C przy "pojemnościach" 1100 /1200 mAh i baterie jakoś żyją i to latami (moja "weteranka" 1000 mAh ma 4 lata i ma się doskonale - oczywiście nie na M140)

Tak samo uważam, że 260A w "mośku" to gruba przesada, gdy 60A jest o połowę tańszy. Będzie działał tak samo długo i tak samo dobrze.

A jeśli chodzi o napięcie to po prostu nie znalazłem mosfet-u na 12,6 V. Dlatego kupiłem najbliższy jaki był o wyższym napięciu i podobnej specyfice (głownie chodziło o obudowę SMD - LFPAK) Ale może źle szukałem :icon_smile:

Edited by GuloGulo
Link to post
Share on other sites

No strzela :icon_mrgreen: a co z nim jest nie tak ? :icon_razz2:

 

EDIT: znaczy replika strzela, nie mosfet :hahaha:

 

Kojot ogarnij się, od niedawna jesteś na forum a już zaczęły pojawiać się twoje złote porady jak powyższa. O "nie da się" w temacie o kolbie DF nie wspomnę. Jak nabierzesz praktyki i wiedzy technicznej to wróć do klawiatury.

 

Sorry za OT, nic więcej nie będzie.

Link to post
Share on other sites

No jak nie wiesz, to podpowiem - tam nie ma mosfet-u :hahaha:

 

Przepraszam najmocniej za wprowadzenie w błąd. Popatrzałem na cenę a nie opis i zły link skopiowałem. Chodziło mi o to http://www.airsoft-m...o-gearboxa.html

 

Kojot ogarnij się, od niedawna jesteś na forum a już zaczęły pojawiać się twoje złote porady jak powyższa. O "nie da się" w temacie o kolbie DF nie wspomnę. Jak nabierzesz praktyki i wiedzy technicznej to wróć do klawiatury.

 

Sorry za OT, nic więcej nie będzie.

 

Chodzi Ci o ten temat ? http://forum.wmasg.p...hop-up-i-gumka/

Nie wpisałem tam żadnej rady, tylko napisałem że "nie da się" bo ani na zdjęciu w pierwszym poście, ani w mojej prowadnicy kolby nie widzę miejsca na przeprowadzenie kabli. A że nie widzę tam miejsca to zapytałem czy prowadnica kolby SF jest inaczej zbudowana. Gdzie tam jest złota porada ?

 

I kocham teksty typu "wczoraj zarejestrował się na forum, więc od wczoraj żyje i nic o świecie nie wie" bo do tego sprowadza się Twój post :hahaha:

Edited by Kojot ze Szczecina
Link to post
Share on other sites

Tak samo uważam, że 260A w "mośku" to gruba przesada, gdy 60A jest o połowę tańszy. Będzie działał tak samo długo i tak samo dobrze.

 

Czy przy kosztach w jakie wpędzamy się kupując szpej jest to znaczna oszczędność ? Wydając te parę groszy więcej przynajmniej śpimy spokojnie, a w/w mosfet 260A kosztuje w zależności od obudowy od 8zł za TO220 w porywach do 25 za maksymalnie zminiaturyzowane wersje.

Chciałbym też dodać, że świnka przy upach rzędu SP140 + 13:1 pobiera przy starcie nawet 45A. Co prawda to chwilowy prąd, ale zbliżamy się do granicznej 60-tki :D

Link to post
Share on other sites

Czy przy kosztach w jakie wpędzamy się kupując szpej jest to znaczna oszczędność ? Wydając te parę groszy więcej przynajmniej śpimy spokojnie, a w/w mosfet 260A kosztuje w zależności od obudowy od 8zł za TO220 w porywach do 25 za maksymalnie zminiaturyzowane wersje.

Chciałbym też dodać, że świnka przy upach rzędu SP140 + 13:1 pobiera przy starcie nawet 45A. Co prawda to chwilowy prąd, ale zbliżamy się do granicznej 60-tki :icon_biggrin:

Najłatwiej wydaje się nie swoje pieniądze, nieprawdaż :) Te 4 zł różnicy może być dla kogoś progiem między "mam mosfet" a "nie mam mosfetu". Poza tym to te 60A to też prąd ciągły a nie szczytowy (oczywiście jak ktoś "ciągnie" 60A na takim "klocuszku" to powinien go zaopatrzyć w radiator jak kaloryfer).

Ale dobra, zostawmy to - przyznaję - faktem jest, że jak się ma do wyboru 60A i 260A to lepiej wziąć ten większy, chyba - podkreślam - chyba, że się nie ma kasy. Wtedy można rozpatrzyć tańsze opcje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Siemanko,

 

Potrzebuję jakiś prosty mosfet do mojej specny ale nie mam zielonego pojęcia o tym.

Nie przewiduję robienia z mojej m4 działa orbitalnego, standardowa sprężyna 120.

Używam batki nimh 9,6V, wtyczek Tamiya i na LiPO się nie zanosi więc nie musi to być uber cudo LiPO ready.

 

Macie jakieś propozycje, fajnie jak by się mieściło w studenckim budżecie i było razem z kablami ;)

Link to post
Share on other sites

Kicpa klepał/klepie fajne mosfety. Wsparcie z jego strony też bezcenne.

Co do wyczek i kabli. Przy wymianie mośka warto wrzucić t connecta z kablami silikonowymi.

Wraz z prostym mosfetem zamkniesz się w 50 zł.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...