Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Delta Strike 6.20


Recommended Posts

Na rynku pojawiły się nowe lufy Prometheus 6.20 Delta Strike Barrel, jednak jest mało informacji na ich temat. Na stronie RedWolfa w opisie czytamy: "long range shooting, with 60-70 meter accuracy at under 1J" Brzmi fajnie, tylko jak jest z tym w praktyce?

Na AirsoftCanada piszą o sporym spadku mocy po zamontowaniu tej lufy.

Cena jest niższa od zwykłego promyka, np. 318mm kosztuje 41USD

Może ktoś z was już ją testował? Jak z celnością?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W porównaniu do stockowej lufy fpsy spadły o 40 :o. Pomimo tego kuleczki lecą ładnie, bardzo możliwe, że trochę dalej i trzymają się linii prostej do samego końca. Lufa bardzo bardzo fajna, jednak z bliska nie oglądałem. Tylko porównanie stock vs. delta. Zakupię zaniedługo swoją to wrzucę konkretną reckę.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...

Testowane - do AEGów się IMO nie nadają. Celność względem zwykłego promyka nie wzrasta, a nadal jest gorsza od mojego edgiego. Jedynym racjonalnym zastosowaniem są gaziaki, gdzie można podać więcej gazu aby ustabilizować kulkę w lufie osiągając sensowne fpsy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dzisiaj zmieniłem mojego promyka 6.03 455 mm na delta strike 6.20 455. Na 6.03 miałem zasięg około 60-62 m trafiając seriami w cel wielkości człowieka. Po zamianie na 6.20 spadły fps o 30+ (z 440+ na 410+). Ale zasięg lekki szok strzelalem do drzwi do garażu (rozmiar 2x1 m) bo nie miałem celu (kolegi) który by potwierdzał celność :icon_smile:. Słyszalnie trafiałem z 85 m zarówno na semi jak i na auto.

 

Setup

 

Hk417 Next gen tokyo marui

Namazu flat hop bucking Firefly

Prometheus flat hop up rubber - niebieska

Lufa Delta strike 455

M120 sprężyna Eagle6

okolo 340 FPS na kulkach Bioval 0.30

Edited by Krawata
Link to post
Share on other sites

Wczoraj odwiedziłem jarmix aby dobrać lufę do mojego KWA.

Wypytałem też trochę na temat luf delta. Z tego co mi powiedziano wychodzi, że sprawują się spoko w przypadku małych fps, bądź replik z napędem HP.

Do mojego KWA na 500fps stanowczo mi ją odradzili

Link to post
Share on other sites

Bo to podobnie działa pewnie jak Wide Bore od Orga Airsoft.. Dlatego najlepiej sprawują się na HP bo potrzebują niezłego ładunku powietrza żeby stworzyć poduszkę powietrzna w lufie co by nią tam zwyczajnie nie tłukło i stabilnie sobie leciała a co za tym idzie i dalej... Tyle teoria.

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Miałem kupować promyka do gaziaka, a tu taka nowość. Nie wiem co teraz wybrać...

 

Czekam tylko na testy, bo mozna nawet zaoszczędzić 100zł :P

 

Z tego co opisuje producent ( chłyt matetingowy) to nawet ma sens, nawet powiedzienie "FPSy nie daja zasięgu" nabiera sensu :0

Link to post
Share on other sites

Ale nie wrzucaj samych linków do twarzoksiążki, bo po miesiącu nikt tego nie znajdzie.

 

Dla potomnych:

 

Testy skończone:

Zanim przejdę do wyników to kilka słów o teście:

1. Lufa Delta najlepiej sprawuje się na miękkich gumkach Hop-up i ciężkich kulkach (od 0.28g)

2. FPS spadły, zasięg wzrósł w porównaniu ze standardowym systemem hop-up

3. Minimalne lepsze skupienie na lufie Delta Strike

4. Minusy:

- Zalecane dla użytkowników z większym doświadczeniem

- Dla żółtodziobów wymiana gumki hop up grozi trwałym kalectwem i nerwicą Emotikon grin

 

Warunki testu

1. Replika AKS-74U, Gearbox 455fps +/- 3fps

2. Lufa 6.20 Delta Strike Promyka 363mm, komora CNC PPS, przeźroczysty Guarder

3. Lufa 6.03 Madbull Black Python V2 363mm, komora CNC PPS, zielona G&G

4. Warunki bardzo dobre, bez wiatru, słonecznie

5. 6x tarcza strzelecka na dystansie 25m,35m,55m.

Wyniki macie na obrazku pod postem, od siebie dodam, że przy dobrym złożeniu takiego zestawu lufa 6.20 ma sens bytu bo zasięg faktycznie jest większy niż na standardowej lufie, komorze hop up i gumce.

Testy strzeleckie do tarczy na kulkach 0.28g G&G

11425739_843725125718645_767454668932308370_o.jpg

 

Mam też spore wątpliwości co do wyników testów, przeprowadzanie ich na różnych gumkach może w istotny sposób wpływać na różnicę w zasięgu.

Link to post
Share on other sites

Zmartwiła mnie konieczność zmian w komorze hop-up, boje sie ze jednak cos pojdzie nie tak i komora do wywalenia, a ta trzeba sciagac z HK..

Czy ktos montował to juz w GBB VFC? bo to chyba jedyne gazowe repliki gdzie wchodzą lufy od AEGów.

Link to post
Share on other sites

 

Mam też spore wątpliwości co do wyników testów, przeprowadzanie ich na różnych gumkach może w istotny sposób wpływać na różnicę w zasięgu.

 

Z doświadczenia nie montuje się bardzo miękkiego przeźroczystego guardera do repliki zrobionej pod ok 450fps bo ją rozerwie w dość szybkim tempie.

 

Jeśli chodzi o dwie różne gumki użyte w teście to owszem różnica między stricte Guardkiem a G&G może wystąpić, ale niewielka. Tak czy siak zasięg wzrósł w porównaniu ze standardowym systemem hop up.

 

Dodatkowo trzeba liczyć się z tym, że do tak szerokich luf trzeba montować cylindry typ 0 aby dawały więcej powietrza na wyjściu z gearboxa.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Testowane - do AEGów się IMO nie nadają. Celność względem zwykłego promyka nie wzrasta, a nadal jest gorsza od mojego edgiego. Jedynym racjonalnym zastosowaniem są gaziaki, gdzie można podać więcej gazu aby ustabilizować kulkę w lufie osiągając sensowne fpsy.

 

 

Dzisiaj zmieniłem mojego promyka 6.03 455 mm na delta strike 6.20 455. Na 6.03 miałem zasięg około 60-62 m trafiając seriami w cel wielkości człowieka. Po zamianie na 6.20 spadły fps o 30+ (z 440+ na 410+). Ale zasięg lekki szok strzelalem do drzwi do garażu (rozmiar 2x1 m) bo nie miałem celu (kolegi) który by potwierdzał celność :icon_smile:. Słyszalnie trafiałem z 85 m zarówno na semi jak i na auto.

 

Setup

 

Hk417 Next gen tokyo marui

Namazu flat hop bucking Firefly

Prometheus flat hop up rubber - niebieska

Lufa Delta strike 455

M120 sprężyna Eagle6

okolo 340 FPS na kulkach Bioval 0.30

 

 

No i mam tu dwie skrajne opinie.

 

Trzmiel - testowałeś osobiście? W jakiej replice? Jaka gumka? FPS?

 

Krawata - skupienie jest porównywalne na obu lufach?

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę, nie wszyscy używają dedykowanych gumek do tej lufy. Cały myk polega na tym, że to ma działać jak flat hop, więc duży i płaski dystanser + gumka bez wypustki to podstawa. Używając zwykłej gumy ograniczamy korzyści do tego jakbyśmy używali po prostu widebore, a to że na dobrej widebore zwiększa się zasięg to norma :D Ogólnie patent bardzo fajny, ale R-hop daje podobne efekty i nie trzeba piłować komory, żeby zmieścić ten wielki dystanser ( w R-hopie często tylko lufę ^^ )

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Siema może się ktoś wypowiedzieć jak zamontować tą lufę (chodzi mi o to czy są jakieś tajemne myki itp.). Bo ja nie mam na to pomysłu... Jak montuję tą lufę do cm048 razem z dystanserami płaskimi od promyka i gumką niebieską madbulla (spiłowałem wszystkie wypustki) to zasięg jest na poziomie mp5 galaxy a w ak mialem na lufie km head 485-490fps a w mp5 jakieś 330. O co może chodzić?

Link to post
Share on other sites

Dobra złożyłem to nareszcie poprawnie. Bo zasięg na poziomie 80-85 metrów wgniata w fotel :D

Na lufie km head miałem jakieś 60-65 metrów zasięgu celnego i maksymalnego. A teraz z tych 80 metrów spokojnie mogę trafić w człowieka.

Podsumowując polecam tą lufę z czystym sumieniem. Sam teraz nie zamienił bym jej nawet na lufę PDI ;)

Link to post
Share on other sites

Kurcze, co się stało z tymi lufami? Da się je dostać z poza Ameryką i redwolf?

Edit. Ok, są jeszcze w Jarmix, widocznie nie doładowało mi strony poprzednio :icon_mrgreen: . W każdym razie jakieś backupowe źródła mile widziane.

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...