Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bojówki na lato


Recommended Posts

Witam

Przymierzam się do zakupu pierwszych letnich bojówek, stąd kilka pytań:

1) Do jakich temperatur komfortowa jest wersja BDU RipStop w kolorze piaskowym z długimi nogawkami, a kiedy już lepiej założyć wersję krótką?

2) Czy któraś z firm produkuje dobre jakościowo bojówki z odpinanymi nogawkami? Jedyne co znalazłem do tej pory to spodnie trekkingowe Surplus, ale szczerze mówiąc nie podobają mi się ani "rybaczki" 3/4 po odpięciu jednego segmentu, ani krótkie szorty po odpięciu reszty. Szukam raczej czegoś +-7cm za kolano, no i mam wątpliwosci co do materiału.

3) Jakie krótkie spodenki za kolano spiszą się podczas największych upałów tzn 30C+?

Link to post
Share on other sites

@Mendelejew

 

Poruszyłeś kilka kwestii:

 

Ad 1 - Nie wiem ale o wzorze kamuflażu się nie dyskutuje - podobnie jest z gustami

 

Ad 2 - Latem lata dużo owadów które lubią żywić się ludzką krwią albo chcą powierzyć Tobie wychowanie swego potomstwa. Wykorzystują do tego odsłonięte fragmenty ciała. Ja i moi koledzy unikamy takich sytuacji. Tobie pozostawiam wybór czy chcesz być czyimś "hostem". Nosimy pełne spodnie również dlatego, że gołe nogi widać w lesie. A zamaskowane są trudniejsze do zobaczenia.

 

Ad 3 - Tylko pełne - temperatura +30 stopni powoduje szybką utratę wody z ciała (pocenie się). Dlatego zakryte nogi lepiej się sprawdzają i tutaj powracamy do punktu nr 1 - przewiewnych i całych spodni na lato do ASG. BDU RipSop nie znam, więc w tej kwestii nie pomogę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...