Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nad czym się skupić?


Recommended Posts

Witam Maniaków! Piszę ten temat gdyż mam ogromny dylemat z którym nie potrafię sobie poradzić - mianowicie chodzi mi o to że jestem początkujący w AirSofcie (byłem na dwóch strzelankach) i zauważyłem że lubię się podkradać za linie wroga i załatwiać ich z bliska, i tu nasuwa się pytanie - jaką wybrać replikę?

Mam parę wariantów:

1. Klamka jako broń główna ale nie wiem czy to dobra opcja ponieważ musiałaby mieć nieco więcej fps-ów a nie mam serca by częstować kumpli z bliska 400/500 fps-ami. Musiałbym mieć coś słabszego na bliskie odległości ale czy opłaca się kupować dwie klamki?

2. Shot na średnie odległości i klamka na bliskie.

3. Pistolet maszynowy na średnie i bliskie odległości.

Mam do dyspozycji 400 - 500zł.

Link to post
Share on other sites

Każdy przyzwoity karabinek szturmowy/pistolet maszynowy będzie dobry do tego o czym mówisz.

Jako, że każdy swoje chwali, polecam Ci przede wszystkim P90 - imho, jako uniwersalna giwera(~350 fps) sprawdza się najlepiej. Jest super wygodne, możesz manewrować i celować przy użyciu jednej ręki, a drugą robić cokolwiek, np podpierać się przy wchodzeniu na strome zbocze. Przy wchodzeniu na drzewa/przeskakiwaniu przez murki bardzo łatwo i wygodnie można przewiesić przez plecy. Przy strzelaniu zza drzewa/innej osłony, praktycznie nie wystaje za obrys sylwetki. Z tłumikiem jest też bardzo ciche. Tuning P90 jest bajecznie prosty - imho nie ma wygodniejszego gearboxa do składania niż v.6.

 

W tym przedziale cenowym masz do wyboru praktycznie tylko chińczyka, albo używane TM lub KA. Z własnego doświadczenia mogę Ci polecić P90 TM (biegam z takim 6 lat, więc wiem co mówię).

 

Edit.

Widzę, że jesteś z Katowic, więc blisko mnie. Do maja często będę bywał na lokalnych strzelankach, więc możesz mnie namierzyć i się złożyć, żeby zobaczyć czy Ci taka giwera pasuje.

 

p.s. skupić można się raczej "na czymś", nie "nad czymś"

Edited by Bociano
Link to post
Share on other sites

W sumie to P90 nie przypadł mi do gustu gdyż lubię proste formy ;-)

Myślałem nad tym http://gunfire.pl/product-pol-1152196914-Replika-elektryczna-pistoletu-CM030-ver-II-TAN.html ale nie wiem czy w ogóle na to patrzeć czy brać pod uwagę.

Znalazłem też to albowiem strasznie mi się podoba http://gunfire.pl/product-pol-1152201400-Replika-Heckler-Koch-HK-416-CQB.html.

 

P.S. Dzięki za poprawkę :D Tak się zastanawiałem jak ma byś ;-)

Link to post
Share on other sites

Na to HK nawet się nie patrz. Za 300zł lepiej zrobić kilkudniową libację. Natomiast CM.030 to bardzo fajny wybór. Wprawdzie te 200fps nie pozwala strzelać dalej, niż na kilkanaście metrów, ale jest bardzo wygodna. W sam raz do budynków.

Edited by proteziaksaspl
Link to post
Share on other sites

P90 jest fajne, itp. ale jak masz mniej niż metr osiemdziesiąt.

Jeśli masz więcej, to sory, ale będziesz się musiał wręcz skulić- wiem z doświadczenia :icon_wink:

 

W ramach opcji trzeciej mogę polecić repliki mp5k, w szczególności cymę mp5k/mp5pdw (cm.041k/cm.041pdw) - naprawdę solidny sprzęt, który nawet w stocku przy odrobinie pomyślunku potrafi spowodować nagłe ataki "lekkiego zdenerwowania" wśród snajperów strony przeciwnej.

No i łatwiej do niego znaleźć części, niż w przypadku P90, a w szczególności P90 od Tokyo Marui.

Edited by Tomek P-ń
Link to post
Share on other sites

Też uważam, że glock jako główna do lasu się nie nada. Możesz sobie lubić "załatwiać ich z bliska", ale prawda jest taka, że na 15-20 metrów podejdziesz rzadko, więc większa siła ognia się przyda. Jak P90 się nie podoba, no to bierz faktycznie coś pokroju mp5, g36c, aksu, m4cqb - oczywiście skorzystaj z poradników, poczytaj forum i weź coś powszechnie polecanego.

Jak koniecznie chcesz pistolet, to weź se tego glocka, najwyżej posłuży Ci w przyszłości jako zapas, a prędzej czy później i tak kupisz coś typowo szturmowego.

 

Tomek P-ń, co do wzrostu - znam takich którzy mają ~ 170cm wzrostu i im p90 nie leży, a znam też takich, którzy maja ~190cm, a im dobrze się do tego składa. Jeśli chodzi o części - nie rozumiem w czym problem. Większość jest zupełnie standardowa, resztę też bez problemu można dostać. A jako giwera uniwersalna, to wkładasz m100/sp100 i masz ~ 340/370fps, a nic więcej nie musisz wymieniać( mój totalny stock przemielił na sp100 ~50k kulek i zero zużycia).

Edited by Bociano
Link to post
Share on other sites

zauważyłem że lubię się podkradać za linie wroga i załatwiać ich z bliska

"Za linię wroga" brzmi dumnie :) - i jednocześnie wyklucza pistolet, jako broń główna ;)

Ja jednak sądzę, że umiejętność podejścia do wroga to jedno, a replika (karabin) to druga sprawa. Nawet z pistoletem możesz zostać wykryty przez przeciwnika z daleka. I dla odmiany : równie dobrze doświadczony gracz a G-tą, AK, czy M-ką podejdzie do Ciebie na odległość celnego strzału ;)

Zadaj sobie pytanie natomiast do kogo chcesz z tym podchodzić i jaki chcesz uzyskać efekt. Jak podkradniesz się do zespołu 10 osobowego z Glockiem, to ubijesz ilu ? - 1, 2... i dostaniesz serią od reszty ;) Jak będziesz miał karabinek o zasięgu skutecznym 20-30 m, to nie trzeba będzie się skradać na wyciągnięcie ręki do otwarcia ognia.

 

A z jakiej repliki dotychczas korzystałeś, że uznałeś już po dwóch wypadach, że jest dla Ciebie "nieporęczna" ? - I pewnie nie miałeś na sobie dodatkowo ani plecaka, ani chest-rigga, ani innego oporządzenia, które zazwyczaj "ułatwia" skryte poruszanie się po terenie ;)

Jeśli ma być to broń w miarę krótka, to ja pewnie bym wziął G36C albo MP5. W wersji ASG wszystkie kule są takie same, więc nie ma znaczenia ;) w realu pewnie bym wybrał G-tę ;)

Link to post
Share on other sites

Tak, to prawda :D Nie miałem nic na sobie z oporządzenia. Jedynie mundur.

W sumie to strzelałem z pożyczonej M-ki i nie mam do niej żadnych przeciwwskazań, nawet mi się podoba ale nie wiem czy znajdę dobrą M-kę do 500 zł.

W sumie to znalazłem taką http://gunfire.pl/product-pol-1152202032-Replika-karabinka-PR305-Kompetitor-czarny.html

 

Co do G-ty to jest nawet spoko ale nie wiem z jakiej firmy JG czy Cyma, a może ta

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152199142-Replika-karabinu-szturmowego-G-001-EBB.html ?

Link to post
Share on other sites

No i tego się trzymaj - potrzebny jest Ci karabin na broń główną, bo nie zawsze będziesz miał możliwość podejść na odległość rzutu szyszką ;)

 

Co do M-ki którą pokazałeś - nie wypowiem się, bo nie znam akurat nikogo, kto tego używa ; ale trochę "lekka" ta replika, pewnie dlatego że plastikowy korpus i inne elementy.

Tu jest sporo informacji pomocnych przy wyborze M4 (choć może już czytałeś): http://forum.wmasg.pl/topic/136561-repliki-m4-wybor-ostateczny/ .

G36 JG mamy w zespole i użytkownicy są zadowoleni (relacja cena vs jakość) ; CYMA też jest podobno niezła.

 

Mała podpowiedź - w każdym przypadku warto pomyśleć od razu nad zakupem ładowarki mikroprocesorowej, wtedy nawet stockowa bateria spełni swoje zadanie. Druga podpowiedź: jeśli masz ograniczony budżet, to może warto jednak wybrać ofertę z aku w komplecie (przynajmniej na początek nie trzeba dodatkowo wydawać kolejnej stówki).

Link to post
Share on other sites

Już się zdecydowałem że będę polował na G-tę gdyż podoba mi się i poczytałem o Niej co nie co i wiem że będzie to JG. Jak to określił MrMCET "Za to JG nie mają awarii. Ta chińska replika za 4 stówy ma gearbox kuty przez Hefajstosa na Olimpie" :D

 

Dziękuję wszystkim za pomoc! Jesteście wielcy! :D

 

P.S. Jeśli macie jakieś rady to będę Wam wdzięczny ;-)

 

Pozdr

Link to post
Share on other sites

P90 jest fajne, itp. ale jak masz mniej niż metr osiemdziesiąt.

Jeśli masz więcej, to sory, ale będziesz się musiał wręcz skulić- wiem z doświadczenia

 

Mam 191cm i nic nie leży mi lepiej. Wielu ludzi którzy składają się do strzału z mojej cegły jest zaskoczonych jej ergonomią :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Już się zdecydowałem że będę polował na G-tę gdyż podoba mi się i poczytałem o Niej co nie co i wiem że będzie to JG. Jak to określił MrMCET "Za to JG nie mają awarii. Ta chińska replika za 4 stówy ma gearbox kuty przez Hefajstosa na Olimpie" :D

 

Dziękuję wszystkim za pomoc! Jesteście wielcy! :D

 

P.S. Jeśli macie jakieś rady to będę Wam wdzięczny ;-)

 

Pozdr

Eee, to był sarkazm... Chodziło mi o to, że gearbox JG nie jest wcale lepszy od pozostałych.

Link to post
Share on other sites

Ołkej. Mój błąd ;)

Ostatnimi czasy mój wykrywacz sarkazmów nawala, albo po prostu nie doczytałem :D

 

Niedawno postrzelałem sobie z G-ty od kumpla i wiem że nie przypadła mi do gustu.

Zdaję sobie sprawę że teraz pomyślicie sobie że jestem jak baba że nie mogę się zdecydować bo coś mi się nie podoba, ale stawiam w dużej mierze na wygląd repliki zwłaszcza na takie które mają proste formy, M4, M14, niektóre modele AK47 itd.

Link to post
Share on other sites

Marek, dobrze prawi, Defendery mieszczą prawie wszystkie okulary o standardowych rozmiarach, ale przy tym parują i gogle i okulary.

Najlepszym rozwiązaniem są soczewki kontaktowe i dobre okulary np. Uvex Iwo, a jeśli ktoś nie może stosować soczewek z różnych względów, to niestety dobre zabezpieczenie "patrzałek" troszkę kosztuje.

Ja używam od kilku lat ICE z wkladką i zdają egzamin w 100%%. Rozwiązanie rewelacyjne ale niestety drogie.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

No no no :icon_biggrin:

Kałaszek jest całkiem całkiem ;-) i brałbym go w ciemnio gdyby nie fakt że znalazłem to http://gunfire.pl/pr...inka-JG081.html i się zakochałem, lecz nie wiem czy jest warty zachodu.

 

Sig od JG?

Kolega miał, lata temu. Orisowane nie było, ale wątpię, zeby poza tym wiele się zmianiło.

Strzelało przyzwoicie, GB to v3 czyli cześci do bebechów będą. Słyszałem opinie, że podbnie jak pierwowzór Marui ma tendencję od pękania w okolicy mocowania kolby - ale to też nie zawsze i nie każdy.

W razie buby z częsciami zewnętrznymi - nie przypominam sobie, żebym je widział w ofercie.

 

Problem jest z magazynkami - replika mało popularna, a magi dedykowane: jeżeli znudzi Cię podkręcanie grzechotki (hi-capa znaczy się), to na Gunfire wypatrzyłem tylko realcapy G&G po prawie 70 zł / sztuka. A i ładownice będą wymagały dobierania, bo magazynki mają zaczepy a'la G36 (zresztą, o ile wiem, H&K ściągnęło rozwiązanie z SIGa), więc cholera wie, jakie to szerokie i do jakich kieszeni będize pasować.

 

W mojej opinii - jak bardzo chcesz, to możesz wziąc, ale mnie osobiście problemy magazynkowe by odstraszyły.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...