Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zestaw części i narzędzi do domowego serwisu.


Recommended Posts

A ja mam pytanie czy ludzie w tych czasach muszą o wszystko pytać? Nie potrafią sobie znaleźć odpowiedzi, a internet jest wieki. Nawet patrząc na dany przedmiot który się ma naprawić widać po nim co i gdzie trzeba odkręcić, przestawić itp. Prosty przykład dajecie auto do mechanika. Mechanik numer jeden robi wszystko intuicyjnie bo ma fach w ręku. Drugi z każdą śrubką leci w internet bo nie będzie wiedział jaki klucz. Do którego mechanika wolicie oddać auto? Ludzie na początek wystarczy to co każdy ma w domu, później się dokupuje to czego się nie ma aby usprawnić sobie pracę.

Link to post
Share on other sites

Ja z racji tego, że zajmuję się również bardzo mocno modyfikacjami zewnętrznymi do zestawu podobnego do listy Segera dorzuciłem sobie:

-maszynę do szkiełkowania

-areograf + przyległości

-zestaw noży precyzyjnych

-grawer udarowy

-frezarkę

-tokarkę

-różnego rodzaju chemię do farb.

 

Co nie zmienia faktu, że modyfikacje GB można wykonać mając jeden mały, płaski śrubokręt i trochę cierpliwości :)

Link to post
Share on other sites

Ja z racji tego, że zajmuję się również bardzo mocno modyfikacjami zewnętrznymi do zestawu podobnego do listy Segera dorzuciłem sobie:

-maszynę do szkiełkowania

-areograf + przyległości

-zestaw noży precyzyjnych

-grawer udarowy

-frezarkę

-tokarkę

-różnego rodzaju chemię do farb.

 

Co nie zmienia faktu, że modyfikacje GB można wykonać mając jeden mały, płaski śrubokręt i trochę cierpliwości :icon_smile:

 

 

-maszynę do szkiełkowania - jak ktoś szkiełkuje aluminium to tak, zwykle zbędne...

-areograf + przyległości - do malowania - normalnie nie potrzebne...

-zestaw noży precyzyjnych - rzecz tak oczywista ze pominałem - polecam nożyki EXCEL oraz OLFA

-grawer udarowy - Do grawerki i rzeźbienia wzorków ludziom - nie potrzeba do normalnego serwisu

-frezarkę - jak masz miejsce to tak, ale do normalnego serwisu jest zbędna

-tokarkę - j.w.

-różnego rodzaju chemię do farb. - do malowania - normalnie nie potrzebne...

 

 

co do jednego płaskiego śrubokręta - polemizowałbym :) u siebie zmieniłem wszystkie śruby na ampule :D

Link to post
Share on other sites

co do jednego płaskiego śrubokręta - polemizowałbym :icon_smile: u siebie zmieniłem wszystkie śruby na ampule :icon_biggrin:

dokładnie..."jednym płaskim" to za wiele się nie zdziała (chyba że chce się zniszczyć śruby np od pinów body i zamiast imbusów odkręca się to płaskim :P ) nie mówiąc o reszcie

A piwniczne korytarze to świetne miejsce do testów: )

nie za bardzo...chyba, że masz korytarz 90m w co wątpię

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...