Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

EOTECH 552 - śruby regulacyjne


Recommended Posts

Cześć wam. Zapewne gdzieś może znajdować się gdzieś odpowiedź na to pytanie, ale przyznam szczerze, że szukając odpowiedzi zarówno tutaj, jak i u wujka google nie mogę znaleźć odpowiedzi na dręczące mnie pytanie. Chodzi o śrubę regulującą do ET 552. Z tego co widzę, to jedna i druga jest taka sama. Tak się stało, że przy próbie wyregulowania kolimatora zakupionego u Tomka kręciłem delikatnie w jedną stronę i bang, śruba pękła. Nie dostrzegałem różnicy ruszając śrubami w obie strony. Byłem przekonany, że tych obrotów do regulacji potrzeba nieco więcej no i się przeliczyłem. Jedna śruba stała się jakby 'pogrubiona' w jednym miejscu, druga natomiast pękła mi w plastiku - spoko, poradziłem sobie i udało mi się wyciągnąć drugą część tej śruby. Chodzi mi po prostu o samą śrubę, jej rozmiary jak ona się nazywa, jaki model itd. Nie jestem niestety obeznany jeżeli chodzi o tą tematykę i od razu odpowiadam, że mierzyłem tą śrubę i pokazuje 3mm. Ciężko jest mi dostać taką śrubę we Wrocku i może ktoś miał już też taki problem i udało mu się zdobyć - poradziłby mi gdzie coś takiego dorwać, to byłbym wdzięczny. Oczywiście oznajmiam, że próbowałem w wielu sklepach począwszy od Castoramy, a skończywszy na małych sklepikach. Castorama ma tylko 3x30, czyli za krótkie. Z tego co widzę, to śruba musi być minimum 3x40-50, a nawet 60mm. Zawsze można skrócić ją o troszkę.

 

 

Nie jest to śruba M3, czy coś takiego? Za wszelką pomoc speców jestem ogromnie wdzięczny.

 

 

PS. Może ten temat będzie przestrogą dla innych, którzy będą kupować ten kolimator. UWAŻAJCIE z regulacją, bo jest bardzo delikatna, mimo, że śruba chodzi ciężko.. Jeden obrót za daleko i niestety macie kłopot jak ja. Jestem jednak szczęśliwy, że to tylko śruba, a nie strzelił mi żaden z plastików.

Link to post
Share on other sites

No właśnie nie może być taka. Chodzi o to, aby ten gwint nie był na zasadzie więcej 'płaskiego' tylko więcej do wkręcania :icon_razz:

 

Dobrze by było, gdyby końcówka przy główce była płaska (4-5mm) reszta do kręcenia.

 

http://maymat.pl/img/19197.jpeg

 

Coś w ten deseń (MOŻE być nawet imbusowa, nie ma dla mnie znaczenia) ale musi mieć mniej więcej takie proporcje i być dłuższa na 40-50 mm. Może być nawet dłuższa i tak sobie utnę. Cholerstwo ciężko znaleźć - albo ja źle szukam =/

 

 

ps. Jutro wrzucam zdjęcie mojej śruby.

Edited by kamyk3g
Link to post
Share on other sites

No właśnie nie może być taka. Chodzi o to, aby ten gwint nie był na zasadzie więcej 'płaskiego' tylko więcej do wkręcania :icon_razz:

 

Dobrze by było, gdyby końcówka przy główce była płaska (4-5mm) reszta do kręcenia.

 

http://maymat.pl/img/19197.jpeg

 

Coś w ten deseń (MOŻE być nawet imbusowa, nie ma dla mnie znaczenia) ale musi mieć mniej więcej takie proporcje i być dłuższa na 40-50 mm. Może być nawet dłuższa i tak sobie utnę. Cholerstwo ciężko znaleźć - albo ja źle szukam =/

 

 

ps. Jutro wrzucam zdjęcie mojej śruby.

 

 

Szczerze?

albo jeszcze spie albo mój mózg nie ogarnia tego co piszesz.normalnie mind fuck.

 

Napisz to po polsku bo na razie to jest bełkot.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...