Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Barrett M82A1 - Ver.2 [ Socom Gear / Guarder]


Recommended Posts

Witam, planuję tuning swojego Barreta i zastanawiam się co bardziej będzie się opłacało (mogę wydać nawet i 2000 zł ale normalne jest że wolę to zrobić taniej).

 

Dokładnie ta replika:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=5649

 

Do wyboru na:

 

Zestaw 1

 

- Gearbox CNC SHS v2

- Wzmocnienia na gearbox v2 Protech

- Systema zestaw FTK G3 M160

- Komora Prometheus

- Lufa promyk/inna dobra firma i jaka długość?

 

Zestaw 2

 

- Gearbox CNC SHS v2

- Wzmocnienia na gearbox v2 Protech

- Zębatki Helical Super Torque Up Systema

- Bore Up Systema M4A1 (już mam tylko cylinder będę musiał wymienić na typ 0)

- komora Madbull/Ultimate

- Lufa promyk/inna dobra firma i jaka długość?

 

Jaki silnik do tych zestawów byście polecili (jaki dobry high torque)?

 

Wiem że te zestawy nie różnią się zbytnio ale zestaw 2 będzie tańszy od 1 o jakieś 100-200 zł.

 

Z góry dzięki za odp :D

Link to post
Share on other sites

- Szkielet jest w porządku, wzmocnienia przy CNC nie są konieczne.

- Komora Promyk/Prowin. Od siebie polecę tą drugą, zdecydowanie lepsza regulacja i chyba trochę tańsza, jakość podobna.

- Lufa Pdi-->Promyk, długość tyle ile wejdzie, na pewno nie zaszkodzi ^^

 

- 100:300 SHS

- Tłok Madbull z full metal listwą; ew. SHS też full metal listwa

- Bore-up Modify ( dałbym ten z aluminiową wyciszoną głowicą tłoka, z plastikiem mogą się dziać różne rzeczy )

- Silnik GFC Tornado F1 + nowa zębatka atakująca (stock to kupa)

 

W takim secie wytrzyma na prawdę duże upy, oczywiście do tego jakiś porządny Lipol.

Link to post
Share on other sites

Padaka zastanawiałem się nad tym rozwiązaniem i nawet napisałem do mancrafta (czekam na odp) ale żeby zamontować gb w tym karabinie trzeba przykręcić kawał metalu do jego górnej części na 4 śruby, a na zdjęciach gazowego v2 od mancrafta nie widziałem takich otworów i boję się że może nie udać się go dobrze zamontować.

 

Dokładnie w miejsce gdzie jest 5 wejść na śruby (widać otwory na górze):

 

http://gunfire.pl/en...152198025_1.jpg

 

 

adrIan a wstawiając preckę 650 mm lub więcej nie zabraknie mi powietrza w cylindrze? czytałem że cylinder typ 0 ma ograniczenia dotyczące lufy wew 450-550 mm. Zastanawiałem się też nad v2 Long ze względu na wydłużony cylinder ale porzuciłem ten pomysł ze względu na niestandardowe części i słabą ich dostępność

Edited by Nowin
Link to post
Share on other sites

- Szkielet jest w porządku, wzmocnienia przy CNC nie są konieczne.

- Komora Promyk/Prowin. Od siebie polecę tą drugą, zdecydowanie lepsza regulacja i chyba trochę tańsza, jakość podobna.

- Lufa Pdi-->Promyk, długość tyle ile wejdzie, na pewno nie zaszkodzi ^^

 

- 100:300 SHS

- Tłok Madbull z full metal listwą; ew. SHS też full metal listwa

- Bore-up Modify ( dałbym ten z aluminiową wyciszoną głowicą tłoka, z plastikiem mogą się dziać różne rzeczy )

- Silnik GFC Tornado F1 + nowa zębatka atakująca (stock to kupa)

 

W takim secie wytrzyma na prawdę duże upy, oczywiście do tego jakiś porządny Lipol.

 

Zdecydowanie wybrał bym to co napisał kolega. Ale zamiast modify (a tym bardziej aluminiowej bo to jest szajs jakich mało) Wsadził bym systeme/guardera i aluminiową głowice tłoka od airsoftpro

Link to post
Share on other sites

Dostałem odpowiedź od Mancraft-a. Nie będzie problemu żeby dorobić kawał blachy z miejscem na śruby więc zdecydowałem się na napęd gazowy :). Pozostaje tylko dobór lufy, komory i jakiejś fajnej optyki (dużej żeby nie było :D). Uważacie że lufa Deep Fire 800 mm jest warta polecenia czy lepiej brać 650 mm Promyka lub PDI?

Link to post
Share on other sites

Dokładnie Nowin, weź promyka/PDI jeśli masz kasę.

 

Z DF to loteria. Osobiście kiedyś miałem takiego w replice, skróconego do 720mm i byłem rewelacyjnie zadowolony. Jednakże zdaję sobie sprawę że mogło to być kwestią szczęścia.

Link to post
Share on other sites

No właśnie. Wiem że w przypadku barrett-a musi być długa lufa (słyszałem że przy za krótkiej lufie kulki odbijają się od tłumika płomienia). Jakość również jest ważna bo daje skupienie ale Deep Fire jako jedyna firma na rynku robi lufę aż 800 mm i mam dylemat co będzie lepsze (650 PDI/Promyk czy 800 Deep Fire).

Link to post
Share on other sites

Na pewno lepsza będzie lufa 650mm PDI czy nawet Promyk niż 800mm DF, wiem bo przerabiałem to w Cheytacu M200. Jeśli chodzi o kulki rozbijające się w tłumiku płomienia to w M200 właśnie tak się działo, trzeba lekko przerobić tłumi i problem znika.

 

Co do optyki to polecam leapers accushot 4-16x56mm

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dobra lufa 950mm 6.03 portet barrel zamówiona :-D. Teraz tylko jeszcze komora, gb mancrafta, optyka i potwór gotowy :-). Pozostaja jeszcze jedna bardzo ważna kwestia, mianowicie gumka hop up. Jaką byście polecili? Czytałem że przy dużej prędkości wylotowej potrafi ja wyrwać z repliki a tego chce uniknąć. A i jeszcze jedno, opłaca się inwestować w dystanser typu h, czy normalny wystarczy?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Lufa u mnie :D. Niestety doszły problemy a mianowicie średnica całkowita lufy jest o 0.8 mm większa i nie pasuje do prowadnicy od komory hop up :-/. Do końca tygodnia dowiem się czy tokarz/frezer coś na to poradzi. 10 maja zamawiam GB Mancrafta więc myślę że do końca maja replika będzie już sprawna :-). O wszystkim będę informował na bieżąco :-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...