Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AS VAL [LCT]


Recommended Posts

Przegladam forum i widze ze nie ma tematu a lada chwila premiera Wala od LCT. Poniosl mnie melanz i... wlasnie kupilem i oplacilem takze mam nadzieje ze juz w kwietniu bede mogl sie podzielic wrazeniami. Ktos jeszcze zamowil? Maly offtop na poczatek, pytanie o optyke do niego, chce zamowic PK-A widzialem celownik na kalinkaoptics ale nigdy nie bralem z tego sklepu. mial ktos z nimi juz doswiadczenie?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

juz mam. foty na szybko robione z "cala rodzinka" sorrki za jakos pozniej usiade zrobie na porzadnie.

wiec tak zamowienie zlozylem i oplacilem w polowie marca - as val plus dodatkowe 10 magow wzialem calosc wyszla mnie do irlandii UPSem 400e + 135 vat plus customs. calosc 535 euro.

niestety bylem na wakacjach takze zona odbierala pudlo i zadzwonila co spowodowalo ze skrocilem wakacje i jeszcze tego samego wieczoru bylem w domu:D

Pudlo zwykle szare z naklejeczka na nim odnosnie co jest w srodku czyli valek (na zdjeciu jest jeszcze vss, 2 inne malenstwa;) po odpakowaniu wszystko pieknie zapakowane nic nie lata w srodku ukazal sie walek:) wiedzialem ze jest spory ale tu mnie troche zszokowala jego maswynosc kiedy lezy obok mojego AKM (tez od LCT) - tutaj mala uwaga na zdjeciach wydaje sie duzy i w sumie lezac tez ale jak juz go wezmiemy do lapy to prezentuje sie bardzo zgrabnie.

w pudelku mialem jeszcze manual plus mag (zapomnialem o nim w zwiazku z tym mam jeden nad jak ktos bedzie chcial kupic to moge puscic go).

Wykonanie ladne chociaz ciezko mi mowic bo nie widzialem innego modelu wiec nie mam do czego porownac. Waga spora podchodzi cos pod AKM na pierwszy moment ale wywazona bardzo zgrabnie i trzyma sie przyjemnie - porownujac do emki i akm moge smialo powiedziec ze pierwsza bron ktora mi podeszla w sam raz.

Nie mialem mozliwosci ze wzgledu na swieta potestowac wiec podjechalem na pobliska strzelnice - po wyjeciu i przetestowaniu bron ma 295fps - w pomieszczeniu zamknietym na odleglosc 30m (niestety to mala strzelnica) kulki leca pieknie prosto - jedyny minus na jednym magu zauwazylem przy single fire czasami zdarzylo sie plunac 2ma kulkami z tym ze nie testowalem innych magow moze cos ze sprezynka za mocno podaje nie wiem sam. Druga rzecz jako ze jest nowa bron widac jeszcze troche niedorobe w sense jakis smar tu tam, problemem tez bylo na poczatku odkrecenie tlumika (strasznie zastal sie i musialem uzyc sporo sily). na pierwsza strzelanke wezme i potestuje a pozniej wezme sie za rozkrecenie i maly upgrade i nasmarowanie jak trzeba. w przypadku irlandii niestety nie mam duzego pola manewru (ogranicznie 328fps) wiec skupie sie na razie na gumce, precce mam jakies 25fps do dodania.

Acha maly info co do baterii jest bardzo malo miejsca ja mam wloznego podwojnego sticka lipo (ASG 7.4) i ta batka wchodzi na styk.

Sorrki wiem ze bardzo choatyczny post ale jestem troche zabiegany no i giwerka podjarany wiec jak cos pozniej napisze dokladniej.

Jak macie jakies pytania smialo walcie.

Pare zdjec sorrki za jakosc ale robione kalkulatorem w 4s;)

http://www.fotosik.pl/u/rysiek666PL/album/1608414

Link to post
Share on other sites

Jedna rzecz mnie nurtuje. Jak z montażem optyki? Czy luneta na niskim montażu typu SWD nie będzie się opierać o komorę zamkową? Masz może możliwość to sprawdzić? W replikach AK przerabiałem ten problem gdzie POSP na niskim montażu SWD mocno wadził o komorę/dekiel i był odchylony w lewo. Przez takie rzeczy symetria układu była bardzo zaburzona, miałem spore problemy z wyzerowaniem lunety itd. Już nie wspomnę o tym, że szyna montażowa w replice nie była równoległa do linii przewodu lufy, wszystko to jakie krzywe jest.

 

@Danielskii Mógłbyś porównać wysokość komory zamkowej wraz z pokrywą między replikami AS oraz AK?

Edited by soldat
Link to post
Share on other sites

Z tego co czytałem, i widziałem po filmach testowych, to na vss'a KA wchodzi optyka bez problemu, ten najtańszy chińczyk ma za wysoki dekiel, ale o lct ciężko powiedzieć, na ostatnich fotkach scoutthedoggie Ricky biegał z tą repliką, i PSOtnik był założony, ale rusofilem nie jestem, więc określanie koszerności tej lunety to zdecydowanie nie moja działka :D :

Link to post
Share on other sites

Angielsko - francuska recenzja oraz porównanie z repliką od NPO:

 

http://lantredudingo...o/29699447.html

 

Wracając do tematu optyki. W replice NPO szyna montażowa jest nieznacznie wyżej przez co używanie optyki z zaciskiem typu SWD pewnie nie stwarza problemów. Tak w ogóle jak dobrze się przyjrzeć replice od LCT to można by jej nieco zarzucić. Nie zmienia to jednak faktu że sam już ją zamówiłem :D Ściąganie z wgcshop.com wychodzi jakoś taniej (lub na równi) niż pre-order w rodzimych sklepach.

Edited by soldat
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Nie da się przesunąć optyki bardziej do przodu?

Widzę iż składanie się do strzału jest trochę niewygodne.

 

PS: Moja replika już do mnie leci a na biurku czeka POSP 4x24B z montażem AK :icon_smile:

Edited by soldat
Link to post
Share on other sites

Optyka jest przesunięta na lewo od osi, jak na większości rosyjskich wynalazków, więc praworęcznym czy też osobom z dominującym prawym okiem jest wygodnie się do tego składać.

 

Co do przesunięcia optyki, to bardziej do przodu już się raczej nie da - szyna na body zaczyna się przy zawiasie kolby, a montaż optyki pod ak ma ograniczenie wynikające z budowy. Poza tym motylek blokady moze być dosyc upierdliwy, bo przysłania spust. Inaczej ma się sprawa optyki z montażem pod swd/tigr, tam jest tylko bolec/ogranicznik z przodu, a blokada jest inaczej rozwiązana. W zasadzie spotykałem się często z opisem, że szyna na wałku jest w standardzie swd, nie ak i choć pasują różne kolimatory (najczęściej na tym szkieletowym, uniwersalnym montażu) to pasują lepiej - w sensie dają większe możliwości regulacji - optyki pod swd.

 

W przypadku oryginałów posp, sam montaż z zaciskiem można wykręcić i zmienić.

 

Montaż cymy i podobne, mają bolec z przodu (jako dystans od body i ogranicznik) oraz kawałek rurki na drugim końcu jako ogranicznik. Można tą rurkę usunąć kombinerkami i suwać montaż na całej długości korpusu wałka.

Link to post
Share on other sites

Mendi, ja jestem prawo ręczny... Kolega pozował :icon_biggrin: Co do optyki, nie dało się przesunąć tak jak napisałeś bardziej do przodu. Jednak wbrew pozorom mi się dobrze składa. W montażu Cymy wywaliłem właśnie tą rurkę i mogę go sobie przesuwać do woli. Jeszcze tylko został mi PPN-3 do przypasowania. Sam jestem ciekaw jak to się ma z montażem pod SWD... Na plakacie LCT jest Wał z POSP na montażu do SWD - klik. Czyli kwestia czy będzie pasować zależy jak zasilane mamy podświetlenie siatki, czy od tego jak mamy ją podświetlaną/zbudowany moduł z diodą?

Edited by Johnnie Walker
Link to post
Share on other sites

Hmm... Od biedy można dać gumową nakładkę na stopkę kolby, tak by okular był dalej on oka. Robiłem tak w replikach AK aby łatwiej się składało do strzału przy optyce. Poza tym mam też długie ręce i zwykle kolby są dla mnie nieco przykrótkie.

 

BTW Na różnych zdjęcia różnie to wygląda, zapewne przez obiektyw aparatu itp. Ale czy replika, a ogólnie komora zamkowa nie wydaje się nieco niekształtna, zbyt wysoka itp? Ostry Wał jest dość niski i smukły. Replika na większości zdjęć wydaje się pokraczna a komora zbyt duża. Nie wspomnę już o tym iż chwyt powinien być bardziej cofnięty w stronę kolby.

 

NPO wypuściło nową wersję repliki (rok 2014). Poprawiono w niej kilka drobiazgów przez to wygląda naprawdę fajnie i najbliżej mu do oryginału chyba. Jednakże cena jak zwykle zaporowa a sprowadzanie z Rosji to loteria.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...