Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AS VAL [LCT]


Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak pamiętam swoją starą optykę z zaciskiem SWD a oglądam nową z AK, to zakładając iż ramiona są identyczne różnica wynosi ~1cm. Całość wynika ze sposobu/wysokości osadzenia ramion na samym zacisku. Oczywiście jeśli "SWD" wejdzie i tak trzeba usunąć diodę z podświetlenia.

 

Co do zacisku AK, teraz widzę iż ten fragment uniemożliwi przesunięcie optyki bardziej do przodu.

 

Zacisk_AK.jpg

 

Tu jest taka "ścianka" a w zacisku SWD pin. I jedno i drugie należy usunąć by mieć swobodę w regulacji położenia celownika.

 

 

Wcześniej wyraziłem się chyba trochę nie pełnie. Wiem, że zastosowanie napędu elektrycznego, czytaj GB V3 wymusza zmianę wymiarów oraz proporcji elementów repliki (komora zamkowa i reszta) w stosunku do oryginału. Czy jednak mimo to nie wydaje się ona w realu nieco pokraczna lub duża?

Edited by soldat
Link to post
Share on other sites

Soldat, pisałem wyżej właśnie o budowie tego zatrzasku, tak to się blokuje na ak, bardzo podobne zakończenia mają też nokta NSP-3 i NPSU, ale tam można to zmodyfikować.

 

Same dolne części montażu macie np. tu:

pod ak i sajgę: http://www.nokto.inf...&product_id=152

pod swd, tigra i wałki: http://www.nokto.inf...&product_id=151

na wasze szczęście, pod swd, czyli takie jak szukacie, są tańsze :icon_biggrin:

 

Różnica w wysokości jest większa niż 1 cm, to wychodzi ok. 2cm, bo taka jest powierzchnia skręcenia.

Link to post
Share on other sites

Soldat, nie wydaje się aż tak pokraczny. Dobrze leży w dłoniach, ale przez ten tłumik leci na przód. Jedyne co rzuca się w oczy to moim zdaniem wyższa pokrywa. Ale o dziwo dla przykładu na AK-74M LCT mój koli prawie styka się z pokrywą, a w Wale ma jeszcze jakiś tam mały zapas.

 

EDIT:

Mendi, akurat już tam wyhaczyłem te montaże, w sumie to stamtąd sprowadzałem POSP-a, gość jest godny polecenia.

Edited by Johnnie Walker
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Replika już do mnie dotarła.

Puki co pierwsze moje wrażenia i spostrzeżenia.

Chwyt pistoletowy jest nawet OK, nie jest specjalnie gruby.

Na pewno rzuca się w oczy wyższa komora zamkowa oraz niewłaściwa pozycja chwytu pistoletowego (powinien być bliżej kolby).

Replika nie jest przesadnie ciężka.

Ładne precyzyjne i schludne wykończenie choć niektóre krawędzie są trochę ostre. Powłoka na metalu wygląda dobrze, szczególnie na tłumiku lecz mogła być jednak nieco bardziej czarna i błyszcząca.

Nie ma szans by zamontować optykę z montażem typu SWD, a na pewno nie przy założonej diodzie podświetlenia. Mam optykę z montażem typu AK, ta wchodzi bez problemu, między pokrywą a diodą jest kilka mm miejsca. Jednak celownik montuje się w dość niewygodnym położeniu, zbyt blisko tyłu/kolby. Przez to składanie się do strzału tak by dobrze złapać światło optyki jest nieco karkołomne. Najlepiej zmodyfikować nieco sam montaż/zacisk usuwając ogranicznik.

Magazynki mają luzy, suwadło w moim wypadku niemal wcale.

Kolba trzyma się na zatrzasku bardzo stabilnie.

Plastiki są całkiem dobre, kolor ujdzie lecz rozważam wymianę na czarne.

Komora zamkowa jest składana, nitowana z szeregu blaszek i łączona dodatkowo punktowymi spawami. Jak dla mnie jest to jeden z najgorszych elementów repliki. Z zewnątrz za bardzo tego nie widać lecz sama świadomość mnie gnębi.

Nie jestem pewien czy tłumik nie jest kapkę za gruby o 1-2mm.

Sposób prowadzenia kabli to straszny feler, jeden mam już przetarty z izolacji.

 

Puki co jestem raczej zadowolony, choć LCT kilka rzeczy mogło zdecydowanie zrobić lepiej. Praktyka i czas ostatecznie oceni replikę.

Gdybym miał jednak więcej funduszy skusiłbym się pewnie na produkt NPO z nowej serii roku 2014:

 

http://www.youtube.com/watch?v=-iMMpPG33xQ

 

Dziś montowałem mały tuning:

- sprężyna SP130 Guarder

- zestaw Bore-Up AK Guarder

- MOSFET PicoSSR 2+ nowe kable

- LiPo 11,1V

- lufa KM-Head 6,04 365mm.

Lufa ma być krótsza niż oryginalna gdyż planuję wmontować 2-3 małe komory wygłuszające.

 

Przy okazji grzebania w replice wyszedł pierwszy bubel. Śruba trzymająca chwyt pistoletowy nie dała się dobrze dokręcić i przy okazji uszkodził się gwint pod silnikiem. W rezultacie chwyt nie jest dobrze dociśnięty i widoczna jest szczelina między nim a body. Ponad to stop z jakiego wykonano szkielet GB zdaje się być dość miękki (uszczerbiłem kawałek gdzie trzyma się zatrzask pokrywy). Ciekawe jak zniesie nową sprężynę.

 

Reasumując, swój poziom zadowolenia oceniam na 70%.

Najważniejsze cechy:

+ replika AS Wał

+ w pełni stalowa konstrukcja (poza atrapą lufy wewnętrznej lecz ta chowa się w tłumiku)

+ precyzyjne wykonanie

+ ładne plastiku oraz magazynki

+ ogólnie solidny GB z dobrymi częściami

+ mimo wszystko nie tak wysoka cena

- odstępstwa od oryginału wymuszone przez zastosowanie standardowego GB v.3 oraz inne

- konstrukcja komory zamkowej, sporo szczelin przez które może dostać się do środka bród/piasek

- luzy magazynków

- kolor plastików (wolę czarne a w "brązowe" powinny mieć inny odcień)

 

Na chwilę obecną zabawka prezentuje się następująco:

 

LCT_AS_WAL.jpg

Edited by soldat
Link to post
Share on other sites

U mnie też poszedł gwint od koszyka, nagwintowałem na M5. Po prostu jest ten chwyt jakiś niedorobiony, albo coś innego, z jednej strony idealnie się dopasowuje względem body, a z drugiej jest szpara, kłuje mnie ona w oczy niemiłosiernie i wnerwia. Jest to największy minus chyba, zawiodłem się. AK-74M jest lepiej zrobiony i dlatego tak. No i drugi minus to te kable jak nadmieniłeś soldat. Mam 1,5mm w silikonowej izolacji + mosfet. W dodatku za krótkie zrobiłem ciutkę. Charata mi izolacje mośka, a o izolacji kabli nie wspomnę... :/ Muszę je chyba dosztukować. Jestem w stanie je upchnąć między te śruby zabezpieczające, ale wymaga to cierpliwości.

 

Poza tym jest u mnie jak najbardziej na plus wszystko.

 

Atm u mnie siedzi:

- promyk docięty do długości stock lufy

- zębatki all helical torque up systemy

- gumka systemy (nie spisuje się, wymieniam na niebieski madbull albo coś innego)

- cylinder guardera

- silnik neodymowy cymy

- kable + prosty mosfet

 

Reszta stock, zasięg i tak bardzo ładny wyciągam, ale guma się kiepsko uszczelnia z dyszą i mi na dodatek często kulki znosi na lewo pomimo dobrze poskładanej komory hu. Kwestia pewnie też odpowiedniego dystansera. Reakcja na spust znakomita. Nie ma sporego rofa na lipo 11,1, a to dzięki zębatkom.

Magazynki ciasno wchodzą do gniazda, luzy mają lewo/prawo. Takie same jak w AK LCT, moim zdaniem to nie jest aż takie uporczywe.

 

Ja natomiast myślałem, czy by kiedyś nie dać lufy wewnętrznej odpowiadającej długości lufy właściwej i jakoś wyciszyć tłumik, żeby to się rozkładało jak palny odpowiednik, ale nie mam pojęcia gdzie puścić baterię, chyba jedynie w kolbę i jakiś pokrowiec :D

Edited by Johnnie Walker
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

1. Nie wiem, ale podejrzewam, że tak. GB w wale nie jest jakoś specjalnie udziwniony.

2. Kwestia precki. Za 150 dolarów to chyba już nawet PDI 6.01 możesz dostać, jednak jeśli chodzi o tańsze to na WGC widziałem:

http://www.wgcshop.c...9&view_choice=a

http://www.wgcshop.c...9&view_choice=a

 

Obie w/w precki mogę polecić. Sam używam.

Najlepiej zrobić to tak jak ja. Kupić dłuższą jak w linku i zlecić komuś przycięcie do długości lufy stockowej (jakiś serwis AEG powinien się tego podjąć).

Edited by Johnnie Walker
Link to post
Share on other sites

siedze w irl i tutaj nie wiem czy znajde kogos kto zrobi to dobrze. myslalem o kupieniu np ciutke krotszej do vsr albo m14short ale nie znam sie i nie wiem czy tak mozna. wrzucilem 363mm promyka ale moim zdaniem bylo gorzej niz na stocku z skupieniem. co do ascu zamowilem na razie jeden pod kalacha ktoego tez chce zrobic wiex chyba przetestuje na vale jak bedzie pasowac. dzieki za info!

 

 

Chlopaki a takie glupie moze pytanie a lufa np precka PDI 6.01 433 ktora pisze pod VSR10/GSpec podeszla by? Wymiarowo jest jej najblizej org 425mm i mysle ze te 7mm to akurat bedzie na styk. Jak pisalem, zamotowalem promyka krotkiego ale mialem z nim problemy i wrocilem do stokowej lufy. Czemu uparlem sie na PDI, mam akurat PDI kalachu i jestem mega zadowolony niestety wiem ze w IRL ciezko znalesc miejsce gdzie przycieli by mi lufe do takiej dlugosci jak chce. Sprobuje napisac do WGC czy tam jest taka mozliwosc ewentualnie, ale gdyby nie to pomyslalem wlasnie o tej 433 tylko boje sie ze skoro to pod VSR to moze juz nie podpasowac jako ze inna komora moze:/

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

bede zamawial pdi pod wymiar ale za jakis czas na razie wykosstowalem sie na zrobienie na fest mojego akm plus doszlo pare zakupow co by zrobic sie na ruskiego soldata;)

 

 

"Wszystkie misie jedza Rysie" "Sraly muchy, bedzie wiosna" - wrzuć sobie to hasełko do podpisu a nie dodawaj do każdego posta, bo zaczną znikać bez ostrzeżenia.

M.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witajcie, przepraszam, że wcinam sie tak ni z gruchy ale widzę, że Was akurat zapytać można.

Przyznam, że z rozpędu dałem d... i zamówiłem standardową lubetę PSO-1 do Vintoreza (LCT)

(Tak... tu jest miejsce na owacje na stojąco przerywane atakami spazmatycznego śmiechu).

 

Widzę już, że bez POSP się nie da bo trza by było zrezygnować z podświetlania siatki ale teraz

konkretne pytanie. Czy w ogóle istnieją repliki POSP? Bo jakoś teraz luźnego 1.7 K nie wyczaruję...

Link to post
Share on other sites

bede zamawial pdi pod wymiar ale za jakis czas na razie wykosstowalem sie na zrobienie na fest mojego akm plus doszlo pare zakupow co by zrobic sie na ruskiego soldata;)

 

 

"Wszystkie misie jedza Rysie" "Sraly muchy, bedzie wiosna" - wrzuć sobie to hasełko do podpisu a nie dodawaj do każdego posta, bo zaczną znikać bez ostrzeżenia.

M.

Coraz bardziej mnie te forum rozwala a mam już tu dwuletni staż. Na kwejka tego posta!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...