Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Strzelby GFC [GFG25, GFG26 i GFG27]


Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Panowie, na Gunfire jest do dostania GFC 26 w wersji metalowej za 250zł: http://gunfire.pl/product-pol-1152209213-Replika-strzelby-GFG26-wersja-metalowa-.html

W tym momencie moją jedyną repliką jest MP5 od JG(od roku wciąż stock) i prawdopodobnie nie uświadczę lepszych osiągów(prócz elementu zaskoczenia, 3 lecących w delikwenta kulek)

Opłaca się to brać? Główny cel tego zakupu to:

- + 20 do lansu kiedy na plecach :P

- strzelanie cqb na dłuższą metę(czytaj, skoro to metal, to może wytrzyma rok, dwa)

- Posiadanie dobrego zastępstwa za MP5, które wciąż próbuję sprzedać.

- Sprecyzuje mi to wybór czy mam brać M16A4 od EA czy M4(Mk18 Mod 0)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mam GFC 25. Odpowiadam:

1. Lans. Jako lans, wzorowa. I na plecy i na ścianę.

2. Wytrzymałość. Oprócz luf, sam plastik, ale konstrukcja zwarta więc dopóki na niej nie będziesz siadał, lub walczył nią wręcz, wytrzyma sporo.

3. Zasięg. Biedne 15 metrów ale po co więcej do CQB. Poza tym skupienie 3 kulek nadzwyczajnie dobre.

3. "Tuning". Możliwości marne, ale nic nie jest niemozliwe. Rozkręciłem ją i da się zrobić 2 rzeczy;

a. Potrójna gumka hop up o lepszych parametrach chyba nie do zdobycia (jak ktoś znalazł to proszę o linki). Za pomocą silikonu zrobiłem improwizowanego g-hopa nanosząc bardzo małą ilość silikonu na górną część plastikowej obsady gumki hop up żeby wypłaszczyć sklepienie gumki dając jej większą powierzchnię styku z kulką. Poprawa zasięgu o około 10 metrów ale nie we wszystkich lufach jednakowa.

b. Lufy wewnętrzne da się wymienić. Nie wiem z jakim efektem. Jak będę miał trzy do zniszczenia z innych replik to jeszcze napiszę. Oryginalnie są tam 3 aluminiowe lufy, a raczej rurki z nacięciami przy końcach (do montażu), zupełnie inaczej niż w lufach do AEGów.

 

Podsumowując. Miałem zbędne 250 PLN. Kupiłem jako backup w razie awarii wszystkiego innego. Na cqb i tylko na cqb (oraz treningi w lesie) dobry zakup. Jako pierwsza replika za minimum kasy lepsza od AEG Spartaka czy tani pistolet na green gas. Na razie polecam. Jak wystrzelę 2 kg kulek to się wypowiem ostatecznie.

 

PS Przeładowywanie wersji bez szyny ris (do której można by przymocować chwyt przedni) wymaga mocnej lewej ręki więc polecam tym, którzy z różnych przyczyn muszą wyrównać lewego bicka i przedramię.

Edited by GumisGrafi
Link to post
Share on other sites

No z tym lansem to bym uważał, gdy wyjąłem swojego GFG26 z pudła to trochę się poczułem jak dziecko, które dostaje sweter pod gwiazdkę. Strasznie zabawkowy wygląd, AGM003 wygląda przy niej jak markowa replika :D Negatywne pierwsze wrażenia zniknęły po wywaleniu magazynka w puszkę, a nawet-nawet wygląd został osiągnięty po wrzuceniu paru osłon na RIS i ładownicy na shellsy na kolbie.

Ostatecznie bardzo lubię tę strzelbę - mając kilka shellsów na kolbie nie potrzeba jej absolutnie niczego do szczęścia poza kulkami w speedloaderze. Do bieda strzelanek i stand-by'u w bagażniku też jest świetna.

Link to post
Share on other sites

No z tym lansem to bym uważał, gdy wyjąłem swojego GFG26 z pudła to trochę się poczułem jak dziecko, które dostaje sweter pod gwiazdkę.

 

Hehe, dobre.

Z tym, że lansu się nie dotyka. Spartac w lansie może wyglądać lepiej niż E&L bez lansu.

 

Tak w ogóle, t jest na WMASGu jakiś dotyczący lansu? ;)

 

:icon_biggrin: Negatywne pierwsze wrażenia zniknęły po (...) ładownicy na shellsy na kolbie.

 

Jaką ładownicę kupiłes? Ne mogę się zdecydować.

 

Ktoś ją malował, żeby złamać kontur?

Edited by GumisGrafi
Link to post
Share on other sites

Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem, kupiłem zwykły panel MIWO, odprułem szlufki, przyszyłem po wewnętrznej stronie rzep, a na kolbie nakleiłem taśmę z drugą stroną rzepu (kupiłem z allegro, sprzedają to na metry w sklepach muzycznych, zdaje się, że do mocowania głośników). Trzyma się i jakoś wygląda, a działa bardzo zgrabnie :D

Link to post
Share on other sites

Macie już rozeznanie, pod jakie kule jest zaprogramowany ten hopup? Zgaduję, że pod 0.20g, ale z tego co pamiętam to chińskie gumy bywają twarde i kręcą lepiej na cięższych. Ktoś może to określić?

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

Dzięki, zamówiłem sobie na promocji w GF metalową 27, ale niestety dojedzie dopiero po weekendzie. Trochę do tyłka, bo liczyłem na test w niedzielnym cqbie, ale przynajmniej skombinuję kulki.

Jeśli jesteście chętni to mogę obfocić dokładniej tą metalową wersję, bo po zdjęciach ze sklepu niewiele da się zobaczyć.

Link to post
Share on other sites

Daj mi kilka dni, a sporządzę sprawozdanie. Tylko do środka nie będę zaglądał - trwałość oraz cenę wyrobu znamy, więc nie ma sensu kombinować i powielać tego czego nauczył nas agm zero zero trzy.

A, jeszcze póki nie mam strzelby u siebie, czy niedociągnięcie czółenka jest równie destrukcyjne dla flaków co w 003? Nie ukrywam, że będzie to również sprzęt "na pożyczkę" dla znajomych, którzy czasem chcą wyskoczyć na strzelanie, a z jakiegoś powodu nie nabyli jeszcze sowich gnatów.

Ehh... mama mnie zabije. miałem w tym miesiącu wymienić olej w samochodzie, ale takie dobre promo siadło u Ganfajerów... :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Jeśli jesteście chętni to mogę obfocić dokładniej tą metalową wersję, bo po zdjęciach ze sklepu niewiele da się zobaczyć.

Dawaj, szczególnie foty wewnątrz. Ciekawi mnie, czy newralgiczne miejsca są metalowe, czy dalej plastik.

 

A odnośnie hopa, to w DE każdy egzemplarz kręci inaczej :teeth: Tu pewnie jest tak samo, także polecam pobawić się z teflonem.

Link to post
Share on other sites

Środeczka boję się ruszać, akurat w tym przypadku chciałbym zachować gwarancję. Brak części i możliwość zerwania magicznych, chińskich barier trzymających tanie shoty w jednym kawałku, pomimo tragicznego wykonania, troszkę mnie jednak zniechęca :bialaflaga:

 

Chyba, że będzie straszna kaszana, wtedy się za niego wezmę i przy okazji porobię zdjęcia.

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Obiecana recka gotowa na blogasku ekipy, można zobaczyć ją klikając w link w moim podpisie, lub tutaj. Niestety nie ma zdjęć środka, bo zestaw bitów pojechał po niedzielnym strzelaniu razem z kolegą 80km dalej :teeth:

Jak zdobędę klucze, to dopiszę. Z tego co widziałem od spodu, cylindry są z typowego zżółkłego plastiku z chin :P

Niedługo przepiszę reckę też tu, ale to chwilę czasu zajmie, bo poukładanie tego do kupy na forum, żeby wyglądało schludnie to proces na całe wolne popołudnie.

Link to post
Share on other sites

Ok, mam bity - zdjąłem szynę, kolbę, wykręciłem śruby z korpusu, ale pokonała mnie jedna ostatnia. W prowadnicy kolby siedzi ampul 6 lub 8mm. O ile taki rozmiar to nie problem, to już jego długość mnie przerosła. Trzeba badyla około 20cm, podobnie jak w prowadnicach emek, tyle że tam siedzi zwykły PH2. Nie mam aktualnie tak długiego ampula.

 

Wiciok, ale u Ciebie prosto z pudła strzelba dmuchała z taką wydajnością, jak pisałeś w poprzednim postcie, czy również poprawiałeś fabrykę?

U mnie, słowo daję, po prostej do 15m, ale przy 45o to strzela zaskakująco daleko, tyle że powoli. W żadnej innej replice nie uświadczyłem takich profitów przy strzelaniu stylem Rambo :teethh:

Link to post
Share on other sites

Po wyjęciu z pudła najlepiej działała na 0,23, potem coś się przestawiło i każdą kulkę podkręcało inaczej :icon_mrgreen: aż w końcu zrobiłem teflon-fixa, co dało mi z 5m więcej w stosunku do stocka i od tej pory strzelam wyłącznie na 0,25, bo lżejsze za mocno podkręca.

 

 

Ale miałem styczność z egzemplarzem, który działał dokładnie tak samo jak Twój, tj. w ogóle hop nie dawał znaku życia. Niestety miał zalaną klejem kolbę i nic nie dało się bezinwazyjnie zdziałać :icon_rolleyes:

 

BTW, mój jest obecnie jest niesprawny, bo pękła mu jedna znal prowadnica i czekam na dorobienie takowej.

 

PS. Przyklej bit do śrubokręta.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem pudło i ze startowego zestawu zostały tam tylko kulki i cerata z tarczą 50x50cm. Pooglądałem wytłoczkę i nawet nie dopatrzyłem się jakieś wyprofilowanej komory na klucz, więc podejrzewam, że obecnie wcale go już nie dają - w opisie na GF też nie ma o nim info.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mam GFG27 (wersja metalowa) gdzie rączka przeładowania jest obficie obłożona plastikowymi risami. Jak pompuję mam wrażenie, że wszystko się zaraz urwie. Część bliższa kolbie odchodzi, przy naciągnięciu, od korpusu na ok 1 cm. :/ Normalne to ? Jest jakiś fix ?

Edited by 3kor
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...